SCHELDE-ZENDER 6 ONS ZEELAND a 2 uur noodig hadden om naar Neuzen over te steken. Toen kwam de .Walcheren", die een groote ver betering bleek. Intusschen is ook deze weer afgedankt en vervangen door nieuwe groote schepen met een eigen electrische installatie. Behalve de provinciale booten zijn de veren en de aanlegsteigers in den loop der jaren er heel wat op voooruit gegaan. Welke verbeteringen merkte u verder op? De belangsteUing in de gemeentezaken zag ik opkomen. Ze houdt o.a. verband met toename der over heidszorg. De burgemeesters van thans zijn zoo heel andere persoonlijkheden als vroeger. Destijds woonden ze meestal niet in het dorp dat ze te besturen hadden, doch in de naastbij zijnde stad. Zoo nu en dan gingen ze wel eens naar de gemeente kijken. De burgemeester van thans koestert meer belangstelling voor zijn taak en wellicht is dit mede oorzaak van de vele nieuwe raadhuizen die overal verschijnen. De oude gemeente- herberg heeft in Zeeland zoo goed als afgedaan. En hoe zijn de gemeenteraden in den loop der jaren ver anderd! Het conservatieve element heeft meestal voor het vooruitstrevende plaats gemaakt, en men staat in de kleinste gemeente voor zelfs heel moderne be hoeften niet meer. Dat vraagt de tijd ook trouwens. Denkt u maar eens aan de electrificatie, die in de kleinste plaats in onze provincie onder oogen moest gezien worden. Ook het provinciale toezicht heb ik een belangrijke wijziging zien ondergaan. Voorheen was dit toezicht zeer gering, het beoerkte zich tot kleine zaken. Thans is er weinig meer wat aan het toezicht van het provin ciaal bestuur ontkomt. Hoe ziet u Zeeland in de toekomst? Als een landbouwland, en ook wel als een land van den tuinbouw. In Zeeuwsch-Vlaanderen zal verder de paardencultuur haar plaats blijven eischen. Van industrie en scheepvaart zal Zeeland het ook in de toekomst niet moeten hebben, al leggen enkelen het daar op aan. Mogen we ten slotte uw meening over Middelburg hooren? Middelburg is nog zoo kwaad niet. Tenminste ik vind van niet. Maar: ik ben er al heelemaal ingebur gerd. Wat ik jammer vind? Dat er zooveel mooie dingen verdwenen zijn, het uiterlijk van onze hoofdstad is er niet op vooruit gegaan in 40 jaar. Veel oude gevels ver dwenen en lichte winkelétalages kwamen er voor in de plaats, wat wel een eisch van dezen tijd is, doch aan het stadsschoen komt het niet ten goede. Deelt u de meening van hen die zeggen dat Mid delburg geen toekomst heeft? Neen, ik voor mij geloof, dat de stad op het peil van thans zal blijven. Zoolang al onze instellingen in Middelburg gevestigd zijn, zal de bevolkingsafname nooit zoo'n vlucht kunnen nemen. Bovendien, we heb ben altijd nog onze weekmarkt en onze omgeving die in Middelburg ,,de stad" ziet. Ik wanhoop geenszins aan de toekomst van onze hoofdplaats. Het is een prettige woonplaats, het geeft op het gebied van kunst ieder seizoen aardig wat, het is klein genoeg om er een ieder te leeren kennen en het is er groot genoeg om de illusie van het stadsleven bij te brengen. Met deze karakteristiek van Middelburg eindigde ons onderhoud met den heer Hartman, die morgen de deur der griffie voor het laatst als griffier van Zeeland achter zich dicht trekt. Zondag zal onze provincie een zeer bekwaam, een voorbeeldig en hard werkend ambtenaar armer zijn. Een prettig mensch, en man die Zeeland lief heeft met een actieve liefde behoudt ze echter.... Althans voorloopig zeker. Laten we hopen dat dit „voorloopig" van zeer langen duur mag zijn, en dat Den Haag ons den heer Hartman laat. INTERVIEWER. Hallo, hallo Hier is het draadloos uitzendstation de Schelde- Zender Vindt u het interessant, te hooren: dat de leden van den bietenbond uit het land van Hulst besloten om dit jaar circa 20 millioen kilo suikerbieten aan Fransche fabrieken te verkoopen. dat de oudheidskamer in het stadhuis te Veere van Mei tot en met September ook op Zondagen voor het publiek zal worden opengesteld. dat de Staten van Zeeland van de Kroon per missie kregen om 485.000 te leenen voor de electri ficatie voor een deel der Noordgroep. dat de richtingaanwijzers van een auto volgens den ambtenaar van het O, M. bij het kantongerecht te Oostburg, in de avonduren verlicht moeten zijn. dat twee hoenderparken in St. Maartensdijk er kende fokstations zijn. Zeeland heeft er totaal 5. dat de Hoogstraat, Botermarkt en Kerkstraat, alle te Tholen, na een blokkade van 5 weken, in verband met den bruggebouw, weer voor het verkeer zijn open gesteld. dat de ontvanger te Cortgene 7.52 ontving we gens te min betaalde gemeentelijke inkomstenbelasting. Men kan maar boffen. dat een in Kapelle opgelaten kinderbalonnetje op een boerderij bij Parijs daalde en daar reclame maakte voor v. d. Haven's bietenzaden, dat een Fransch-Portugeesch concern te Sluis kil een ammoniakfabriek zou willen stichten. dat volgens de opvatting der regeering het ver- leenen van hulp aan werkloozen in de eerste plaats taak is der gemeente. dat een aannemer te Wemeldinge van een dijk fietste en op een hekwerk terecht kwam. Een scherpe punt van het hek drong den ongelukkige in het rechter neusgat. dat de heer G. M. J. Mercx te Middelburg, van wien wij reeds menig keer foto's in ons blad reprodu ceerden, op de internationale tentoonstelling voor ama teur-fotografen te Glasgow van de drie uitgeloofde prij zen er twee verwierf, n.l. den eersten prijs bestaande uit zilveren medaille en een eervolle vermelding. dat het O. M. bij het Kantongerecht te Goes 3 maanden voorwaardelijke hechtenis eischte tegen schip per Z. te Ierseke, die destijds weigerde hulp te ver- leenen bij het zinken van de Bruinisse 47 in de Schelde. Vervolg op bladz. 8

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 6