%wADrmatój&5 14 ONS ZEELAND 't Is n.l. een soort plastron om, wanneer de dagen nog wat koel zijn, in uw tailleur te dragen. Pijnloos Scheren Vlug Scheren Schoon Scheren KON. DRUKKERIJ G. W. DEN BOER Lange St Pieterstr. F 33 MIDDELBURG Levert alle soorten DRUKWERK "mnnHUhiiiwiiffllff DAAR ZAT kToPPERTJE DE SCHOENMAKER. zij-zakjes, waarop eenige grillige figuurtjes worden ge borduurd en een klein gezellig dopje waarvan de bol van wit, de rand van zwart Bangkok is en dat alleen een klein ornamentje van Simili en onyx heeft, vol tooien uw smaakvol en uiterst up to date geheel. Heel veel zullen ook de zijden tailleurs gedragen worden, meestal van eeni soepel satijn in zwart of don kerrood. Nu we dezen zomer in het teeken van de sport zullen staan, maakt de haute couture meer dan ooit werk van de sport-costumes. Deze zijn echter van een zoo groote elegance, dat men gevoegelijk in een sportpak visites kan afsteken. In Djersakasha zijn de mooiste combinaties te krij gen. Zoo b.v. een robe waarvan het rokje van breede plooien en de taille glad van roode Tussanam, waarvan de garneering om de ronde halsuitsnijding en de rok- rand bestaat uit vijf zwarte zijden tresjes. Deze moeten héél smal zijn. Het korte sport-jasje dat hierop gedra gen wordt, is van blauwe Djersakasha, waarin rood zijden motiefjes geweven zijn. De voering is van roode Tussanam en het jasje is omrand met zwarte tresjes, evenals de zakjes, manchetten en revers. Een rood vilthoedje staat knallig bij dit geheel. L estiva heet de mooie Schotsche stof, waarvan even eens de beeldigste ensembles en trois pièces gemaakt worden. Zwart en witte ruiten, rose en grijs, blauw en geel, groen en grijs, in alle denkbare kleur-combinaties wordt deze stof verwerkt. Ik zag een dot, waarvan het rokje van staal-blauwe effen stof twee openspringende plooien voor en achter had. De sweater van gestreepte Estiva in blauw, geel en rose was geheel glad. Een kort jasje van de effen stof was gevoerd met de gestreepte stof van de sweater. Een kwiek vilten hoedje, ook in staal-blauw, paste bij het geheel. Het huis Bianchini-Ferier bracht crêpes de Chines, ontleend aan kleur en teekening van de schitterende kappelletjes, die 's zomers boven onze bloemen flad deren. Zeldzaam mooi zijn deze bedrukte stoffen. Nu vertel ik u nog even van een gemakkelijk arti keltje, dat een Brusselsch huis me liet zien en ik direct met succes voor mezelf vervaardigde. Stel u voor, een soort punt-slabbetje, dat tot in de taille reikt, b.v. van beige foulard met motieven van terra er in. Aan dezen puntigen lap zijn twee lange slippen. Deze zijn, evenals de punt van den lap, met een breede zoom omrand van zwarte zijde. Nu is de bedoeling, dat u dezen doek ran uw hals doet, de slippen terugslaat en deze onder uw kin strikt. U krijgt dus een flattante strik, die uit uw mantelkraag komt gluren, terwijl de plastron uit uw mantel-opening gluurt. Practisch èn nieuw! Succes er mee! E, B. B. zonder dat Uw huid stukgaat of naschrijnt, ook al is Uw baard nog zoo zwaar en hard, indien U slechts vóór het inzeepen de baardoppervlakte inwrijft met een weinig Doos 30,60, Tube 80 et. PUROL (Vervolg). „Oh, ja, die ken ik, daar heb ik ook wel voor ge werkt „Voor gewerkt ben je dan ook een mensch ge weest, Kloppertje „Ha. happ ha. ik een mensch geweest. neen hoor dat niet, maar voor baas Jansen gewerkt, dat wel. Maar ik zal je eens vertellen hoe dat in elkaar zit." En terwijl Kloppertje een schoentje ging naaien, en Pimpelmees een pijpje opstak, vertelde hij me „Zooals je weet is baas Jansen een oude schoen maker. Reeds jaren maakt hij de schoenen voor bijna alle menschen uit het dorp, en ook wel eens een enkele maal voor menschen uit de stad. Maar of hij nu al hard werkte en daarmede een flink stuk brood had, zijn gezondheid liet toch erg veel te wenschen over. Dikwijls klaagde zijn vrouw bij den dokter, dat haar man er zoo slecht uitzag, vaak zoo hoestte en 's nachts niet slapen kon, maar altijd was het antwoord van den dokter je man moet rust hebben. Maar rust hebben en dan de schoenen niet maken en maar laten liggen, dat kon bruintje niet trekken, want wanneer hij niet* zou werken, dan zou hen ook niet verdienen." (Wordt vervolgd).

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 14