GEBRs BOER, li ONS ZEELAND 28 Maart. Moet wachten bij mijn barbier. De ge- heele leestafel afgegraasd. Dat brengt je meteen weer flink op de hoogte van het wereldgebeuren. De afge vaardigden naar de voorbereidende ontwapeningscon ferentie, zijn hals over kop uit Genève naar huis ver trokken. Het liet zich namelijk aanzien, dat er eenige voorbereidingen ten opzichte van de ontwapening waren te treffen en dat was het gekste wat de heeren kon overkomen. Daar hadden zij in 't geheel niet op gere kend! Ernstige aardbeving in Italië. Mussolini heeft met zichzelve kabinetsraad gehouden en de mogelijkheid overwogen, dat achter deze*onaangename bodemberoe ring, het booze buitenland kon zitten. Vastgesteld, dat de Oostenrijkers tegen de Alpen geduwd hebben; er zal een donderrede worden gehouden. Pijnlijk incident op het gezantenbal aan het^ Engel- sche Hof, ter eere van den Afghaanschen Koning, die men gaarne geestelijk en lichamelijk gebroken naar zijn vaderland terug zendt. Den Koning werd door den Mexicaanschen gezant een groote sigaar gepresenteerd. De vorst, tot schreien toe bewogen, betreurde het, dat hij zijn weldoener niet met een onderscheidingsteeken kon opknappen, „Mijn land kent geen orde, helaas „het uwe wel Homerisch gelach. 29 Maart. De Duitsche vlieger is nog niet aan' zijn Oceaantocht begonnen, dien hij opgezet heeft ter wille van de leus: ,Deutschland über alles". Toen hij den Atlantischen Oceaan zag, heeft hij naar Berlijn getelefoneerd of in dat über alles ook de wereldzeeën begrepen waren. Komt er een bevestigend antwoord, dan valt er mogelijk nog iets op te werpen over slechte landingsterreinen aan de Amerikaansche kust. Boven staande wijsheid uit eerste hand van Breeduitstra ont vangen, die me daarna vergastte op een gruwelverhaal van een bejaarden man te Rotterdam, die met een scherp voorwerp zijn vrouw om hals bracht. Ik kan niet begrijpen hoe een man zulks durft; Breeduitstra merkt op, dat hen best begrijpen kon, dat ik dat niet begreep. Ja, ware vriendschap brengt juiste verstandhouding; stemt de menschen op elkaar af en daarom is er zoo n groot gebrek aan ware vriendschap in deze wereld. 30 Maart. Door vergissing van krantenbezorger kreeg ik het ochtendblad vanmorgen reeds. Met lust het Kamerverslag gelezen, Prachtige strijd. Pak aan! Neen, onaannemelijk! Hier heb je t toch! Nu, geef dan maar op! Neen, nu krijg je 't niet meer! Herinnert me aan mijn eigen jeugdstrijd van de kinderkamer. Melkboer driemaal aan de bel getrokken. Groot enthou siasme. Leve het parlement! Bezuiniging op alle fron ten. Vroeger moesten er dokters worden omgekocht en nu kan je met een gang naar den burgemeester vol staan. Hij was er tegen dat wat het diers was, in den mensch werd gebracht. Ik keek naar de melk. Hij keek naar de melk. „Daar bloedt mijn hart genoeg van," kermde hij. „Kan nog niet anders door die ellendige Warenwet; als ze eerst maar overal onze gewetens bezwaren erkennen; dan zal het niet meer gebeuren, dat 'n christen, die met de beste bedoelingen tachtig percent water in zijn melk doet, door den rechter ge straft kan worden. 31 Maart Nog immer niets gehoord van de Duit sche Oceaanvliegers. Een der piloten heeft voorzichtig geïnformeerd of de Ieren dom genoeg waren om hun 's morgens wijs te maken, dat de vliegers gedurende den nacht heen en weer waren gevlogen. Onbevredi gende resultaten. De ex-keizer is begonnen met een boek te schrijven over thuis- en uitvluchten van groote vaderlanders. Dat kan den aviateurs misschien nog van dienst zijn. Groote gasontploffing in het gerechtsgebouw te Zut- phen. Een der advocaten kreeg een geweldigen slag in het gezicht. Twee beklaagden vlogen tegen de lamp en getuige Van der Stel werd in de armen van twee brigadiers geslingerd. De ontroering onder de burgerij was groot. 1 April. Jossie kwam kermend mijn slaapkamer binnenstormen. Beide handen boven t hart. Gesto ken. ik ben gestoken, brulde hij. Door wien? riep ik verschrikt. „Door 'n vloo.1 April! Ben op mijn kamer gebleven. Wijnkooperij Opgericht 1795 VLAARDINGEN. Generaal-vertegenwoor- digers van Carré Perseval, Epernay Edmond Dupuy Co., Cognac. Red. Hackle Whisky, Glasgow. D. Leiden Ltd., Keulen. Hofleveranciers van Z. M. Koning Willem III Zijne Keizerlijke, Konink lijke Hoogheid Keizer Frans Jozef Z. M. den Koning van Engeland Leveranciers van Z. K. H. den Prins van Wales Z. K. H. den Hertog van York Z. H. den Hertog van Wellington Z. H. den Hertog van Manchester The House of Lords, etc. 2 April. Voor dag en dauw op, om de ramen in onzen voorgevel te lappenonderdeel van het voor jaarsoffensief. Met de eerste étage begonnen. Alles goed voor e'kaar.Water en spons op de trap en ik er naast. Werkte voorspoedig, totdat er iets knapte. De trap zonk meteen weg. Ik wist me aan den raampost te grijpen. Doodsangst, doodszweet. Kon niet eens schreeuwen. Hoorde gelukkig Liesbeth naderen in de kamer. Ze zag m'n benauwde gezicht tegen 't glas. „Adem niet zoo tegen de ruiten, dan beslaan ze zoo," riep ze. Toen bezweken m'n krachten en viel ik met 'n smak tegen de aardemoeder aarde, zeggen ze wel eens, maar dien mooien titel kunnen ze er wel van af laten. „Je hebt toch niets gebroken?" vroeg Lies beth. „Ik geloof 't niet, kermde ik. „Nu, die trap ligt er anders raar bij. Voelde me collegiaal verwant. Op handen en voeten binnen gekropen, 3 April. Kan nog geen vin verroeren. Draag ver schillende kleurenspectra op me. Dokter gelooft dat er niets gebroken is. Hij weet 't zeker nog niet van die trap. pommel

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 16