m\m EM POEDELS 8 ONS ZEELAND LA...-, EITJES VOOR PASCHEN DE SCHELDE-ZENDER Paschen, tijd van lentedroomen, tijd van zon en jonge boomen, afscheid van de winterdagen, shawls en bont en hooge kragen, tijd, waar eerste bloemen bloeien, buitenkomst der eerste koeien, nieuwe knoppen, nieuwe takken nieuwe sla en nieuwe pakken, nieuwe schoonmaak van de huizen, uitgemafte vledermuizen, zomertijd (pas na een maandje), kievitsei voor Juliaantje (het present van een der vluggen), eerste kieteling der muggen. Paschen, tijd van gratis eiers van Uw vrienden, van Uw vrijers; chocoladefabrikanten krijgen massa's goede klanten. Dagen van het eiers zoeken thuis in gaten en in hoeken, 't mooiste ei van 't mooiste prijsje is gewoonlijk voor je meisje. Eiers in den tuin, in bed, op den zolder, op 't closet, 't is een turen, grijpen, rekken naar de allergekste plekken. 't Is een stukje levenslied: grijp je niet, dan heb je niet. Paschen, dag die heilig is, dag van de Herrijzenis; in Genève is het wezen van den Vrede niet herrezen. In dat Zwitsersch droomenland maakt men Vrede (vast van kant). Wat daar straks wèl zal verrijzen is het tweede der Paleizen die den Vrede moeten maken ft Haagsche gaat waarschijnlijk staken). Op de Schelde is geschoten, o, wat hebben wij genoten, daar hield onze zeemilitie generale repetitie. Paschen is de dag der dwazen, die op zon met Paschen azen, die het weerbericht maar lazen en dat heeft ze vaak te grazen. Paschen brengt een enkel keertje ook wel zonnig voorjaarsweertje, dikke borstrok irriteert je en een winterjas geneert je. Met de Paschen gaat men uit, fietst, flaneert en flirt en fluit, maar drie-vierde van de kluit weet niet, wat de Paasch beduidt. WILLEM TELL II. Hallo, hallo Hier is het draadloos uitzendstation de Schelde- Zender Vindt u het interessant, te hooren dat in de raadszaal te Schoondijke op 1 April de nieuwjaarsrede nog niet was uitgesproken. Mis schien wordt op 1 Jan. 1929 gewacht, teneinde twee vliegen met één klap te treffen. dat we dezer dagen op een der Zeeuwsche we gen een wegwerker inderdaad ook zagen werken. dat op 23 Mei a.s. 150 buitenlandsche journa listen op Zuid-Beveland en Walcheren neer zullen strijken. Te Wemeldinge wordt ter eere der pers- menschen een groot tuinfeest georganiseerd van Zeeuwinnetjes en Zeeuwen in gewestelijke kleedij. dat de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche Eilanden besloot de autobussen in Zuid-Beveland steun te verleenen. dat te Vlissingen een vader in zijn slaap door een 31-jarigen, niet geheel normalen zoon met een hamer werd aangevallen. De vader kwam in handen van een arts, de zoon in die der politie. dat in Souburg een 15-jarig jongmensch zich te buiten ging aan geestrijk vocht. De politie interes seert zich voor hem, die den jeugdigen knaap aan de voeten van Bacchus bracht. dat Middelburg op den hoek Korte DelftSt. Pieterstraat een verkeersspiegel rijker is geworden. Tot vreugde der poederslavinnen en benzineridders. dat men, wat de kosten betreft, beter vanuit Amsterdam een pakje naar Londen kan zenden dan naar een plaats in Westelijk Zeeuwsch Vlaanderen. Voor het overige natuurlijk niet. dat in Ierseke een schip meerde, teneinde zaai- oesters naar Denemarken over te brengen. dat ettelijke dames, woonachtig te Scherpenisse, zich scherp hebben geweerd met inzameling van gelden voor het nationaal huldeblijk aan de Koningin-Moeder. Ze tooverden 78.95 uit de Scherpenissesche beurzen. dat een 3-jarig jongetje in Noordwelle in een sloot geraakte. Toen men het kind ophaalde, bleken de levensgeesten reeds geweken. dat het contracteeren der Zeeuwsch-Vlaamsche bieten nog in vollen gang is. De prijzen varieeren voor inlandsche fabrieken van 18 tot 19 gulden per 1000 K.G. dat de raad van Zierikzee besloot om grint niet meer door havenarbeiders doch door een zelflosser te laten lossen. De machine knockt ook daar de spieren out. dat te St. Laurens de brandspuit uit de Ned. Herv. Kerk zal verdwijnen, daar men de ruimte waar op de spuit beslag legde, noodig heeft voor berging van de fietsen der kerkgangers. dat van 18 tot en met 24 Februari in Zeeland zich 4 gevallen van besmettelijke ziekten voordeden. Vervolg op bladz. 13

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 8