I 18 ONS ZEELAND Het Telefoonraadsel. VEREENIGINGSNIEUWS. schouders en trok haar naar zich toe. En toen zij zich in zijn armen nestelde, zei hij: Maar nu weet je dan toch zeker wel waar je naar toe moet, hé? meisje! [Mijnheer A wil een telefoongesprek houden met mijnheer B ;De telefoonjuffrouw, Jopie geheeten, moet de verbinding tot stand brengen. Langs welke lijn heeft het gesprek plaats en welke nummers moet Jopie aansluiten? (Opgeven de begin letter, de nummers die Jopie aansluiten moet en vervolgens de eindletter die bij mijnheer B ligt). Oplossingen inzenden vóór Dinsdag 24 April aan de administratie van „Ons Zeeland". Voor goede oplossingen van kinderen tot 14 jaar stellen we een 5-tal jongens- of meisjesboeken beschikbaar Zeelandia te Rotterdam heeft zijn leden een feestavond bereid in „Tivoli". De bezoekers vermaakten zich met ge zelschapsspelen. Er waren sjoelbakken, grabbelton, een verloting op z'n Amerikaansch en nog meerdere afwisse ling. Ook op 't bal waren vele attractiën. Een gezellige stemming heerschte onder de talrijke aanwezigen tot het einde van den avond. Zeelandia te Amsterdam herdacht op eenvoudige, doch origineele wijze het 6-jarig bestaan der Vereeniging in Een prachtig staal van huisvlijt, geleverd door den heer De Munck te lerseke. Het antiek statie-vaartuig is zeer minitieus nagebootst „Maison Boer". De opening van het feest begon met een promenade, onder de bekwame leiding van den dansleeraar, den heer Eekhout, die door kunstige handelingen tijdens een voorbijgang de feestgenooten gelegenheid gaf het Be stuur te complimenteeren. Nadat het lid, Mevr. Meinders, eenige mooie liederen had gezongen, hield de Voorzitter een feestrede, waarin hij op z'n bekende geestige wijze het wel en wee èn het verloop gedurende de 6 vereenigings- jaren weêrgaf. Het welkom, toegeroepen aan eenige gas ten, werd door den Voorzitter der Utrechtsche Vereeniging „Ons Zeeland" beantwoord. Een inslaande huldiging bracht daarna de tooneelclub aan Bestuur en leden. Ter afwisseling dansen, waarbij eenige paren buitengewoon opgang maakten. Tot slot werd een alleraardigste één-acter gespeeld door de tooneelclub, n.l. „Hij is onschuldig In zijn eenvoud was het een prettig aandoend pro gramma. Zeeland te Haarlem bood zijn leden en donateurs iets buitengewoons, n.l. een cabaret-avond in den Schouwburg, waar optrad Jan van Riemsdijk en zijn gezelschap. Was het geheele programma een waar kunstgenot, bijzonder voldeed zijn boeren-repertoire, wat zoo in den smaak viel bij de talrijk opgekomenen, dat aan het applaus schier geen einde kwam. Een goed geslaagd bal hield het zeer groot aantal dansenden tot 2 uur bijeen. Ver.-Red. Tot slot een correspondentie namens Bestuur en leden van „Zeelandia" te Amsterdam, Secretaris de heer J. J. Claassen, Wyttenbachstraat 85 h, welk schrijven ik ver meen goed te doen in zijn geheel hieronder te laten volgen Op den 17en April 1928 zal het 50 jaar geleden zijn, dat de heer Constant C. Nobels en Mevr. L, A. Nobels—Haaij- man, in den echt werden verbonden. De heer Nobels, bijna 73 jaar oud, is geboren te Vlissingen, en zijne echtgenoote smaakte dezer dagen het voorrecht haar 71e jaar te mogen bereiken, werd geboren te Middelburg. Het gouden echt paar, hoewel reeds een aantal jaren alhier gevestigd, is in alle opzichten gebleven wat het aanvankelijk was, d.w.z.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 18