w PUROL DE SCHELDE-ZEHDER verwondinq dadelijk 6 ONS ZEELAND goed, in as je te weinig kiekt oak nie' Chosternokke nog es toe 't Is zo noe in dan om uut je vel te spriengen Mo' je begriepe In 't 'uusje van dien Bels, daer in de varte, dae' zitte 's ochens de vrouwe- liengen op den durpel in d'r 'emde d'aerpels te schêllen. Noe, daè' kan den trap dan toch niks an doe Alia, wees wiezer As diè d'r nie' was, kwaeme z' ommers nie' 'ier Je kan zégge, wa' je wil den trap bluuf 'n kwaed dienk 's Aevens laete, as iederen- deên op bédde mos lêgge, dan 'oor je de jongers nog schreeuwe in de meissen nog giere, bie den trap! In 's Zondags, as 't mooi weer is, kom 't 'eêle durp. nae' den trap In wie d'r 's aevens es uut wil, in plekke van bie z'n vroüwe te bluven, die gae nae' den trap In as d'r 'n paer mekaore es wille spreke, za' 'k ma zegge, dan spreke z' af, bie den trap In as d'r 's aevens laete nog es 'n auto deu' 't durp komt, dan gaet die nae' den trap Soms zitte d'r ma tweêe in, ma' ze gae nae' den trap In noe praete ze d'r al over, dat er 'ier 'n hotel mo' komme In da' za' motte stae, bie den trap. Afijn, 'k er noe genog van 'ezeid. Alia, ajuus Wae' gae je nae' toe Den trap nog es op Da' doé 'k elleken aevend. 'k Mot es kieke, of de zeêë nie' viert. 1 Hallo, hallo Hier is het draadloos uitzendstation de Schelde- Zender Vindt u het interessant te hooren: dat de Zeeuwsche afdeelingen van het Ned. Jongelingsverbond op tweeden Paaschdag een bonds dag hielden in het Schuttershof te Middelburg. Tot spijt der Goesenaren. dat een inwoner van Heinkenszand die terug keerde uit de kerk, tot de ontdekking kwam dat in brekers zijn woning hadden geïnspecteerd en zich over 40 gulden hadden ontfermd, dat in Vlissingen bij het overladen van stook olie aan boord van den torpedojager „De Ruyter", vier werklieden door gasdampen werden bedwelmd. Twee moesten naar het ziekenhuis, twee konden naar huis. dat 22 inwoners van Schore gaarne, zooals vroe ger, de torenklok zouden hooren luiden. De raad be sliste op het betrekkelijke verzoek nog niet. dat in een vergadering van ingelanden van de watering Cadzand besloten werd een stoomgemaal te stichten tot afvoer van het polderwater. dat bij de Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen gedurende een half jaar 55 uur per week zal worden gewerkt. dat de leden van „Nut en Sport", de Middel- burgsche konijnenfokkersvereeniging, met groote opge wektheid het 10-jarig bestaan hunner club herdachten. dat de gemeenteraad van Domburg niet inging op het verzoek van een aantal bewoners van de om geving van St. Jan ter Heere om daar ter plaatse op Doos 30 en 60 Ju be 80ct. Bij Apoth.en Drogisten. Zondag geen lantaarn meer te laten branden. Het alge meen belang werd boven het principe Zondagsrust gesteld. dat in Goes reeds 200 personen te kennen gaven zich te zullen aansluiten bij de radio-distributie. dat de zomerdiensteregeling der Ned. Spoor wegen op de Zeeuwsche lijn weinig veranderingen op levert. dat de Minister van Waterstaat Woensdag en Donderdag in onze provincie vertoefde en met Ged. Staten besprekingen hield, o.a. over de haven van Bres- kens. dat het Middelburgsche weeshuis verkocht zal worden. De weezen zullen voortaan gezinsverpleging genieten. dat in den Middelburgschen raad geklaagd is ever de hooge prijzen van het rundvleesch. De Ned. vereeniging van huisvrouwen zou tijdens een vergade ring geen dankbaarder onderwerp kunnen aansnijden. dat het werk aan de waterleiding op Schouwen- Duiveland reeds goed vordert, 40 pet. van het totale kwantum buizen is aangevoerd, de weg naar de water- winplaats nadert zijn voltooiing, het ontwerp voor den watertoren is nagenoeg gereed. dat de Zeeuwsche Bakkersbond van 9 tot 19 Juli 1929 (dat zijn negens!) in de hoofdstad van ons gewest een tentoonstelling zal organiseeren. - dat in Hontenisse een onbekende ettelijke een den met behulp van vergif naar de andere wereld heeft geholpen. dat het O. M. bij de rechtbank te Middelburg 3 maanden gevangenisstraf eischte tegen H. C. V., vroe ger directeur der gasfabriek te Hulst, inzake het aan nemen van gelden van verschillende firma's. dat de vorige week Dinsdag in Goes de anti-rev. partijdag gehouden werd. dat twee 7-jarige Borsselsche meisjes, die met lucifers speelden, een schuurtje in de asch legden. Twee geiten konden met moeite aan den invloed van het vuur worden onttrokken. dat in de jongste zitting van den gemeenteraad van Ouwerkerk de burgemeester mededeelde zijn ont slag te hebben aangevraagd. dat B. en W. van Vlissingen den raad voor stellen het vermenigvuldigingscijfer der plaatselijke in komstenbelasting met pl.m. 9 pet. te verhoogen. dat het mooie Paaschweer vele vreemdelingen en vele Zeeuwen naar Zeeland bracht. dat hotel Britannia te Vlissingen het seizoen op een gelukkige wijze opende met een alleraardigsten dansavond. dat Goes dezer dagen waarschijnlijk verrast zal worden met een winkelsluiting. Vervolg op bladz 8

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 6