Echte Zeeuwsche Boterbabbelaars J. B. DIESCH' Heeren Winkeliers vraagt prijsopgave en monsters 8 ONS ZEELAND dat de gemeenteraad van Middelburg B. en W. toestemming verleenden om een brief aan Ged. Staten te schrijven (inzake de bekende op- en aanmerkingen over den financieelen toestand der hoofdstad) waarin het advies van Gedeputeerden niet wordt gewaardeerd. BBSS De Schelde-zender vertelde me, dat Annie van Ees en haar Cor, op Schouwen een villa hebben laten bouwen. Bij het lezen van dit bericht schoot het me door m'n bei, hoe ik u wel eens iets van Annie van Ees, die ik voor een ander orgaan interviewde, vertellen kon. U moet dan weten, dat ik met weinig pleizier naar den schouwburg toog, waar in haar kleedkamer het interview zou plaats vinden. Er zijn dames, die zoo kwallig over haar kunnen spreken. „Die Annie! wat een dot! wat een schat! ik ben dol op haar! Wat zag ze er weer heerlijk uit!" Het zijn de dames die haar bloemen en bonbons stu ren en voorbij haar woning trippelen om toch maar iets van het geliefde wezen te zien te krijgen. Dit had gemaakt, dat ik er tegen op zag, deze ver wende lievelinge van het publiek onder het mes te nemen. Ik verwachtte dan ook een pretentieus vrouwke voor me te krijgen, dat me eenigszins hautain en liefjes- welwillend de groote eer gunde haar te mogen be spreken, 't Was in de pauze van Dover-Calais. Ik stond achter het tooneel, wachtte haar op. Daar kwam ze aan! Een lieve, sans-gêne vrouw, met genoegelijke, bungelende loop en gebaren en „0, prettig dat u daar is. Gaat u mee naar m'n kleed kamer?" We zitten over elkaar en ze kijkt me guitig aan. De kleedkamer is hoogst smaakvol en gezellig inge richt. Een lange toilettafel, die den geheelen wand be slaat en gedrapeerd is met een zacht-gele, bebloemde stof, heeft een groote spiegel, welke ook al den geheelen muur beslaat en waarin ze al haar mooie en ook leelijke grimes maakt. Alle toilet-benoodigdheden, in sierlijken vorm, zijn natuurlijk aanwezig. Zacht-geel omhuifd zijn de verschillende lampen in deze in-knusse kamer, waar ook een theetafel staat, met keurig thee-gerei, want een kopje geurig vocht moet haar verkwikken in de pauze. Ik haal m'n opschrijfboekje te voorschijn en krabbel al rondneuzend, alles op. Zij vertelt en ik kijk vol pret naar het expressief gelaat waarop de aandoeningen zich snel afwisselen. ,,Ik was op school een duvel van een meid. Och, u begrijpt, ik kom uit een gezin met vijf broers, die me eigenlijk als een kameraad beschouwden en ik deed aan al hun jongensstreken mee." Nu begrijp ik, hoe ze in „Boefje", die prachtige cre atie van haar, zoo'n echte jongen kon zijn. „Toen ik de Mulo-school doorloopen had, ging ik naar de Tooneelschool, want het tooneelspelen zat me in het bloed, het was van jongsaf m'n ideaal om aan het tooneel te gaan." En ze vertelt me van de wonderen die ze zich wel voorgesteld had van de tooneelschool! Ze zei het niet zoo onomwonden, maar ik voelde toch, hoe dit onge breidelde natuurtje, daar niet aarden kon, ze er zich voelde als een vogel, die opgesloten in een kooi, haakt naar voortwieken in de vrije natuur. Zeventien jaar was ze, toen ze voor de eerste maal optrad, 't was bij Royaards. Een vol jaar bleef ze er, speelde er vele rollen en kwam toen bij Verkade. Het pittige, jonge actricetje leerde daar haar „Cor" kennen. Direct ontdekte deze het groote talent in haar en steeds drong hij er bij Verkade op aan, haar toch een rol van beteekenis te geven. Nu, die kreeg ze! Niet zoozeer bij Verkade, maar wel bij haar eigen man en Directeur. Het was toen het gezelschap van Verkade uiteenging en Cor van der Lugt zelf als directeur optrad. Nu is ze de eerste actrice van het geze'schap en ze heeft de goede meening van haar echtvriend niet beschaamd. Annie van Ees is een van de weinige actri ces, die in staat is alles uit te beelden, zoowel het vroo- lijke, guitige, als het teêre en tragische. Misschien is het wel eens aardig voor u aan te hoo- ren, hoe Annie van Ees' dag verdeeld is. 's Morgens om acht uur is het reveille. Is ze klaar met haar toilet, dan komt kleine Cor, de lieve kerel van 5h z'n opwachting bij moeder maken. Dan wordt er voorgelezen uit de mooie prentenboeken en gespeeld, dat het een lieve lust is. Maar na een half uur is het uit met de pret. Dan wordt er ontbeten, volgen de huishoudelijke bespre kingen, telt ze, accuraat als ze is, de huishoudboekjes na. Dan naar de repetities, of als er geen repetitie is, wandelen met den boy. Meestal duurt het repeteeren tot half drie, dan gaat ze naar huis, ontvangt bezoek, beantwoordt de corres pondentie, leert een nieuwe rol en wijdt zich verder aan haar allerliefste werk, de opvoeding van kleinen Cor. Want ze is een moeder in den besten zin van het woord. Niet uitgepraat is ze over hun schat en was mijn ruimte in dit blad niet beperkt, dan zou ik nog veel hiervan kunnen vertellen. Na het middagmaal wordt de jongen door de ouders naar boven gebracht, lekkertjes toegestopt en dan gaat het naar den schouwburg. Spelen ze in de provincie, dan gebeurt het vaak, dat ze niet meer naar huis kunnen en gaan ze den volgenden dag, bij aankomst in Den Haag, direct door naar de repetitie. Zoo is haar leven overvol. Heel haar gezonde, bloei ende verschijning, haar gelijkmatig, altijd opgewekt humeur doet echter zien, dat werken gezond is. Als men z'n werk maar lief heeft en dat heeft ze! E. B. B. MET dOUD BEKROOND Alleen echt met het merk J. D. CHOCOLATERIE „IN DEN ZOETEN INVAL" LANGE BURG C 110 MIDDELBURG Bestellingen boven f 2.50 franco

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 8