ONS ZEELAND DE BRIEF 16 Ter gelegenheid van het 1-jarig bestaan der Korfbalvereeniging „T. O. P." te Vlissingen werden Seriewedstrijden gehouden. „E. L. T. O." te Kloetinge behaalde de eerste prijs. „V. V. C." te Goes die ook op de Seriewedstrijden in de Scheldestad uit kwam, werd door „E. L. T. O." uit Kloetinge met 1—0 geklopt. leven; de Amerikaan, die zijn lachen niet kon houden, slikte zijn kauwgummi in. 19 April. Nationale feestdag. Kleine oneenigheid met Jossie, die obstructie voerde toen wij hem, om zijn hart hooger voor de natie te doen kloppen, met ver eende krachten, een oranje-broek aantrokken. Hij voelt niets voor de traditie van ons geslacht, die zulk een dracht van vader op zoon doet overgaan. „Ze lachen me uit," schreeuwde hij. Met klem den kleinen rakker gewezen op den plicht om voor een andermans be ginsel wat over te hebben. „De Prins zelf draagt toch ook zoo'n ding niet," kermde hij. „Dat is een heel verschil," sprak Liesbeth streng, „die is maar aange trouwd. en daarmee bast! Breeduitstra aangetroffen in de taveerne „Storte- beker". Die maakte zich dik over de poging van de Eerste Kamerleden om een vaste vergoeding te krijgen. Heb hem er kalmeerend op gewezen, dat andere lan den hun senatoren ook beter beloonen; in Noorwegen bijvoorbeeld worden ze gratis begraven, tenminste wanneer de dood geconstateerd is. „Dat nooit," riep Breeduitstra, „dat mogen we hen niet aandoen!Zie je (fluisterde hij) sommigen zijn zoo hebzuchtig, dat een kostelooze beaarding voor hen een aansporing tot zelfmoord beteekent. 20 April. „Alles wankelt", zei laatst de post directeur diepzinnig, toen hij na een wijnfuif op straat kwam, en ik geloof waarachtig, dat mijn vriend toen gelijk had. Daar heb je nu het hoefijzer. Negentien honderd jaar heeft het in deze gewesten gegolden als het symbool van het geluk; als de talisman tegen alle ongevallen en net lees ik in mijn lijfblad dat de spaar- vereeniging „Het Hoefijzer" te Rotterdam fout is; penningen uit de kast; den penningmeester er in; heeft echter geen handelswaarde. 21 April. Bij 't lossen van een schip in de Rotter- damsche haven wipte er uit een tros bananen 'n heu- sche slang van 94 centimeter. Wie of de tegenwoordig heid van geest had om ten gerieve van het nieuws gierige publiek, het reptiel te meten, bleef onbekend, daarentegen kon men dr. Stoett waardevolle inlich tingen geven over de herkomst van de spreekwijze „Wat een rare pisang". 22 April. Singelloop met Krimp van Duimen, doch op de oude, beproefde, kalme wijze. Ons getrouwden kon miss Blanche koud laten. Krimp heeft zeer gevoelig gesproken over het wel en wee van Middelburg. Het begint zijn tijd nu toch te verstaan. Nauwelijks heeft men den. reuk gekregen van veel hotelbezoek, of de vereeniging „Uit het VolkVoor het Volk probeert de inwoners tot gevel-artisten op te kweeken. Krimp doet niet mee; hij heeft een stijf been. 23 April. Nieuwe werkster laten aanrukken. Ze heeft nog lang haar; dat bemerkten we echter pas toen we de soep lepelden. Toch moet de keuken eigenlijk nog een beurt krijgen. Liesbeth schermutselde even met het mensch. „Moeder houdt niet van haar, zei Wybo, met bijzonderen nadruk op het laatste woord. In den namiddag verjaagd uit mijn appartement; zoo lang mijn bovenkamer niet in orde is, moet ik mijn dagboek in het waschhok bijhouden. 24 April. Op de soos vertelde mr. Mierick van Peuteren, dat de nationale vereeniging van vuurwerk fabrikanten een beweging in 't leven wil roepen, die ten doel heeft, het afsteken van vuurwerk in alle dorpen en steden van Nederland op de algemeene vaderland- sche feestdagen. Tegen de geldelijke kosten staat het groote voordeel, dat bedoeld amusement altijd veel volk uit de om liggende plaatsen trekt. In beginsel besloten adhaesie aan die vereeniging te betuigen. door JOHAN KONING. Mevrouw van Slooten zat in de tusschenkamer, waar ze na de droeve gebeurtenissen van den laatsten tijd het half-donker beter kon verdragen dan het volle licht in de kamer voor aan de straat. Zij liet de suite deuren open en ze had de gordijnen in de serre niet laten zakken, ofschoon zij die den laatsten tijd des middags wèl 'had neergelaten. Het was niet noodig, dat de buren-achter haar in haar groot verdriet konden bespieden en natuurlijk wisten de buren wat haar man haar had aangedaan, héél Den Haag, héél de wereld wist. het, behalve Lize, haar dochter uit Indië, over

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 16