f '(l 8 ONS ZEELAND VERSCHILLENDE MIDDELbUROJCHEÓTRATEN HEBBEN VEEL OPHUN QEWETEN.5| - -«k W l oio! Wi'.Jgjl! STADIUM X LANQS BERDEN DAL- men HOORT DE3TRAT£N KERMEN VHRMiEUVt/My I 5 1 j PRETTIG VooR MENStHENDlE IN EEfJ AUTO BITTEN IIM 6EN KUIL is begiftigd met het Ehrenzeichen für Verdienste um die Republiek Oesterreich. dat aan de algemeene vergadering van het pol derbestuur van Walcheren zal worden voorgesteld de besluiten tot uitbreiding van de verdedigingswerken aan de Zuidwatering, waarvan de totale kosten ge raamd worden op 179.000. dat het Museum van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen weer eenige nieuwe leden plus verschillende voorwerpen van waarde als aanwinst boekte. dat de Vlissingers zich Zondag j.l. op den Bou levard Bankert hebben geamuseerd met een Duitsch stoomschip, dat aan den grond was geloopen. 't Is te hopen dat ook gedurende het bad-seizoen voor attrac ties zal worden gezorgd. dat een Middelburgsche huisvrouw in de cou rant per advertentie rouwde over haar geliefden ge storven man. Later bleek dat zij den dood van den echtgenoot had bewerkstelligd door zijn eten te voor zien van poeder, dat in den handel is om ratten te verdelgen. dat aan den dijk te Ritthem ruim 25 boomen aanspoelden. dat de minister van waterstaat ter weerszijden van den verbindingsweg tusschen Zeeland en Noord- Brabant steenslag zal doen aanbrengen, ter tegemoet koming aan de bezwaren bij het uitwijken daar ter plaatse ondervonden. Van veel beteekenis achten we deze ministerieele beslissing voor het verkeer niet. Het blijft. sukkelen. dat de Commissaris der Koningin in deze pro vincie te Gent bij de opening der groote bloementen toonstelling den Koning der Belgen namens onze landsvrouwe ging begroeten. dat op de Wester-Schelde bij Terneuzen het motorscheepje „Adriana" uit Wemeldinge onder de oppervlakte van het water verdween. De opvarenden konden zich in veiligheid brengen. dat onbekenden zich den laatsten tijd hinderlijk interesseeren voor ingekuilde Heinkenszandsche aard appelen. dat het fanfarekorps ,,Ons Genoegen'' te Kapelle morgen zijn 20-jarig bestaan viert. De muziek zal in het dorp dien dag niet van de lucht zijn. dat de raad van Arnemuiden voornemens zou zijn om de koffiehuizen en dergelijke inrichtingen voor den dorst op Zondagen te sluiten. Als dit voornemen werkelijkheid wordt, zullen enkele caféhouders der mate in hun inkomsten worden getroffen, dat zij naar het Armbestuur moeten worden verwezen. Uit deze laatste mededeeling, gelicht uit een adres van de af- deeling Middelburg en Omstreken van den Ned. Bond van Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters zijn di verse conclusies te trekken. Wij. doen dit niet. dat in Goes een majoor der rijksveldwacht een oude dame tegen de straatsteenen fietste. Ook voor politie-ambtenaren zijn de regels van den weg zeer nuttig. dat de Middelburgsche politie in een logement daar ter stede iemand aantrof, die nog recht had op 8 maanden gratis logies in een rijks-hotel. Men wist den verkwister, die voor z'n logies betaalde, terwijl hij elders Pro Deo terecht kon, over te halen, van zijn rechten gebruik te maken. dat de justitie een dag in Terneuzen vertoefde, teneinde een onderzoek in te stellen in verband met het laten omkomen van een pas geboren kind. dat de geruchten volgens welke de Koningin- Moeder en Prinses Juliana dezen zomer een bezoek aan Zeeuwsch-Vlaanderen zouden brengen, waarschijn lijk uit de lucht werden gegrepen. dat de heer N. Schoolmeester de vorige week Maandag 25 jaar concierge in het gebouw van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen te Middel burg was. Er waren voor dit jubileum veel belang stelling en bloemen. dat de wegen BreskensSchoondijke, IJzen- dijkeBiervliet en in de omgeving van Cadzand iedere beschrijving tarten. Sportsmen, die prijs op een nier ziekte stellen, weten waar zij terecht kunnen. dat de motorveerboot weer eens in dienst ge steld is. Sommigen zal het moeilijk vallen dit bericht te gelooven; daarom verzekeren we dat we het ,,uit goede bron vernamen". dat het plan bestaat om den autobusdienst Ter neuzenSelzaete wegens onvoldoende rendement stop te zetten, dat de gemeenteraad van Koewacht afwijzend beschikte op een verzoek van de N. V. Auto- en Rij wielhandel om den autobusdienst op Zondag gedurende de zomermaanden te mogen staken. dat de werklieden, verbonden aan De Schelde" te Vlissingen geen lust hebben in overwerk-uren. dat de paardenloterij, ter gelegenheid van de jaarlijksche Middelburgsche paardenmarkt ten doode is opgeschreven. dat in de gemeente-secretarie te Oud-Vossemeer een lijst ligt waarop men te kennen kan geven in aan merking te willen komen voor electrisch licht. dat twee Middelburgsche meisjes van 12 en 13 jaar door de politie zijn ontmaskerd als winkel-die- veggen. dat men dezer dagen de brandkast van de boe renleenbank te Lamswaarde met een autogeen lasch- apparaat heeft bewerkt met toestemming van het be stuur der bank. De kassier had n.l. zijn sleutels in de kast laten liggen. Vervolg op bladz. 13

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 8