P. VAANE - Wijnhandel - ZIERIKZEE Zie onze prachtige reclame en lage prijzen ONS ZEELAND 17 -* levert U de Prima Wijnen van Firma G. OUD Co., Purmerend Oplossing van het Telefoonraadsel. Dezer dagen werd in de bewaarschool te Kapelle een openbare les gehouden. De kleuters gekleed voor een kabouterspelletje. Een aardig tableautje van leerlingen der bewaarschool en onderwijzeressen. om aan te duiden dat het er eigenlijk niets op aan kwam wat of hij precies geweest was. „Dien nacht ik had dienst brak er in de stad brand uit, in een groot hotel. Ik haastte mij er heen. De brand was ontstaan op de derde verdieping, de vlammen sloegen uit alle ramen, het was een laaiende vuurgloed. Voor een der ramen teekenden zich tegen den vlammenden achter grond twee gestalten af, die van een man en van een vrouw. Aan hun gebaren kon men bespeuren, dat ze zich in doodsangst bevonden. Toen ze dachten dat geen redding meer mogelijk was, klemden ze zich aan elkan der vast om samen den dood in te gaan. Het kon een echtpaar zijn, dat jaren lief en leed met elkaar had gedeeld. Of een jong paartje op de huwelijksreis. Een liefdespaar! De brandweer had lange ladders tegen den gevel opgeschoven, maar het kostte moeite het raam te bereiken. Eindelijk gelukte het. Maar de ladder bleek iets te kort. Een brandweerman wilde den ladder be klimmen, maar weifelde op het laatste oogenblik. Ik sprong toe, rukte hem den helm van het hoofd en den bijl uit den gorde1. Ik vloog de ladder op, wist me met één sprong vast te grijpen aan het ijzeren balkon voor het raam en klauterde naar boven. De vrouw was door schrik als verlamd. Ik kon schier niets zien, mijn oogen waren met bloed doorloopen door den rook. Maar ik greep de vrouw om haar middel, beurde haar over mijn schouder en begon den terugtocht. Hoe ik beneden gekomen ben weet ik niet. Ik leg mijn last neer op een gereedstaande draagbaar, wisch mijn gelaat af, wrijf mijn oogen uit, draai mij om en zie naar de vrouw, die ik het leven gered heb. Het was mijn vrouw. Mijn eigen vrouw". TELEFOON 150 GIRONUMMER 59935 Aanbevelend, P. VAANE Vlijt en inspanning zijn een paar voetpaden, die niet iedereen gaarne betreedt maar het zijn juist de twee eenige, die naar het juiste einddoel leiden. Mijnheer A moet via lijn I spreken, Jopie verbindt 11 met 18 terwijl mijnheer B het gesprek voert via lijn T. De volgorde is dus I, 11, 18, T. De prijzen zijn ten deel gevallen aan Sientje Huijbregtse, Bagijnhofstraat E 194, Middelburg; Corrie Paulusse, Renesse W. J. Bom, Hotel „Bom", Haamstede; Ankie Postma, pastorie, Biggekerke; Nelly J. Marcusse, Wandeloordstraat 63a, Rotterdam. Er kwamen ook oplossingen binnen van het raadsel van mijnheer Trippel. Hoewel de oplossing WATERLANDKERKJE goed was, konden we daar geen prijsjes voor uitloven, aan gezien het geen prijsvraag was. Om na te teekenen en te kleuren

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 17