GEBRü BOER, 18 ONS ZEELAND Sherry Amont Wijnkooperij Opgericht 1795 VLAARDINGEN. Generaal-vertegenwoor- digers van Carré Perseval, Epernay Edmond Dupuy Co., Cognac. Red. Hackle Whisky, Glasgow. D. Leiden Ltd., Keulen. Hofleveranciers van Z. M. Koning Willem III Zijne Keizerlijke, Konink lijke Hoogheid Keizer Frans Jozef Z. M. den Koning van Engeland Leveranciers van Z. K. H. den Prins van Wales Z. K. H. den Hertog van York Z. H. den Hertog van Wellington Z.' H. den Hertog van Manchester The House of Lords, etc. VEREENIGINGSNIEUWS. Zeeuwsche Vereeniging „Dordrecht" noodigde op 2 Mei leden en introducée's in „Americain", ter viering van het één-jarig bestaan. Dat daar animo voor was, bewees reeds 't keurig programboekje. Een aangename afwisseling werd verkregen door de groote verscheidenheid, die 't pro gramma bood, n.l. zang door allen, waarbij ook onder staand clublied; voordrachten door den heer L. B. van der Slikke; den heer Muller; Mevrouw Lindhout met den heer van der Werff; vioolsolo's door den heer van Brakel, met pianobegeleiding van Mej. Goudriaan; solozang door den heer Stevense; dan nog Zeeuwsche reidansen door Zeeuwsche boeren en boerinnen; alles opgeluisterd door „Matador" Dames Band. Ziedaar een keus van geneugten. Waarlijk, in Dordrecht verstaat men ook de kunst, veel goeds te geven. Dat een en ander zijn goede uitwerking niet missen zal, spreekt vanzelf. Wenschen wij de jongste der Zeeuwsche vereenigingen, nog menig genoegelijk jaar feest. Clublied van de Zeeuwsche Vereeniging „Dordrecht", Woorden van P. C. J. v. d. Slikke. Muziek van J. W. M. Remeëus. (Thoolsch dialect.) Waêr het kóól- en maênzaad groeit Waêr de keezeboogerd bloeit Mit veel witte blommen. Waêr de maêrel 's ochens fluut Mit z'n vroluk blie geluud, Daêr is mien land, ons Zeeuwen land, Daêr an ê'k eêl m'n art verpand. As op dieken en op duun' Buldren witte golven kruun' Zoekend naer d'r prooie, De heer P. Staal, schipper aan de Paal te Graauw, meer bekend als oude Piet, een bekende figuur in het dorp. Riest voor 't Zeeuwenvolk mien bee, Leef ik êêl d'r stried wéér mee, Om 't ouwen 't land. ons Zeeuwen land, Waêr an ons arte bluuft verpand. Van onz' wiege tot onz' dóód Ouwen we ons Zeeland gróót, Bluve w'altied Zeeuwen, Bluuft et klienken in ons óór, Nooit verzienk maer worstel dóór (deur), Voor 't rieke land, ons Zeeuwen land, Daêr ebbe w' alles an verpand. Zeelandia, Rotterdam. 24 April hield de Zeeuwsche vereeniging „Zeelandia" in het gebouw „Odeon" haar laatste feestelijke bijeenkomst van het winterseizoen. Dat de leden meêleven met hunne vereeniging, bleek ten dui delijkste uit de groote opkomst; de schouwburgzaal was heel goed bezet. Ook deze avond had ten doel, door mid del van een tombola e.d., de kas der vereeniging aan te vullen. De voorzitter, de heer S. Blaas, zette dit in zijn openingswoord uiteen en deed een ernstig beroep op de oTervaardigheid van de leden. In den loop van den avond bleek het vertrouwen van het Bestuur in de leden niet misplaatst te zijn. Met groote opgewektheid werd aan de tombola en andere vermakelijkheden deelgenomen. In tegenstelling met andere feestelijke bijeenkomsten werd ditmaal geen Zeeuwsch ten tooneele gebracht. Op avonden als deze doet zich het gebrek aan Zeeuwsche litteratuur en Zeeuwsche tooneelstukken sterk gevoelen. Dit neemt niet weg, dat er geestdriftig en verdienstelijk gespeeld is. Een woord van lof, ook aan den regisseur, den heer C. de Bruin, mag daarom niet achterwege blijven. Er is veel en hartelijk gelachen. Met een flink applaus werden de speelsters en spelers beloond. Dat de zangvereeniging een deel van het programma voor haar rekening had genomen, spreekt van zelf. Onder leiding van haar bekwamen direc teur, den heer Zuiderdorp, werden op verdienstelijke wijze meerdere nummers ten gehoone gebracht. Met aan dacht werd dit deel van het programma gevolgd. Het slot van den avond bestond uit een bal, waaraan door oud en jong werd deelgenomen. Het was heel laat vóór men

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 18