PC. WO 00 •H DE SCHELDE-ZENDER O ONS ZEELAND 1 Hallo, hallo Hier is het draadloos uitzendstation de Schelde- Zender Vindt u het interessant, te hooren dat ook in onze provincie de dames bijna overal met enthousiasme offeren voor het huldeblijk voor de Koningin-Moeder. - dat de gemeenteraad van Kattendijke besloot om vermakelijkheidsbelasting te heffen op de vlieg tochten die de K. L. M. met Pinksteren daar (en in Goes) wilde organiseeren. Nederland kan weer eens opnieuw over de Kattendijksche vroede vaderen grin- neken. dat te Zoutelande het lijk aanspoelde van een onbekend manspersoon. Het is ter plaatse aan den schoot der aarde toevertrouwd. dat de buitenlandsche journalisten die Zeeland bezoeken, 23 Mei a.s. te Wemeldinge geweldig gefe- teerd zullen worden. Het Zeeuwsche costuum zal dien dag uit de kast worden gehaald. dat het fanfare-korps ,,Ons Genoegen" te Ka- pelle de vorige week Zaterdag in de bloemetjes is ge zet ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan. - dat een boer te Meliskerke eerst zijn vrouw en later een veldwachter, die „ingreep", te lijf ging- Hij is deswege gearresteerd. Men ziet waartoe echtelijk meeningsverschil leiden kan. dat de glucose-fabriek te Sas van Gent voor eenige weken het bedrijf stil zou leggen. dat dit bericht minder prettig aandoet dan de tijding volgens welke het electriciteitstarief in de zelfde plaats met 5 cent per K.W.U. verlaagd is. Toch is de electriciteit nog aan den hoogen kant in Zeeuwsch Vlaanderen. dat de Emmabloem-collecte te Vlissingen rond 930 gulden opbracht. dat de tooneelvereeniging „Onderling Kunstge not" te Goes in verband met haar zilveren feest een welgeslaagden feest-avond distribueerde. Er is veel gesproken, veel gelachen en naarstig gedanst. dat de Tweede Kamer-leden Kersten en Krij ger op het eiland Tholen vertoefden, teneinde zich te laten inlichten over de geweigerde autobus-concessies, dat te Sas van Gent eenige personen onwèl wer den na het gebruik van kaas. De politie noteerde de vergiftigingsverschijnselen. Kwam de kaas uit Holland of uit Zuidelijker oorden dat in de jongste gemeenteraadsvergadering te Veere de aandacht is gevestigd op den slechten toe stand waarin zich de stadhuis-toren bevindt. dat in Middelburg het nieuwe catechisatie-ge bouw der Ned. Herv. Kerk gereed is. Het gebouw be vat 5 goed gescheiden lokalen, zoodat 5 predikanten er tegelijk kunnen onderrichten, zonder elkaar te hin deren. dat V. V. V. te Axel op 3en Pinksterdag een internationaal concours-hippique.en van 1016 Augustus een groote, eveneens internationale poppen- tentoonstelling gaat houden. dat tot innige vreugde van verliefde paartjes in de Goesche plantsoenen nieuwe stevige banken zijn geplaatst. dat de personen, die te Oud-Vossemeer wei gerden aan te sluiten bij de waterleiding, wel schuldig zijn verklaard, maar niet behoefden te betalen, daar ze inmiddels tot water-inkeer zijn gekomen. dat de burgemeester van Wolphaartsdijk, de heer Koert, als zoodanig ontslag aanvroeg. dat in Ierseke een vrouw die weduwe en 74 jaar was, dermate van den zolder viel, dat ze naar het ziekenhuis te Goes moest worden overgebracht. dat ten gerieve van de postzegelverzamelaars in het Vlissingsche postkantoor een speciaal loket voor den verkoop van Nederlandsche en Koloniale post- waarden zal worden opengesteld. dat Koning Albert van België den commissaris der Koningin in Zeeland, Jhr. Quarles van Ufford, het Groot-Kruis van de orde Leopold II aanbood. dat het Middelburgsche Ziekenfonds 2 Jan. j.l. 4880 leden telde en 1871 kinderen. dat de gemeenteraad van 's Gravenpolder in zijn jongste vergadering aandacht besteedde aan een nijdig honde-beest, dat van menschenkuiten houdt. dat de ex-gemeente-secretaris van Stoppeldijk destijds zelf zijn salaris verhoogde, n.l. met behulp van notulen eener vergadering die nooit gehouden was. dat de eerte aardbeien reeds geveild zijn. dat vele R. K. kinderen uit Heinkenszand de R. K. school te 's Heerenhoek bezoeken, tot misnoegen van enkele Heinkenszandsche raadsleden. dat in Terneuzen het vermenigvuldigingscijfer voor de gemeentelijke inkomstenbelasting daalde van 1.40 op 1.25. dat blijkens een uitlating in de Eerste Kamer niets bekend is van verdere beperking van de Zon dagsdiensten der Zeeuwsche veerbooten. dat volgens den Minister van Waterstaat de on bewaakte overweg bij Rilland geen enkele reden heeft berucht te zijn. Over onbewaakte overwegen valt. te twisten. dat de eenige barbier, die Ellewoutsdijk rijk was, uit de gemeente is vertrokken. We vreezen dat ten gevolge van dit vertrek Ellewoutsdijk binnen een maand een zeer bezienswaardig dorp zal zijn. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu Als u onze hoofdstad bezoekt, mijne dames, en u heeft er een paar daagjes voor genomen, vergeet u dan niet naar Aalsmeer te gaan. Toen ik gisteren als u dit leest, is de tentoon-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 6