PU ROL Doorziiien bij Wielrijden en rZonnebrand verzacht en geneest door KON. DRUKKERIJ G. W. DEN BOER Lange St Pieterstr. F 33 MIDDELBURG Levert alle soorten DRUKWERK in keurige uitvoering tegen billijken prijs ONS ZEELAND 18 de kamer. Het waren alle overblijfselen van het oude Egypteeen steenen kruik, oude bijlen, sierlijke potte, bakkerswerk en boven hun hoofd hing een vervaarlijke krokodil. Een afzichtelijk afgodsbeeld keek hun kwaad aardig aan en tenslotte viel hun oog op datgene, waar voor ze gekomen waren. In zijn nis zagen ze de vage omlijning van de sarcopbaag, die het omhulsel van Antef moest bevatten en ze liepen er vlug heen. Dr. Hobbs was de eerste, die de stilte verbrak. Zie je nu wel, hier heb je onzen vriend, den priester! Zonder een woord te zeggen staarden ze naar vezelige, zwarte gedaante. De dokter keek met een bewonderenden blik naar de gestalte; naar de prach tig gewelfde borst en de zware gewrichten van wat eens een krachtig gebouwd man moest zijn geweest. Zelfs nu, na twee duizend jaar, kon men nog de agres sieve kin, de vierkanten schouders zien. Ja, dat moest een prachtkerel zijn geweest en een gevaarlijke vijand. Met de toppen van zijn vingers betastte de dokter voorzichtig de benedenarm van den priester en plot seling slaakte hij een kreet van verbazing. Ze hebben wat met hem uitgehaald! riep hij adem'oos. Kijk, een van zijn vingers is er af! Hij had gelijk, Trefusis zag dat de wijsvinger van de rechterhand er afgetrokken was, tot het tweede lid en het leek wel alsof een zware sigaar midden door- gebroken^ dat beteekenen? hijgde de dokter. Vanmiddag moet hij nog gaaf geweest zijn, anders had Kolonel Palmer er wel wat van gezegd. Wie kan er aan zijn geweest? jk weet niet, misschien die man, die jij daar binnen zag gaan. Héb ik eigenlijk wel iemand gezien? Me dunkt, dan zouden we hem wel gehoord hebben. Wel, als het een oppasser, maar niet als Pet een dief was! Ze doorzochten het heele museum, maar vonden niets. Ze wandelden naar huis; Trefusis' geweten begon te knagen dat hij zijn vrouw alleen gelaten had, nu het zoo laat geworden was. De dokter gaf hem een kleine uitbrander dathij een zenuwachtige vrouw onder zulke omstandigheden zoo lang alleen gelaten had. Maar ze zal waarschijnlijk heel getroost piano zitten spelen of in bed liggen, voegde hij er geruststellend aan toe. Toen ze bij Tefusis' huis kwamen, zagen ze dat in alle kamers en gangen licht brandde. Waarom heeft ze dat gedaan? zei Trefusis. Misschien was ze zoo bang dat ze overal licht gemaakt heeft het arme kind. Ik vind het toch eigenlijk gemeen van mezelf, dokter. Ze is natuurlijk nog op; ga mee een sigaartje rooken en een whisky-and-soda drinken. Toen Trefusis het hekje open maakte, riep hij op gewekt: Mabel! Mabel! Maar er kwam geen antwoord. Nóg eens riep hij haar naam, maar weer vergeefs. Toen kwam plotseling diezelfde waanzinnige angst, die hij in het museum gevoeld had. Hij duwde den dokter haast opzij en rende het huis binnen, steeds maar haar naam roepend. Plotseling klonk een gruwelijke kreet door den stil len zomeravond de kreet van een man die met ontzetting geslagen wordt. Arnold Trefusis stond ra de hall met glazig-starende oogen doodsbleek en handen die in wilde zenuwachtigheid om den arm van den dokter grepen. Zonder iets te zeggen trok hij zijn vriend mee in de zitkamer en toen zag de dokter. Half hangend in een stoel, half op den grond, lag het lichaam van een vrouw Trefusis vrouw; aan het uiterlijk van de doode zag de dokter onmiddellijk dat zij van schrik gestorven moest zijn! Hij deelde dit den man mee. Een oogenblik was het doodstil m de kamer. En toen deed Trefusis iets luguber-vreemds. Hij zat op de sofa en stiet een afschuwelijken lach uit, terwijl hij met zijn vinger naar de roerlooze gedaante wees. Dr Hobbs keek in de richting waarin de vinger wees en liep toen ijlings op het lichaam toe. En wat hij vond In haar hand geklemd zoo stevig dat hij het slechts met inspanning kon verwijderen was iets droogs en donkers: de vinger van een mummie. Mrs, Trefusis schudde haar man heftig bij den schou der heen en weer. Wat heb je Arnold? Je kreunt en zucht in den slaap dat je een doode zoudt opwekken! En in het eerste oogenblik dacht Arnold Trefusis dat hij dat ook werkelijk gedaan had. Maar na een oogenblik kon hij zich zijn omgeving weer realiseeren. -p. Naast hem stond zijn vrouw, in de deuropening Ur. Hobbs, die een avondpraatje kwam maken en in zijn eigen vingers zag hij iets langs en donkers ge klemdzijn zware sigaar, die uitgegaan was. Doos 30 Tube 80 ct. Bij Apoth.en Drogisten DE MISLUKTE INBRAAK door J. P. B a 1 j Tot nu toe had Daan Geurs zich alleen met „licht werk" beziggehouden, de zwaardere karweitjes aan zijn meer ervaren collega's overlatend. Verder dan het rollen van een horloge bij een argeloos renteniertje, het gap pen van een handtaschje van een winkelende juffrouw, het leeghalen van een winkellade had hij het nog niet gebracht. Maar begeesterd door de verhalen welke ervaren collega's hem ophingen van welgeslaagde „kra ken", had hij beJoten, zich toch ook eens aan meer „ernstig" werk te wijden, en de zakkenrollerij als een niet te versmaden bijverdienste te beschouwen. Zoo was zijn oog gevallen op de villa van een nog jeugdig beursman, die, naar hij bij informatie vernomen had, een rijk huwelijk had gesloten en daardoor dik m de duiten zat.De villa was gunstig gelegen, tenminste van het standpunt van Daan Geurs beschouwd; zij lag namelijk in een deftige, stille buitenwijk, wat zijn plan nen zonder eenigen twijfel zeer ten goede kwam. Gedachtig aan de goede raadgevingen van zijn door de wol geverfde kameraden, verkende hij eerst eemge dagen met het geduld van een kat het terrein. Lang zamerhand leerde hij de gewoonten van de bewoners kennen en wist hij, dat ze 's avonds geheel alleen thuis.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 18