STELT U HET OP PRIJS „ONS ZEELAND" 8 ONS ZEELAND ZEEUWSCHE VOORVALLEN EN GEBEURTE NISSEN UIT UWE OMGEVING IN TE ZIEN ZOO JA geeft dan onze bureaux St Pieterstraat F 33 te Middelburg een telefoontje (No. 150) of een ander bericht als er een interessant voorval plaats vindt of gaat plaats vinden Eén wenk en de „Ons Zeeland"-fotograaf is ter plaatse en nu breekt men zich het hoofd over het raadsel, hoe deze slang in de Theems terecht kan gekomen zijn." Toen de geschiedenis uit was, riep Breeduitstra ter stond een passeerenden groenteboer aan, met de vraag of hij al komkommers had. ,,'t Is de tijd nog niet", schreeuwde deze. ,,Hoor je je vonnis, oude leugenaar," bu'derde Breed uitstra daarna Krimp in het oor. 4 Mei. Barbier buitengewoon opgewonden over de veenbranden in Drente. Bulletin na bulletin plakt hij tegen zijn spiegelruiten en vanmorgen om 11 uur had hij reeds drie pak bloedstelpende watten gebruikt. Hoog veen, laag veen; weinig omzet, veel voorraad; verzekering dekt de schade, politie stelt onderzoek in; schande over de hoofden der onverlaten; gezegend zij het land waar het kind zijn moer verbrandt. Op straat nieuwe bulletins. Drente in vuur; directeuren van brand verzekering springen te water, 's Middags in taveerne „Stortebeeker", mr. Mierick van Peuteren, met een band van het Roode Kruis om den arm, op een tafel aan het speechen, onder het motto: Verleen practische hulp. Heb een flesch spuitwater geoffreerd. 5 Mei. Brief van mijn neef uit Frankrijk over de verkiezingen. Kamercandidaat geweest in Arles; tegen stander een apotheker; 'n vent van niks; niemand gaf een centime voor die kans Neefs papieren stegen met den dag. Daagde den apotheker uit tot een openbare vergadering met debat. Bibberend nam die dat eindelijk aan. Geweldige belangstelling in de stad. Casino, tien duizend plaats, finaal uitverkocht. Eerst de apotheker aan het woord; werd van het spreekgestoelte afge schoten, met door hem zelf gedraaide pillen. Toen trok neef zich terug. hij handelt in steenkolen en daar was dien middag veel vraag naar geweest. Neef niet gekozen; 50.000 fancs jaarwedde verspeeld. 6 Mei. Op den Singel onder een boom op een bank gezeten, om te genieteen van de natuur. In slaap ge dommeld. maar welk een ontwaken! Boom vol nes telende kraaien, die als stukadoors aan het morsen waren geweest. Vernederende aftocht. Algemeene hi- Dinsdag 1 Mei was het 25 jaren geleden dat de „De Ruyterschool" te Vlissingen werd geopend. Dinsdag en Woensdag is dit jubileum met grooten luister ge vierd, hetgeen men o.a. uit het hier volgend „fotografisch verslag" zal kunnen afleiden. Als inleiding het gebouw waarin gedurende een groot aantal jaren de jongelui van de jubileerende school voor de Koopvaardij werden opgeleid. lariteit. Spottende opmerkingen. ,,Wie gaat er nou uit metselen met zijn gekleed pak aan?" „Weet U een middeltje tegen vlekken?" ,,'n Zondagsch steek, die houdt geen week". Liesbeth gelukkig niet thuis. Gehee- len middag aan 't ontvlekken geweest. Benzine-flesch met water bijgevuld. 7 Mei. Een zoontje van jonkheer Verboendere, die op een bovenhuis woont, kwam vandaag wormen zoeken in mijn tuintje voor zijn lijster. Bij den rozen- boom vond hij de bijl, die ik vorige week begraven had. Vroeg of zijn vader hem eens bezichtigen mocht. Toegestaan. Jonkheer enthousiast. Heeft een uur lang met de bijl bij ons op het karpet gelegen om hout en staal met een loupe te onderzoeken. Meende sporen en teekens uit den Frankischen tijd te bespeuren. Was bui tengewoon blij, dat hij als lid van het Genootschap voor wetenschap en oudheidkunde, dit ontdekt had. Vroeg het voorwerp in bruikleen. Toegestaan. Liesbeth niet thuis. Mei. Ik bof. Op kosten van het Oudheidkundig genootschap is ons tuintje omgespit en door deskundi gen onderzocht. Alles onder bewaking van rijksveld wachters. Twee stukken ijzer en 15 brokken steen zijn met mijn toestemming, en door de Justitie verzegeld, opgezonden naar een Leidschen professor. Viermaal ge ïnterviewd en meermalen gefotografeerd. Liesbeth ja- loersch. Nieuwe bijl gekocht. Het geluk gelijkt de echo, wel ruischt het antwoord, maar het geluk zelve komt niet.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 8