ffi) ONS ZEELAND Zeeland geeft jaarlijks kapitalen uit aan het verzwaren der zeedijken. Ook op Noord-Beveland wordt steeds aan de dijken gewerkt. Links: Het werk aan den zeedijk van den Willem Adriaanpolder nabij Kortgene. RechtsHet vervoer van grond uit het „schor" naar den dijk. Nu krijgt u een opsomming van wat ik verder aan schoons zag in de Brusselsche verleiding- en modezaak. Als madame D.... me al het moois laat zien en prijzen noemt, sla ik altijd vliegensvlug aan het reke nen hoeveel 't in Hollandsch geld is en steeds weer treft het me hoe de model japonnen waarlijk niet te duur betaald zijn en ik me best kan voorstellen, dat de Amsterdamsche elegantj es zich bij haar laten kleeden. Veel avond-robes zijn laag en in het vierkant gede colleteerd en ze worden gehouden door smalle satij nen schouderbandjes. Een robe van papaver-roode mousseline de soie was geheel geborduurd met bloemstukken in dezelfde tint. Een kleine ronde cape fladderde gracieus achter de draagster aan. Op zij een draperie van de effen stof, die tot op het schoentje viel. Van witte crêpe Georgette was de robe, die 'n schuin geknipte tuniek en boléro had, die weer geheel harmo nieerden met het schuin geknipte décolleté. Op den linker schouder, die ver ontbloot was, vlijde zich een tak witte fluweelen camelia's. Een robe van roode mousseline de soie was gegar neerd met fijne kant in dezelfde kleur. De onderrand van het ruim vallende rokje was van deze kant, even als de fichu, die op de borst gekruisd, in den rug in een punt af hing. Van marine-blauw moiré was de robe, die twee pau- neaux had, waarvan de eene aan den voorkant met een ingehaalden kop was aangebracht en kort viel, terwijl die aan den achterkant, gedrapeerd tot aan den enkel viel. Een smal ceintuur met een gesp van turkooizen ac centueerde licht de wat hoogere taille. Van „coquille d'oeut", de nieuwe kleur, was de robe van crêpe-satin, die geheel viel in geschulpte volants, vijf boven elkaar tot onder de schouders, de zesde als een kleine boléro. Een das van dezelfde stof, losjes om den hals geworpen, had een toef van zachtgele fluweelen rozen. Op een fourreau van witte crêpe Georgette een ge plooide robe van bedrukte crêpe in licht en donker grijze motieven. De geplooide, mouwlooze taille, val lend in een lage punt, omzoomd met de effen witte crêpe, het geplooide rokje in ongelijke punten vallend op de witte fourreau. Op den linkerschouder een licht grijze roos van mousseline. Van violette crêpe-Georgette was de robe, waarvan de onderrand van het rokje uit twee volants bestond, die van achter opliepen tot in de taille. De taille met rug-décolleté was breed omzoomd met een iets lich tere tint violet crêpe. Een smal ceintuur met gesp van améthist deed het wonder wel. Als avond-dracht is de cape zeer in zwang en heeft den avondmantel eenigszins verdrongen. Een zwart fluweelen werd me getoond met garnee ring van beige vos. Smal over de schouders viel deze mooie cape, aan den zoom golvend en wijd. Een andere van lichtgrijze crêpe Romain, had twee los-vallende zij-panden en een breede kraag van witte vos. Op een avond-toilet van beige kant werd een cape van crêpe Georgette in dezelfde tint gedragen met bontkraag van beige vos. Op een robe van zwarte crêpe satin, met vierkant décolleté, schouderbandjes van zacht-rose, een drape rie op zij van zwart, gevoerd met rose, werd een cape gedragen van goud-brokaat op zwarte fond, met enor- men bontkraag van zwarte vos en gevoerd met zacht- rose crêpe de Chine waarop geborduurde bloemen in zwarte zijde. Alleraardigst zijn de witte blouses, die gedragen worden onder onze zwarte of blauwe tailleurs- Van ivoorkleurige satün zag ik er een, die van voren gekruisd, twee ruim-vallende revers had en met een breeden band ges1 oten was door twee groote paarl- moeren knoopen. De lange en smalle mouw was op zij gesloten met vier kleinere paarlmoeren knoopen. Een andere blouse, van witte crêpe de Chine had een ruim vallende en lange jabot met open zoompje. De gedrapeerde ceintuur had een gesp van bloed koraal, terwijl een broche van dezelfde steenen de pun tige halsopening afsloot.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 14