2 ONS ZEELAND dat Vlissingen, dank zij het besluit van den raad, nu zelf een abattoir gaat bouwen. Middelburg mag niet meer mee doen. dat de staking bij de Schelde, die rond 1800 arbeiders omvat, tot nu toe een rustig verloop had. De Scheldestad ziet evenwel blauw van de uniformen der maréchaussee. dat zich in Schore een Comité vormde om dokter Kolff van Oosterwijk, die gedurende een reeks van jaren gemeente-geneesheer was, een huldeblijk aan te bieden. Er zijn nog dankbare patiënten op dit onder- maansche. dat 67 inwoners van Hoedekenskerke besloten een vereeniging voor ziekenverpleging te vormen. dat de raad van Goes 25.op een spaarbank boekje zette, welk bedrag bestemd is voor de(n) toe komstige (n) 10.000ste (n) inwoners. Wie van de Hee- ren dat 62 mannen blijk gaven in aanmerking te willen komen voor vervulling van de vacature van nachtwacht in Ierseke. Rembrandt's kunstwerk is niet zonder uitwerking gebleven. dat de raad van Rilland-Bath afwijzend beschikt heeft op het verzoek van een caféhouder om gedu rende den zomertijd zijn herberg des Zaterdagavonds een uur later te mogen sluiten. dat het Middelburgsche Muziekcorps in het af- geloopen jaar 23 concerten gaf en 116 stukken uit voerde. Er werden 46 gewone en 13 extra-repetities gehouden. dat 8 Juni a.s. voor de Rechtbank te Middel burg zal worden behandeld de zaak tegen de 26-jarige vrouw, die er van verdacht wordt haar man te hebben gedood met behulp van rattenvergif. Men wordt ver zocht niet te dringen. dat in de Buitenhaven te Vlissingen een duiker onder de oppervlakte van het water bewusteloos werd. Men slaagde er gelukkig in den man behouden boven te brengen. dat een onmensch in Koewacht een koe aan den uier verminkte. We hopen dat de politie de hand zal kunnen leggen op dezen beul. dat tusschen Arnemuiden en St. Joosland een juffrouw tegen een autobus peddelde. Haar vehikel werd geheel ontzet de dame zelf bekwam eenige kwetsuren. dat in Aagtekerke het arrestantenlokaal een aan zienlijke verbetering ten deel zal vallen. dat het luchtvaartterrein te Vlissingen openge steld is voor het binnenlandsch luchtverkeer. dat met kracht gewerkt wordt aan verbetering van den weg MiddelburgGoes, die thans spoedig geen reden tot klagen meer zal geven. dat de heer Beun 1 Juni 25 jaren als veld wachter in Oostburg zal staan. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu STRA IN SCHOUWEN en andere Zeeuwsche vermaken, door ZELANDUS. Onze Zeeuwsche dichter Bellamy vertelde er reeds van in zijn nog door iederen Zeeuw gekende romance „Roosje die door Sifflé voor den Z. Volksalmanak in het dialect werd overgebracht: De joenkman grüpt en meisjen op in draegt eur méé in zee; Et meisje roept in wriengt: vergeefs! en draegt urs méé in zee. Dit was dezelfde idee dat men in het stra-rijden op Schouwen vond: een feestdag en de zee in; hetzij te voet, hetzij te paard. Over het strarijden zelf is reeds meermalen ge schreven en zoo wil ik alleen nog even laten volgen wat Sifflé over dit vermaak dichtte, als de paarden in zee worden gedreven: zij plasschen en wasschen de koten; hun pooten

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 2