?-| i_f I DE SCHELDE-ZENDER I 2 ONS ZEELAND Op iedere Zeeuwsche ringrijderij volgt de prijsuitdeeling, die gewoonlijk met veel vroolijkheid gepaard gaat. De prijswinnaars van de jongste ringrijderij te Souburg werden op een ladder ge- heschen en in triomph rondgedragen. Hallo, hallo Hier is het draadloos uitzendstation de Schelde- Zender Vindt u het interessant te hooren dat het jongste plan inzake de electrificatie van het platteland van Walcheren en van Zuid- en Noord- Beveland (stichten van een eigen centrale) op aandrin gen van den Raad van Advies door Ged. Staten is teruggenomen. Wat we nu weer eens zullen krijgen is nog niet bekend, waarschijnlijk echter geen. electriciteit. dat in Goes een comité van actie in het leven is geroepen, hetwelk zich voorstelt de electrificatie van de stad te doen bespoedigen. dat de middengroep het volgens sommigen de de eerste honderd jaar nog wel zonder Philips lampjes zal kunnen stellen. dat men zich afvraagt welke goocheltoer de P.Z.E.M. nu instudeert teneinde de electriciteitsliefheb- bers nog eenige jaren afleiding te bezorgen. dat alle journalisten die al hun beschouwingen plegen aan te vangen met de verzekering dat we in een periode van razende haast leven, maar eens kennis moeten nemen van de P.Z.E.M.-leuze: „Haastige spoed is zelden goed" en van de intense doorvoering van deze leuze in de praktijk. Hun artikelen zouden dan onge twijfeld aan juistheid winnen. hun lezers aan ge voel voor humor. dat de electrische voorziening van Zeeland blijk geeft van.... (Rrr, brr, knarr, srzzt, vorrdrmt (De Mexicaansche hond deed de rest van dit bericht gelukkig verloren gaan. Hoofdred. „Ons Zeeland".) dat de krachtmeting die zich momenteel te Vlis- singen tusschen de directie van „De Schelde" en de stakers afspeelt, wel eens konsekwenties kan hebben, die men vóór de staking niet onder oogen durfde zien. dat in Scherpenisse wederom een geheime dis tilleerderij ontdekt is en wederom bij een landbouwer. De Z. L. M. dient het aantal harer commissies noodig uit te breiden teneinde de oorzaken en de gevolgen van het voorkomen van jeneverfabriekjes in den land bouw op te sporen. dat de leden der Provinciale Staten vrij vervoer hebben met de provinciale booten. Toch verwondert het publiek er zich over dat het overzetten in onze provincie nog zoo duur blijft. dat de K. L. M. van 28 Juli tot en met 5 Augus tus te Vlissingen rondvluchten zal organiseeren. dat de rechtbank te Middelburg een maand ge vangenisstraf eischte tegen een voormaligen gasmeester te Wemeldinge en tegen een opzichter van de Middel- burgsche gasfabriek 50.boete of 25 dagen hechtenis naar keuze. Beiden hadden fooien aangenomen. Na deze uitspraak zouden de Zeeuwsche kellners besloten heb ben het fooien-stelsel af te schaffen, welk besluit van goed inzicht en van wijs beleid getuigt. dat vier Britsch-Indiërs (waarvan twee behooren tot het sterke geslacht en twee tot het nog sterkere) die in Terneuzen verdwaald waren, daar ter plaatse in een goudwinkel 1 ring kochten. Toen ze den winkel ver laten hadden en de winkelier zijn voorraad ringen liet aantreden, ontbraken er evenwel 2 op het appel. dat men in Schore plannen koestert om een zeug te huldigen, die het aantal inwoners van het dorp met 17 varkens op éénen dag vermeerderde. dat er in Aardenburg geen water genoeg is om bij een eventueelen brand de spuit van water te voor zien. De bierbrouwers liggen reeds in conferentie. dat de turnsters van „Medioburgum" uit Mid delburg bij de viering van het 60-jarig bestaan van het Kon. Ned. Gymn. Verbond te Utrecht met hare oefe ningen een uitbundig succes oogstten. dat de commandant van de Ruyter (boot) dezer dagen een krans legde aan de voeten van de Ruyter (standbeeld) in de Scheldestad. dat een hotelrat trachtte in enkele Zeeuwsche ho tels zijn slag te slaan, Dank zij den politioneelen waar schuwingsdienst, gelukte het hem niet zich gratis logies in de hotels te doen aanmeten. dat iemand uit Joosland bij het ringsteken van zijn paard viel en een rib brak. dat B. en W. van Vlissingen den torpedobootjager „De Ruyter" van een klok voorzagen. De opvarenden kunnen dan steeds zien hoe laat het isals de klok meewerkt tenminste. dat de electrische tram VlissingenMiddelburg gedurende de Pinksterdagen 31.036 passagiers vervoer de. B. en W. van Middelburg hadden een net om de stad moeten spannen toen allen binnen waren. Met de

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 2