ONS ZEELAND 18 Ik geloof, antwoordde ik op ijzigen toon, -dat jij het eerst in aanmerking komt om een uitleg te geven. Waarom? Ik inviteer je om te lunchen, je blijft hier twee minuten en gaat er dan opeens van door na eerst je schoenen met een of ander kleverig goedje aan mijn prachtige kelim te hebben vast geplakt, die daardoor onherstelbaar is bedorven. Daarop sjouw je door de stad met Oostersche muilen aan, zoodat ik bang word dat je plotseling ongeneeslijk krankzinnig bent geworden. En ten slotte kom je weer hier,, zoo normaal als altijd en geeft me het kleedje volkomen ongeschonden terug. En dan mag ik zeker nog niet eens om uitleg vragen? Neem me niet kwalijk, ik dacht er niet aan, dat je niet in staat bent om de eenvoudigste dingen te be grijpen. Maar ik wil je wel vertellen, dat het jou eigen schuld is. Mijn eigen schuld? Natuurlijk. Gisteren toen ik kwam was het hier smoorheet in het atelier. Dat wil je toch zeker niet ontkennen? Omdat mijn model hier geposeerd heeft en het andere kamertje veel te koud is. Juist. En je zult toch ook wel willen toegeven, dat hier een parketvloer ligt? Ongetwijfeld. Maar wat heeft dat er mee te maken? Alles. De houten blokjes van een parketvloer worden met een soort pek vastgelegd. dat weet ieder kind en dat goedje smelt als het erg warm wordt. Ik stond op het kleedje dat schilderij van jou te bestudeeren, en het pek onder het kleedje was ge smolten, trok door het weefsel heen en omdat ik er met mijn volle gewicht op stond, bleef het kleedje aan mijn schoenzolen kleven. Ik was zoo woedend op je dat ik niet wilde blijven, en op die muilen van je naar huis ging. Och kom, dat had ik niet voor mogelijk gehou den. Dat verklaart ook wat Burrows tegen me zei. Wat zei die dan? Dat hij sporen van teer op andere plaatsen gevonden had. Natuurlijk, door de hitte, die het pek deed smelten. Zoo zal het dan wel geweest zijn, alhoewel ik nooit van zooiets gehoord heb. Maar hoe konden die schoenen losgemaakt worden zonder het kleedje te beschadigen? Maar dat is immers doodeenvoudig, man. Ik heb een vloeistof die het pek oplost en waarmee je het in een stuk vloeipapier kunt laten trekken. Ik ben er nog geen twintig minuten mee bezig geweest. Waarom kon je dat zelf eigenlijk niet? Ik heb geen grein verstand van chemie. Maar het lijkt eenvoudig genoeg zooals je het vertelt en ik ben je heel dankbaar. Het zou me geweldig gespeten heb ben om dat kleedje te moeten missen. Blijf je lunchen? Graag! Na de lunch, waarbij de beroemde keukenprinses de schitterendste blijken van haar talent had gegeven en de wijn fonkelde in zeldzame roemers, vond ik de situatie veilig genoeg om de ware toedracht te vertel len. Want nu kon hij me niet meer met goed fatsoen uitlachen nu hij er zelf zoo lekker ingeloopen was met mijn verhaal over den parketvloer en de chemische vloeistof. Vertel altijd de waarheid, lezer. Ik ben er van over tuigd dat het het beste is. Maar soms is het beter om u er niet al te zeer mee te haasten! Teeken 4 rechte lijnen zonder je potlood van het papier te lichten en zoodanig dat deze 4 lijnen door alle punten gaan Het eindpunt van den eene lijn is dus het beginpunt van de volgende lijn.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 18