Vi m ZIJDEWIND ^v/ADtmatój&s ONS ZEELAND 13 (Vervolg). Wat was Dolf verbaasd. Hij durfde haast niet dat mooie spul, zooals hij dacht, aan te trekken, maar hij kon toch niet anders, dus na eenige oogenblikken stond daar inplaats van den Dolf zooals wij hem gekend hebben, een Dolf die er uitzag als een Prinsje, DOl-r©EKL)K nieuwe pa Z'n mooie tooverschoenen vergat hij natuurlijk niet om aan te doen, want dat begreep hij wel, dat waren schoenen waarmee je meer kon doen dan met je ge wone klompen. „Nu maar weer gaan zoeken," dacht Dolf, maar nauwelijks had hij zich omgedraaid, of een heel zacht stemmetje zeide hem, ,,nu dezen kant op gaan jongen!" Dolf was erg verbaasd en inplaats van den aange wezen weg in te slaan, begon hij eerst rond te kijken, vanwaar dat stemmetje kwam, maar hoe hij ook keek, niets was te ontdekken, maar opeens hoorde hij zacht jes lachen en nu zag hij een eekhoorntje vlak achter een boom zitten. „Dezen kant moet je opgaan, Dolf! zeide het diertje en Dolf vond het nu niets vreemd meer dat een beest tegen hem sprak, want had ook het paard al niet tegen hem gesproken? Dolf ging nu den aangewezen weg op en het duurde niet lang of het eekhoorntje dat met hem was mede- geloopen, bleef staan en met z'n pootje naar één kant wijzend, zeide het: „Nu beste jongen, nu steeds maar in die richting loopen, dan kom je vanzelf wel aan het kristallen paleis, en nauwelijks had de eekhoorn dit gezegd, of hij was meteen verdwenen, Wordt vervolgd). 13 Juni. Met een pak couranten naar mijn werk kamer getogen om het wereldgebeuren eens op mijn gemak te overzien. Mussolini is merkbaar kalm. Die schijnt te vermoeden, dat het Italiaansche volk van zijn heldenmoed verwacht, dat hij er zelf op uit gaat om Nobile te zoeken. Dat maakt hem een weinigje wit onder zijn neus; 'n geestdriftige rede voor een schaar zwarthemden is wel zoo aanlokkelijk dan n rendez vous met een ijsbeer. Spanje behoudt zijn dictator en dictatuur nog 'n poosje; Primo de Rivera maakte zijn verloving uit. In China vechten ze nog engros en en detai', terwijl Europa, dat de kogels leverde, over zoo veel doorgewinterde verdorvenheid, zachtkens zit te schreien in den schoot van den geest van Genève. De Universiteit van Oklahama City benoemde Lucky Lind bergh tot eere-doctor in de gevleugelde fauna, omdat de professoren, die iets over zijn Oceaantocht hebben gehoord en onthouden, veronderstellen, dat het slacht offer te zijner tijd wel iets over het vliegen zal kunnen doceeren. In Nederland is men na vaccinatie-debatten, met de klompen-wet begonnen. Dat is niet zoo'n breede sprong als Breeduitstra wel denkt, want ik weet uit mijn Ter gouw en v. Lennep, dat vroeger, de chirurgijns met de klompenmakers in één gilde zaten. De eersten n.l. waren ook houtbewerkers en nadat ze den patiënt hadden ge sneden, vroegen ze altijd aan de nabestaanden (kiesch- heidshalve) of ze in aanmerking kwamen voor de leverantie van 't kistje. 14 Juni. Neen, Zeeland is geen provincie, waar nooit iets bijzonders voorvalt. Als men de teekenen om zich heen maar verstaat en men oog en oor slechts de kost geeft. Waar werpen de varkens meer twintigtallen biggen ter wereld dan hier? Waar kachelen de paarden de meeste tweelingen? Waar is om de twaalf maanden de oudste vrouw van Nederland jarig? Neen wij kunnen trotsch zijn op ons gewest en te meer nu in 's Heer Hendrikskinderen een boer van 59 jaar een nieuwen tand heeft gekregen. Steekt uw vlaggen uit, stoere Zeeuwen! Laat de kinderen vrij, onderwijzers! Begrijpt uw belang, vereenigingen tot bevordering van uithui zigheid onder vreemdelingen; organiseert uitstapjes naar genoemd dorp; dwing de autoriteiten tot bezoek! Dit is nu eens iets anders, dan een gecostumeerde Zeeuwsche boerendansvereeniging of een gegrimeerd maskerade a capella koor; hier is een natuurwonder; een Zeeuwsch natuurwonder te aanschouwen. P. S. Kwam vanavond de feest-pers en propaganda- commissies van V. V. V. tegen. Ze waren naar s H. H. kinderen geweest. Somberheid lag op hun gezichten; de hooge hoeden hingen verwelkt in hun nek. 't Was 'n canard, boerenbedrog; de tandarts had het ivoren kaakbeiteltje geleverd. 15 Juni. In ,,'t Varken met de sirene" bittertafel gehouden. Majoor Heetemelk, die in groot tenue was, tracteerde. Die was in feeststemming over het met alge- meene stemmen aangenomen wetsontwerp tot wijziging van den dienstplicht. „Reuze-succes voor den minis ter", zei-ie, ,,'n week prachtig gestreden, opgewonden

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 13