PUROL rr«®i In UwZaclelfas KON. DRUKKERIJ G. W. DEN BOER Levert alle soorten DRUKWERK ONS ZEELAND 7 Een mooie overzichtsfoto van de paarden- en rundvee-fokdag die dezer dagen te Sluis gehouden is. gelijke blamen, die den minsten Christen, laat staan een predikant, niet passen. 1) Naamoorsprong van Cales ('s-Heerenl Hoek. Cales beteeken t een door schapen zeer betrapten weg, zin spelende op den voor den tijd, der volgende bedijking met de voetpadjes, welke de schapen, van het schorre komende, in het op en neder klimmen maakten, op oppervlakkig doorsneden dijk van den Nieuwen Craij- ert, en die van Heer, uit Heed, Hoede voortgevloeid in Zeeland doorgaans beteeken de een nood- of voor schor dat den dijk behoedt en welke beide benamingen alzoo dezelfde omstandigheid aanduiden, te weten: dat aldaar schapen op het schor geweid werden, welks schapenstal of vate achter den dijk stond. In het wapen van 's-Heerenhoek (een zoogenaamd sprekend wapen) wordt dit voorgesteld door een met zilveren voetpaden doorsneden groenendijk, het af beeldsel van de Calesenden weg naar het voorschor. (Avondblad „Nederl. Leeuw", bladz. 43 en 44). J) Vereeniging van Zuid-Bevelandsche predikanten of l.g. van ringen in de Ned. Herv. kerk; de Classes vormen te zamen het prov. kerkbestuur. 8) Vergadering. (Wordt vervolgd). behoort op fietstochten, voor verzachting en genezing bij doorzitten en zonnebrand steeds een doos of tube Dooi 30-60. Tube 80 ct. bij Apoth. en Drogisten Lange St Pieterstr. F 33 MIDDELBURG ^•£5 Een schitterende zomer-avond, een uitzonderings avond. Want we zijn in deze Juni-maand niet verwend op dat punt. Door de balcondeuren komt een hooi-lucht naar binnen. Vreemd! peins ik, midden in de stad die geur. En ik krijg meteen een heimwee-bevlieging naar buiten. Ik raadpleeg m'n klok. Zeven uur. Waarom zou ik het niet doen. Durf spontaan te zijn, mensch! Geef toe aan een opwelling! zeg ik tot mezelf. Een half later zit ik al in den trein, stoom Gooi- waarts. De lectuur, die ik meenam, blijft ongelezen. Wie kan lezen, als het buiten van een zoo betoo- veren.de kleuren-weelde is. Hei-groen zijn de malsche weiden, bezaaid met bo terbloemen en madelieven. De Naarderplassen met het wuivende riet zijn van een schoonheid, die je stil maakt. Nog een half uur en ik zit in het rozen-priëel, laat me door de jongelui be- theeën, grabbel in de koekjesschaal, laat m'n blikken gaan over heel die zomersche weelde van den tuin, dien ik u reeds in najaar en winterpracht beschreef. O, de put in de pergola! Als een sprookje is die. Er groeien in, langs, om, zacht-paarse rhododendrons, om-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 7