de Groote Landbouwtentoonstelling te Zierikzee, 12 en 13 JULI a.s. LO/mg/t/ ONS ZEELAND 19 waaraan verbonden Concours-Hippique enz., enz. Goedkoope en gemakkelijke reigelegenheden. - Zie aanplakbiljetten. Fotowedstrijd. Oplossing van het ^vorige raadsel ---y é.3.ljL-a J heeft mij bij u aan tafel gefotografeerd. U zult nu den, commissaris van politie meedeeïen dat ik hier den hee- len avond ben geweest. Zoo niet, dan verschijnt deze foto morgen in de bladen." Hij zweeg. Niemand ant woordde. Plotseling hoorde men het geluid van scherven. Een man stormde de kamer binnen. „We zijn verraden!" gilde hij. Sechernitz antwoordde niet. Hij liep naar het raam en zag politie voor het huis. Hij draaide zich om, liep op de gravin toe en zei zacht: Ga mee. Hij keek haar diep in de oogen. Mechanisch stond de gravin op en liep als een slaapwandelaarster voor hem uit. Ver geet de 80.000 francs niet, zei Sechernitz toen ze langs den corridor liepen. Automatisch gehoorzaamde ze. In een oogenblik waren ze de trappen af. Sechernitz opende de deur en liet haar voorgaan. Voor het huis stond een auto. Stap in, beval de bandiet. Weer gehoorzaamde ze. Een agent kwam aanloopen, maar bleef staan toen hij de gravin herkende. Sechernitz pakte den man bij de schouders. Ik zou maar eens in huis gaan kijken, vader, merkte hij op. Toen stapte hij in en de auto verdween in den nacht. ,,Het aantal amateur-fotografen die iets beteekenen, neemt in Zeeland geweldig toe", hoorden we een des kundige onlangs beweren. En zoo is het ook! Vooral ge durende de zomermaanden is in onze provincie het foto grafeeren tot een sport geworden die met toenemenden hartstocht wordt beoefend. Teneinde dezen vooruitgang der liefhebberij-fotografie eens tot uiting te doen komen, hebben we besloten vanaf 1 Juli tot en met 30 September voor de lezers van „Ons Zeeland" een fotowedstrijd te organiseeren. Gedurende 3 maanden zal in ieder nummer van ons blad één foto worden geplaatst, afkomstig van een foto grafeerend lezer, die het fotografeeren als amateur be oefent. Beroepsfotografen zijn dus buiten dezen wedstrijd gesloten. Het behoeft natuurlijk geen betoog, dat alleen de beste en meest geslaagde inzendingen voor een plaatsje in aan merking zullen komen. De inzenders van de foto('s) (opname van aardige groepen; dus geen stads-, dorps- of landschapsgezich ten) welke in „Ons Zeeland" gereproduceerd worden, ont vangen als tegenprestatie een aardige verrassing. Fotografeerende lezers, aan den arbeid dus. Legt in de zomersche dagen aardige gebeurtenissen op de gevoelige plaat vast en doet ons het resultaat van uw werk toe komen. We stellen niet den eisch, dat de foto's binnen de grenzen van Zeeland opgenomen worden. Wanneer je de teekening zóó voor je houd, dat de rechter kant onder komt, dan zie je in de teekening een eend verborgen. De lijn die deze eend vormt begint dan links, bij de snavel. Aangezien er de vorige keer geen plaats meer was, zal ik nu meteen de oplossing geven van de 4 lijnen die door een bepaald aantal punten moesten gaan (kameelraadseltrek dus één rechte lijn door D, F en J, daarna een door I, E en C en tenslotte een lijn door B, F en H. Wanneer je deze lijnen doortrekt dan zie je vanzelf de 4 gevraagde lijnen. 15 EEN) VRuchT EEN <1.5~.3.8 KOMTUIT EEN MoORD£L.yK land lo.ll iSgEL-ytCAAN l_S-l_H 3 12-5". 5 IS HET MEER.VOUP "vArv I3.II.I2M0 TToL L Weten jullie wat hier staat? De geleerdste kabouters kunnen dit raadsel niet oplossen, hoe ze ook peinzen. Jullie misschien wel Oplossingen moet je dan sturen vóór 10 Juli a s. aan de Administratie van „Ons Zeeland", Lange St. Pieterstraat F 33, te Middelburg. (Leeftijd niet ouder dan 14 jaar.) Op de envelop moet je tevens zetten het woord „raadsel". Voor de beste oplossingen stellen we 5 mooi boeken beschikbaar.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 19