Utrechtsche Hypotheekbank 4Pandbrieven a 997/A GEÏLLUSTREERD WEEKBLAD onder Hoofdredactie van ANTOINE VAN DEN BERG Tevens Officieel Orgaan voor de Zeeuwsche Vereenigingen in Nederland De Baak stelt beschikbaar in stukken van f1000.-, f500.- en f 100.- DERDE 1AAROANO No. 26 30 JUNI 1928 Uitgave en druk van G. W. den Boer, Lange St. Pieterstraat F 33, Middelburg, Telefoon 150, Postrekening 74988 - Aanvragen omtrent advertentiën in dit Weekblad richte men tot den Uitgever. - Stukken, bestemd voor de Redactie, te zenden aan de Redactie, Groote Markt 4, Goes, stukken betreffende de Zeeuwsche Vereenigingen aan den Heer M. P. Cornelisse, Coltermanstraat 14 rood, Haarlem. - Losse nos. a ƒ0.15 op aanvraag bij den Uitgever. - Abonnementsprijs 1.25, Buitenland 1.75 franco per post per kwartaal - Advertentieprijs 0.35 per regel Bij contract lager tarief op aanvraag verkrijgbaar Naar Mooi Zeeland. Nu we de „Zeeuwsche Week", die in verband met onze enquête geruimen tijd in den grafkelder van over bodige rubrieken verbleef, weer in het leven gaan roe pen, is de verleiding groot, om een terugblik op de periode harer bijzetting te werpen. We zullen hieraan evenwel geen gevolg geven. De voornaamste gebeur tenissen tijdens den schijndood der „Zeeuwsche Week" zijn toch, zij het dan in beknopten vorm, in andere ru brieken vastgelegd en „ter kennis" gebracht. Een te rugblik zou hier wellicht tot ongewenschte herhaling leiden, althans doen herinneren aan het bestaan van een spreekwoord over koebeesten en slooten. En kan men voor een weder tot leven geroepen rubriek erger bedenken Liever dan uit het verre verleden te putten, bepalen we ons dus in dit eerste overzicht tot het heden. X Bij het heden behooren de zomer en iets dat onaf scheidbaar aan dit jaargetijde verbonden is: de va- cantie. Als dit nummer verschijnt, schrijven we al Juli. De vrije dagen staan voor de deur, plannen wor den gemaakt en besprekingen over vacantie-uitstapjes ingeluid. Zooals ieder jaar ziet men de vraag: „waar gaan we nu eens heen", onder oogen. Onder de ontel- baren die zich tot taak stellen op deze vraag een be vredigend antwoord te geven, behooren ook de Zeeu wen die buiten de provinciale grenzen zijn gegroeid, en het is vooral voor hen en voor de niet-Zeeuwen UTRECHT Pandbrieven ff 47.000.000. De Directie Mr A. J S. VAN LIER. Mr P. R. HOORWEG onder onze lezers dat hier het onderwerp „vacantie- reis" naar voren werd gebracht. „De vacantie-reis naar Zeeland!" Het vorige jaar hebben we er het eerst de aandacht op gevestigd naar aanleiding van de door enkele Zeeuwsche ondernemingen georganiseerde trips, waar door het bezoek aan de provincie in prachtig-regelma- tige banen werd geleid. Thans lijkt het ons aanbeve lenswaardig op het vacantie-uitstapje dat Zeeland tot doel heeft, nog eens nader terug te komen. We zouden hierbij Zeeland kunnen gaan „ontdek ken", een uitvoerige beschouwing kunnen weiden aan de schoonheid van het Zeeuwsche landschap, aan de historische schatten die in onze steden en dorpen aan het rijke verleden herinneren, aan de opmerkelijkste plaatsen, kortom aan alles wat een verblijf van enkele dagen in onze provincie volkomen wettigt. Gezien het karakter van „Ons Zeeland" en gelet op den kring binnen welke het zich beweegt, moeten we daar echter van af zien. Zij, die door middel van „Ons Zeeland" het contact met Zeeland onderhouden, weten van de schoonheid van onze provincie, van haar bij-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 1