MAISON CODI Hoeden, Japonnen en Mantels DE SCHELDE-ZENDER 2 ONS ZEELAND zonder karakter en van haar ongemeene aantrekkelijk heid meer dan in een artikel van den grootst moge lijken omvang tot uiting kan worden gebracht. Een opwekking om een gedeelte der vacantie in Zeeland door te brengen, omdat Zeeland zulk een prachtig vacantie-oord is, kan als overbodig worden beschouwd. Onze taak bepaalt zich in hoofdzaak tot het andere dat onze lezers aanleiding kan geven dezen zomer eenige dagen in Zeeland te verblijven: tot de organisatie van de trip, die het reizen naar hier uiterst comfortable en gemakkelijk heeft gemaakt en den ad- spirant-bezoeker alle moeilijkheden voor de voeten wegnam. Het besef dat alle bezwaren, meestal aan het reizen verbonden (als het zoeken naar en het bespre ken van slaapgelegenheid, het risico van slechte en dure maaltijden, het uitpuzzlen van treinverbindingen enz.) voor den Zeeland-reiziger niet bestaan, zal het voor hen, die onze provincie door ,,Ons Zeeland" ken nen gemakkelijker maken om dit jaar eindelijk eens (of opnieuw) de theorie aan de practijk te toetsen en een gedeelte der vacantie aan de oevers van de Schelde door te brengen. Waaruit de veelgeprezen organisatie bestaat? De sleutel tot dit geheim is het couponboekje waarvan men zich tegen 26.het eigendomsrecht verzekert. Adres: de reisbureaux Lindeman, de kantoren der Bank-Associatie en hare agentschappen in diverse plaatsen, benevens het bureau van V. V. V. te Goes. Het boekje bevat de noodige coupons voor boot- en treinvervoer, alsmede die voor uitstapjes door Zuid- Beveland en Walcheren en voor de hotel-accomodatie in Goes en Middelburg, met inbegrip van alle fooien. Wie alle coupons gebruikt, geniet het navolgende: le dag. Reis per Telegraafboot van Rotterdam naar Wemeldinge, tramrit WemeldingeGoes, lunch, diner, logies en ontbijt in hotel de „Korenbeurs" te Goes. 2e dag. Rondrit door Zuid-Beveland met den mo torwagen van den lokaal-spoorweg, reis GoesMid delburg, lunch, diner, logies en ontbijt in „Grand hotel Verseput" te Middelburg. 3e dag. Rondrit door Walcheren met autobus en stoomtram of uitsluitend autobus (Keerpunt Domburg). Treinreis van Middelburg naar Roosendaal. De trip in Zeeland kan naar wensch per trein aan vangen en per boot eindigen of per boot beginnen en per trein (zooals boven) beëindigd worden. Zooals men ziet is ieder persoonlijk initiatief van den reiziger op de trip door Zeeland overbodig en zijn alle reisbeslommeringen die aan het reisgenot nog wel eens afbreuk plegen te doen, met zorg uit den weg ge ruimd. Dank zij mede deze voortreffelijke organisatie, kan een verblijf in Zeeland gedurende de vacantie tot een waar genot worden. Dezer dagen hebben we de voordeelen, welke aan een dergelijke regeling verbonden zijn, nog eens aan den lijve kunnen ondervinden. Een aantal collega's van Hollandsche bladen waren door de directies der hier LANGE DELFT B 125 MIDDELBURG Tel. 559 WEGENS VERGEVORDERD SEIZOEN ZEER VOORDEELIGE AANBIEDING ZEER APARTE MODELLEN genoemde hotels uitgenoodigd om Zeeland volgens het hierboven weergegeven programma „te doen", en wij werden in de gelegenheid gesteld ons van de aantrek kelijkheid van het programma te overtuigen. Twee dagen achtereen hebben we de goede zorgen van de organisatoren der Zeeland-trips genoten en opnieuw de deugd van het Zeeuwsche landschap ondergaan. Voor het geheel kunnen we niet anders dan instem men met den lof, door onze Hollandsche collega's, den gastheeren en onze mooie provincie toegezwaaid. Prachtig was Zeeland onder de flonkerende zomer zon, rustig en luxieus het verblijf in de voortreffelijke Zeeuwsche hotels de „Korenbeurs" te Goes en „Verse put" te Middelburg, verkwikkend het korte oponthoud te Domburg in het „Strandhotel". Een trip maken door Zeeland op deze wijze is „ver wend worden." Dat tal van onze lezers, niet in Zee land woonachtig, zich dit jaar naar onze provincie op maken! Hallo, hallo Hier is het draadloos uitzendstation de Schelde- Zcnder Vindt u het interessant, te hooren dat een landbouwer in Kruiningen plots groote bekendheid onder de dorpsgenooten kreeg door een mol te vangen die een spierwit inplaats van het gebrui kelijke donkergrijze vellen jasje droeg. Beroemdheid schuilt in een klein vachtje. dat het gemeentelijke vischwater in Goes voor 25.per jaar verpacht werd. dat bij Koninklijk besluit tusschen Middelburg en Goes de twee bestaande autobussen blijven rijden. Zelfs de spoorwegen worden wel eens in het ongelijk gesteld. dat te Groede onder verdachte omstandigheden een kindje van 5 maanden is overleden. Men gelooft hier te doen te hebben met een geval van ergerlijke verwaarloozing. dat te Goes een 80-jarige man in het water viel en van den weeromstuit zijn twee dochteren in zwijm vielen. Alle drie bleven voor het leven behouden. dat aan den heer F. Fruytier te Hontenisse eer vol ontslag is verleend als lid van het bestuur der vis- scherijen op de Zeeuwsche stroomen. Zeehonden en visschen zwemmen zich hierbij neer, dat de Koewachtsche scholen wegens het heer- schen der mazelen voor den tijd van 3 weken vergren deld zijn. „Men wacht op de koe en krijgt de maze len", zingt de jeugd er. dat de gemeenteraad van 's-Gravenpolder zich tot den minister wendde met het verzoek om den nieu wen rijksweg Goes's-GravenpolderHoedekensker- ke niet buiten de kom der gemeente aan te leggen. Blijkbaar is men verzot op motorische afleidingen, het geen voor den stedeling onbegrijpelijk is.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 2