ONS ZEELAND 3 dat Jacoba van Beieren nooit zoo'n winter-goud- reinetterig uiterlijk heeft gehad als Willem Tell II het in zijn „Poedel" onlangs deed voorkomen. Voordat de rimpeljaren aanbraken, had zij n.I. al het tijdelijke met het eeuwige verwisseld. dat in Sas van Gent verschillende beenderen van menschengeraamten zijn gevonden en schedels met nog gave tanden. Men zegt dat de vondst een en ander uitstaande heeft met de belegering der plaats omstreeks 1644, anderen beweren met vreemdelingenbezoek in 1928. dat in de afgeloopen week diverse, uit den hui- selijken band gesprongen knapen, in handen der Zeeuw- sche politie liepen. De veldwachter te Westdorpe ving twee 15-jarige spruiten uit een Belgisch opvoedings gesticht, de politie te Terneuzen een 13-jarig Rotter- dammertje, die j300.uit grootvaders spaarpot tors te, Hermandad in de Scheldestad twee 16-jarige bur- gers-in-den-dop uit Amsterdam, die zich op hun avon- turen-tocht deden vergezellen door 600.uit de brandkast van hun eerzamen patroon. dat de algemeene vergadering van den Zeeuw- schen Polder- en Waterschapsbon d 7 Juli a.s. te Hulst zal worden gehouden, ondanks het feit, dat het dan nog geen Kerstmis is. dat de voorzitter van den gemeenteraad te Noordwelle onlangs verklaarde, dat het 25-jarig be staan van de Schelphoekhaven aldaar door de raads leden gepast gevierd zal worden. We hadden ook niet anders verwacht. dat de afdeelingen Goes van de Ned. Chr. ge- heelonthoudersvereeniging en van de Geref. vereen, voor drankbestrijding een poging in het werk stellen om de café's na 10 uur gesloten te krijgen. Wordt hun streven met succes bekroond, dan zijn de vereenigingen voornoemd, van plan het uur van verplichten bedgang stedelijk te doen vastleggen. dat Marinus van der Klooster te Burghsluis, sedert 1884 schipper der reddingsboot, door de Zuid- Hollandsche maatschappij tot redding van schipbreu kelingen in de gelegenheid werd gesteld zijn pruim tabak voortaan in een zilveren doos te bewaren. dat in Nieuwerkerk volgens de couranten het eerste geval van mond- en klauwzeer in 1928 is ge constateerd. dat de gemeenten Haamstede en Renesse de twee eenige gemeenten op Schouwen-Duiveland zijn die aansluiting bij de waterleiding blijven weigeren. dat de Nederlandsche Maatschappij voor Nij verheid en Handel de vorige week Vrijdag en Zaterdag te Middelburg haar jaarvergadering hield. Men verga derde, ging varen, at, dronk, dat 19 Zeeuwsche zangvereenigingen Woensdag in Borssele getracht hebben de jury te overtuigen dat zij allen het best zongen. dat er plannen bestaan om in Zeeuwsch-Vlaan- deren een strookarton- en een conservenfebriek op te richten. dat van 15 tot 22 Juni in Vlissingen 337 zee baden zijn gebruikt. Men moest er ook de huisbaden eens controleeren. dat een levende rat in onze hoofdstad thans 25 cent waard is, een doode dito 0.12 Deze ratten- aankoop houdt geen verband met de hooge vleesch- De mooie oude molen te Groede prijzen, doch met de typhus-epidemie die in Middel burg heerscht. Dit ter toelichting voor kieskeurige tou- risten. dat diverse straten in Middelburg sedert enkele dagen nog slechts in één richting bereden mogen wor den. Het daghet. dat de bevolking van Zeeland op 31 Dec. [.1. be stond uit 249.463 personen, zijnde 124.884 mannen en 124.579 vrouwen. dat te Axel een pijler van de nieuwe ovens der gasfabriek instortte. Alles wat met gas uitstaande heeft, blijkt wankelbaar te zijn geworden. dat de werkloosheid in Middelburg gedurende Vervolg op bladz. 6

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 3