PEEEEP5 EN POEDELS KON. DRUKKERIJ G. W. DEN BOER Lange St Pieterstr. F 33 MIDDELBURG Moeders Levert alle soorten DRUKWERK in keurige uitvoering tegen billijken prijs ONS ZEELAND Wolfaartsdijksche Burgemeestersopvolgingsk ij vel ijk heden. nemen voor de roode, ge smette of ontstoken huid van de kleine, uitsluitend het beste middel en dat is tZkWmrOK D°°s 30 en 60. tube 80 ct Bij Apoth. en Drogisten tuigen of aanklaagsters tegen hem en Soetebier vóór hem. Ook schijnt er zekeren Mr. Louijssens uit Sluijs in betrokken te zijn geweest, want deze wordt telkens genoemd en hij beschouwt Louijssens als zijn ergsten vervolger. Dit proces had hij gewonnen, doch die twee bewuste vrouwen schijnen toch hun aanklacht volgehouden te hebben ondanks de uitspraak der rechters. het rapport, oordeelt er niets ten nadeele van de Clie- ver te vinden was, of ze dan bereid zouden zijn met alle respect hem weer als haren predikant te erkennen, zoodanig als God hem hier in deze gemeente geroepen heeft? 2) Men besloot de kerkeraadsleden hoofd voor hoofd te vragen, waarop den schoolmeester werd verzocht de leden van den kerkeraad in de Consistorie bij elkander te doen komen. De gedeputeerden verzochten aan de Cliever gedu rende dit verhoor buiten te blijven, hetgeen deze wei gerde. Toen het hem gelast werd, deed hij het, doch onder protest, omdat het volgens hem niet in de Instructie van de Classis was gelast. Uit het verhoor van den Kerkeraad blijkt het vol gende: ,,Dat de predikant aanleiding gaf dat velen uit de kerk bleven omdat hij in zijn predikatiën de gemeente uitschold voor: duivels, achterklappers, geveinsden en belhamels; dat hij bovendien gezegd had verheugd te zijn, dat zijn gemeente'eden op een ander gingen en dat het hem niet schelen kon of zij in de kerk of aan 't Avond maal kwamen of niet; dat omtrent 50 lidmaten van 't Avondmaal weg bleven omdat zij den predikant onbekwaam achten tot de bedieninge van hetzelve; dat voor wat de 4e vraag betreft, zij dat gerucht maar al te veel hadden gehoord; dat omtrent de 5e vraag, zij dit slechts bij geruchte hadden vernomen. Op de 6e vraag verklaarde er één zeker te weten dat velen bedoelde vrouw hadden afgeraden de pre dikant te beschuldigen. Op de 7e vraag, dat deze vrouwen daartoe door groote beloften en scherpe dreigementen waren aan gezet. Op de 8e vraag antwoordden ze alle vier eenparig met Ja 1) Afgevaardigden. 2) Dat de Cliever te voren een proces had gevoerd, blijkt uit alle verklaringen; wanneer, waarom en tegen wien echter niet. Wel dat twee vrouwen, waaronder zeker Francine en vrouw Kophage optraden als ge- Wolfaartsdijk zit met de handen in 't gemeentelijke haar, de locale troonsopvolging wordt daar een locaal gevaar. Burgemeester legt den scepter van z'n kleine rijkje neer, in zijn bontgekleurde natie is de opvolgkwestie teer. Ieder wil zijn eigen vriendje op den troon gedeponeerd, ieder wil zijn eigen kleur tot burgerpa gepromoveerd. 't Moet een zwarte zijn, zoo hoort men uit het zwarte bastion; neen, een bruine, licht of donker, hoort men uit de bruine bron. 'n Donkerrooie moet ik hebben, ijlt een andere partij, omgevouwen, platgestreken met een zwarten zoom er bij. Allen stellen hunne eischen aan den vorm en aan formaat, aan de juiste nuanceering van de kleur van zijn gewaad. Maar één ding dat wordt vergeten in dien politieken st ijrl, men vereischt de kleur, de vormen.... men vergeet de kwaliteit. Heeren-die-met-lijsten-loopen, die U zeiven propageert, die het burgemeestersbaantje als een aureool begeert, eigen roem verspreidt een luchtje en bedenkt vooral ook steeds: als een aapje hoog wil klimmen, ziet men vaak iets indiscreets. Burgemeester-zijn stelt eischen, 't eischt een scherp getrainden geest; kleur is bijzaak, hersens hoofdzaak: schoenenflik, blijf bij je leest. WILLEM TELL II.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 8