Wil1»® 14 ONS ZEELAND VOOR AUTO-BEZITTERS (STERS). Deze nouveauté is wel typisch voor onzen tijd van haastigen spoed, waarin de auto haar triomfen viert en zoo langzamerhand een soort allemans speelgoed wordt. Reeds lang bestonden er allerlei das-, kraag- en pet-speldjes, waarop de teekens van een of anderen bond, club of auto voorkwamen. Een verlichte das- mee zijn geworden. FRAMBOZEN-LIMONADE. 500 gr. frambozen, 2 citroenen, 200 gr. suiker, 1 liter water. Wrijf één van de citroenen met suiker in, zoodat deze goed in de schil dringt. Druk de frambozen door een fijne zeef om het zuiver sap te winnen en pers de 2 citroenen uit, na ze doorgesneden te hebben. Doe al de suiker in een glazen pot en voeg er het sap der citroenen en dat der frambozen bij, en giet er daarna het (kokend) water op. Evenzoo maakt men aardbeien en aalbessenlimonade. KRAAGJES EN MANCHETTEN. Hoe aardig kan een japon van een vorig seizoen soms nog op geknapt werden door een of ander nieuw toevoegsel een kraagje, manchetten of jabot. Hier ziet gij twee zeer smaakvolle stellen van een kraagje met man chetten, beide van linon. Het eerste heeft een een voudig epen borduurwerkje met zijden steekje voor het afmaken der inschulpingen. Het kan, in wit, aangebracht worden op gebloemde japonnen. Het andere model, ook van linon, heeft over elkaar vallende plooitjes, waar van enkele met een belegsel van de stof der japon, waarop men kraagje en manchetten wil dragen. iwl 4 Juli. Neen, de wereld is toch nog lang zoo best niet als Breeduitstra de vorige week dacht. Daar heb je nu weer zoo'n tweeden Landru. Elf vrouwen omge bracht. Hoe komt zoo'n man er toe? Maar wat ik hee- lemaal niet begrijp, is hoe dat hij 't durft. Ik ben al blij wanneer Liesbeth mij niets doet, laat staan, dat ik er over denk om haar aan te vallen. Vanmorgen, toen ik haar een mes slijpen zag, zonk ik nog door den grond. Gelukkig, dat je nooit van mannenmoordena- ressen leest, Ik denk dat ik nimmer meer 'n oog toe deed. In Mexico hebben ze een origineele verkiezing ge houden voor een president, 't Kiescomité voor den fa voriet, liet dezen niet spreken op vergaderingen, doch ruimde de tegencandidaten uit den weg. 't Schijnt uit stekend te hebben geholpen. Vernam tenminste, dat de man gekozen is. Als ik weer eens candidaat word 5 Juli. Stond op het punt om mijn dagelijksche wandeling te maken, toen nicht Mignon met neef Eugène, uit Den Haag, voor mijn neus stonden. Nicht vertelde, dat neef zenuwziek was. Hij had zoo'n vreese- lijk verantwoordelijke taak op het departement van bin- nenlandsche zaken gekregen. Ze hadden hem op de afdeeling gezet, waar uitgemaakt moet worden aan wie van de voor decoratie voorgedragen landgenooten, de bronzen, zilveren of gouden medaille van de Oranje Nassau-orde moet uitgereikt worden. Je kunt je niet begrijpen, zei nichtje, wat een hoofdbreken dat kost. Wie den zwaarsten arbeid verricht en zijn handen daarbij nog vuil maakt, mag de bronzen medaille ontvangen; die zich wat minder inspannen en meer

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 14