Fotowedstrijd ONS ZEELAND 17 Het eenige wat het meisje-aande-telefoon verder nog hoorde, was het met 'n ruk ophangen van den hoorn aan den anderen kant. Miss. Leslie.Thome. Allemachtig! Ze zag er uit als een jongen, met haar slanke, rechte figuur en haar krullebol. En haar onver schillige manieren en haar donkere, diepe stem had den de illusie van een aankomenden, jongen man, vol komen gemaakt! Zij had haar rol eenvoudig onverbe terlijk gespeeld. Wat was dat voor een brutale streek om hem op die manier beet te nemen, gebruik makend van zijn begrij pelijke vergissing bij hun eerste ontmoeting en om op die manier zijn vriendschap te winnen? Want dat een van de veelgesmade „moderne" meisjes op een slink- sche manier zich van zijn sympathie had meester ge maakt, moest hij zich vol ergernis bekennen! Hij was er nu ook achter wie de „Miss Thorne" was geweest, die door Leslie aan de telefoon was geroe pen. Dat was de tante! Hij ging terug naar New-York, buitengewoon uit zijn humeur. En toch was het niet alleen ergernis, die hem uit zijn evenwicht bracht. Hij miste den jongen, die in een paar dagen tijds zijn kameraad geworden was, den jongen, die hem zijn geloof in echte jeugd had teruggegeven, den jongen, van wien hij wel gewild had, dat het zijn zoon was geweest of zijn jongere broer. De gedachte hieraan deed een grimmige lach op zijn gezicht komen. Die jongen had nooit bestaan! Er was alleen maar een meisje geweest; een modern meisje met een jongenskop en een jongensfiguur en aardige jongensmanieren. Hij was dol geweest op den jongen. het meisje haatte hij, In New-York kreeg hij een briefje van haar, ter be geleiding van een chèque van haar speelschuld aan hem. Het waren maar een paar regels op een corres- pondentiekaart. „Beste Bob Carruthers! Je bent er natuurlijk achter gekomen, dat spreekt vanzelf. Het zou me spijten als je boos bent. maar je bent natuurlijk boos! Ik vraag je vriendelijk het me niet te vergeven. en me niet te vergeten. Voeg je grieven tegen mij, maar bij de vele, die je tegen het „moderne meisje" hebt en troost je met de gedachte dat een van jouw aangebedenen uit den goeden, ouden tijd zooiets nooit zou hebben uitgehaald. Wat mezelf betreft, ik schaam me heelemaal niet en ik vind dat ik het allemachtig plezierig bij je heb gehad. Dank je wel! Met hartelijke groeten, LESLIE THORNE." Carruthers scheurde de chèque in kleine snippers en verbrandde het briefje zoo omstandig alsof hij een brandoffer aan een grimmige godheid bracht. Maar de maat van zijn ellende was nog niet vol. Hij pakte een mondain „Magazine" op en vond een bladzijde met foto's vanLeslie Thorne. Hij smeet het blad in een hoek en raapte het even later weer op. Leslie in rij-costuum, Leslie in een kwiek jacht-pak, het pak dat hij kende. Leslie op een aardige ponnie aan het polo-spelen, Leslie wandelend in een of andere Avenue in een keurig wandelpakje, Leslie als „grande dame" in een avondjapon. En op al die fotos: haar oogen helder en klaar als de oogen van een flinken, eerlijken, aardigen jongen, haar rug, recht als de rug van een gezonden knaap, maar toch.... haar lippen lachend, zooals alleen verleidelijke meisjeslippen la- „Het aantal amateur-fotografen die iets beteekenen, neemt in Zeeland geweldig toe", hoorden we een des kundige onlangs beweren. En zoo is het ook! Vooral ge durende de zomermaanden is in onze provincie het foto grafeeren tot een sport geworden die met toenemenden hartstocht wordt beoefend. Teneinde dezen vooruitgang der liefhebberij-fotografie eens tot uiting te doen komen, hebben we besloten tot en met 30 September voor de lezers van „Ons Zeeland" een fotowedstrijd te organiseeren. Tot dien datum zal in ieder nummer van ons blad één foto worden geplaatst, afkomstig van een fotogra feerend lezer, die het fotografeeren als amateur beoefent. Beroepsfotografen zijn dus buiten dezen wedstrijd gesloten. Het behoeft natuurlijk geen betoog, dat alleen de beste en meest geslaagde inzendingen voor een plaatsje in aan merking zullen komen. De inzenders van de foto('s) (opname van aardige groepen; dus geen stads-, dorps- of landschapsgezich ten) welke in „Ons Zeeland" gereproduceerd worden, ont vangen als tegenprestatie een aardige verrassing. Fotografeerende lezers, aan den arbeid dus. Legt in de zomersche dagen aardige gebeurtenissen op de gevoelige plaat vast en doet ons het resultaat van uw werk toe komen. We stellen niet den eisch, dat de foto's binnen de grenzen van Zeeland opgenomen worden. chen kunnen. Dat hij dat niet eerder gezien had, ezel die hij was! Carruthers begroef het „Magazine" onder een stapel oude kranten. Den volgenden dag stak hij naar Europa over. En niemand, die dit verhaal met verstand en aan dacht gelezen heeft, zal het verbazen, als hij verneemt, dat Bob Carruthers, toen hij na zijn zwerftocht door het oude Europa, den volgenden zomer Leslie Thorne trof aan het zonnige strand van Palm Beach, in een zomerjurk, die verrukkelijk kleurde bij haar rossige haren en groenige oogen, zijn theorieën over antieke en moderne meisjes in den Oceaan wierp en zich met verbazing afvroeg, hoe hij deze „schat-van-een-meisje" ooit voor een jongen had kunnen houden! En dat hij het wezen, dat hij als zoon, of althans als jongste broer had begeerd, thans vroeg zijn vrouw te worden en zijn vroolijke kameraad voor altijd. Dat zij geen „neen" zei, zal al evenmin verwonde ring wekken. „T MEZIEK". door A. A. LEENHOUTS. De kapelmeester was er steeds op uit, jonge krach ten voor z'n gezelschap aan te kweeken Al te dikwijls deed hij de ondervinding op, dat leden, die reeds een goede steun waren, het dorp verlieten en op één kraéht kwam het soms aan in het meziek, waaraan hij, kapel-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 17