Bij het schrijven op advertentiën wordt men beleefd verzocht „Ons Zeeland" te vermelden. 14 ONS ZEELAND MEISJES NACHTJAPON, No. 157. -- In den goe den ouden tijd waren linnen en katoen de stoffen waaruit men nachtjaponnen maakte. En wie daaraan zeer gehecht is, kan ook dit model uit een dezer stoffen vervaardigen. Velen echter zullen daar niet meer mee tevreden zijn, want meer en meer ziet men tegenwoor dig ook het nacht- en ondergoed van fijnere stoffen. Ons model is van witte toile de soie (zijde lij nen) met plisée in het voorpand en a jour rand jes op borst en mouwen. MODERNE NACHTJAPON, No. 153. Pyama of nachtjapon wie van de twee zou tegenwoordig de meeste aanhangsters hebben? Wij gelooven dat nog steeds de oude, goede vaderlandsche nachtjapon favoriet is. Hoe oud de nachtjapon echter ook is, ze gaat met haar tijd mee, en past zich aan bij de mode. We zien het aan dit model, dat zoo op het eer ste gezicht wel een eenvoudige zomerjurk lijkt. Zij kan gemaakt worden van witte en roze crêpe, met groot gedrukte bloemmotieven. De garneering bestaat uit dubbele ruches langs de mouwtjes en over de borst, en verder twee groepen plisée in het voorpand van den rok. Tinten als zalmkleur, lichtlila en champagne zijn eveneens geschikt voor nachtkleeding. LAATSTE MODE-NIEUWS. De samenstelling van tweeërlei stoffen voor één japon blijft nog veel gezien. Deze „vogue" leent zich er uitstekend voor om zuinig te werk te gaan en van oude jurken van vorige seizoens, de beste gedeelten te gebruiken als „bij-materiaal" voor een nieuwe japon. Effen en gebloemde of effen en geruite stoffen worden het meest gecombineerd op de volgende wijze: vest en mouwen van effen dunne stof, de japon-zelf van gewerkte stof, die veelal iets zwaarder van weefsel is. Als sportcostuum bedoeld, gaat men veel te werk op deze wijze japon van effen stof met groote lintstrik onder de kin en los jasje van gestreepte of geruite wol, vyella of kasha. Voor meer gekleede namiddag-robes geldt crêpe de chine voor „bon ton". Het meest wordt deze stof met plisséegarneering verwerkt, hetwelk altijd een fijnen, delicaten indruk vermag te maken. Allerlei soorten fantasie-knoopjes worden op de corsages aangebracht en het fijnst is het, wanneer deze in juiste overeenkomst met de teekening van de japon-stof zijn. Bij avond- of diner japonnen, treft men veel versieringen aan van parelmoeren gespjes. Kantstof in zéér subtiele uitvoering blijft een „vogue", waarvan men zich niet los wil maken. Ongeëvenaard is het cachet van een toilet, wanneer fijne kant op een persoonlijke wijze is aangebracht. Momenteel wordt kant veelal van voren op sobere wijze tusschen de japon verwerkt. De rok der avondjaponnen wordt zeer ruim aangezet en valt daardoor in sierlijke klokken. Amandelgroen met zilverkant is hoogst modern, ook beige met bruine kantgarneering behoort tot de nieuwste samenstellingen. BLOEMKOOL-SCHOTELTJE. Neem een vuurvasten schotel, beboter deze en leg er de bloemkool in, die vooraf in het water met het noodige zout gekookt is. Strooi er geraspte gruyerekaas overheen en leg er klontjes boter op. Plaats daarna het schoteltje in den oven.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 14