ONS ZEELAND 17 Fotowedstrijd ,,Je kent het heele gezelschap," verzekerde hij mij. ,,Kellog, Marshall, Kirt, Lewis en hunne vrouwen. Ver der niets bijzonders en niet één vervelende er bij, dus geen kans voor jou om te weigeren. Zeg dus dadelijk maar ja." Ik stemde toe. Later op den middag, terwijl ik aan Garretson dacht, kreeg ik een goed idee, daarom belde ik mijn uitne- menden gastheer dadelijk op. Ik had een goed idee over dat feestje van jou," zei ik. „Hoe vindt je 't, als ik Teddy Mansfield mee breng? Wij zijn allemaal dol op biljarten en als we zin hebben, kunnen we Teddy's prestaties op dat gebied bewonderen," Garretson was verrukt over dat plan, zooals ik wel verwacht had. ,,Als Teddy Mansfield komen wil, zal het mij en ons allemaal verbazend veel genoegen doen. Maar ik ken hem niet." „Stuur den jongen met een uitnoodiging voor Teddy en mij. Als hij niets bijzonders heeft, weet ik haast zeker, dat hij 't aan zal nemen." Garretson deed wat ik hem had aangeraden en dien avond ging ik naar een bekende verzamelplaats voor biljartspelers, waar men Teddy Mansfield meestal kan vinden als hij in de stad is. Hij nam Garretson's uitnoodiging dadelijk aan, na dat ik hem verzekerd had, dat hij niet de held van den avond zou zijn. Iedereen die de sportbladen en het sportnieuws uit de kranten las, kende dezen jongen held van het groene laken en de drie ballen. Hij was twee en dertig jaar en de amateur-kampioen van de beschaafde wereld gedurende de laatste vijf jaar. Hij had al tweemaal de wereld rondgereisd, had iedereen verslagen en onder zijn overwinningen waren die op beroemdheden op biljartgebied. Maar er was reden voor Mansfield's geheimzinnige bedrevenheid met de queue. Behalve dat hij het na tuurlijke flair had, dat noodig is om veel succes te hebben, behoorde de jonge man tot dat zeldzame en gelukkige type menschen dat in 't geheel geen zenuwen bezit. Hij was in zijn manieren rustig en teruggetrok ken, en kort en vierkant van gestalte. ,,Je zult ze wel aardig vinden, de Garretsons," zei ik tegen Teddy, toen we den volgenden dag in den trein zaten. „Hij heeft wel eenigszins een overdreven manier van converseeren, maar hij is een onderhou dende vent en zijn vrouw en dochter zijn werkelijk allerliefst. Wat de anderen betreft, het zijn menschen, die de moeite waard zijn om te kennen en er is nie mand in het gezelschap die zijn hand niet geven zou, om wat van jou biljartkunst te zien." Teddy grijnsde beminnelijk. Garretson's auto wacht te ons aan het station met Garretson zelf aan het stuur. Hij schudde Teddy hartelijk de hand en wij stoven weg tusschen de Westchester heuvelen. Nu moet ik hier iets over Garretson zeggen. Om te beginnen heeft hij meer geld, dan dat hij ooit gebruiken zal, maar er was een tijd in zijn leven toen alles er anders uitzag. Hij begon als correspondent voor een nieuwsblad en zooals ze zeiden was hij heel goed. Toen heeft hij een paar jaar de wereld rond gewandeld, maakte toevallig een paar oorlogen en op standen mee voor zijn krant en deed kennissen op in alle landen der aarde. Zijn vrienden loopen zeer uit een: Prinsen van den bloede en Parijsche apachen. Zijn wederwaardigheden zouden het dikste boek wor den dat ooit geschreven is. Hij is lang, mager en zenuw achtig; als hij een verhaal vertelt, beweegt hij zijn „Het aantal amateur-fotografen die iets beteekenen, neemt in Zeeland geweldig toe hoorden we een des kundige onlangs beweren. En zoo is het ook! Vooral ge durende de zomermaanden is in onze provincie het foto grafeeren tot een sport geworden die met toenemenden hartstocht wordt beoefend. Teneinde dezen vooruitgang der liefhebberij-fotografie eens tot uiting te doen komen, hebben we besloten tot en met 30 September voor de lezers van „Ons Zeeland" een fotowedstrijd te organiseeren. Tot dien datum zal in ieder nummer van ons blad één foto worden geplaatst, afkomstig van een fotogra feerend lezer, die het fotografeeren als amateur beoefent. Beroepsfotografen zijn dus buiten dezen wedstrijd gesloten. Het behoeft natuurlijk geen betoog, dat alleen de beste en meest geslaagde inzendingen voor een plaatsje in aan merking zullen komen. De inzenders van de fotofs) (opname van aardige groepen; dus geen stads-, dorps- of landschapsgezich ten) welke in „Ons Zeeland" gereproduceerd worden, ont vangen als tegenprestatie een aardige verrassing. Fotografeerende lezers, aan den arbeid dus. Legt in de zomersche dagen aardige gebeurtenissen op de gevoelige plaat vast en doet ons het resultaat van uw werk toe komen. We stellen niet den eisch, dat de foto's binnen de grenzen van Zeeland opgenomen worden. handen als wilde hij zijn hoorders hypnotiseeren en soms slaagt hij er bijna in. Verder is hij edelmoedig als er een fout gemaakt is, loyaal tegen zijn vrienden en een beminnelijk mensch. Ik geloof, dat hij meer vrienden heeft dan wie ook, en het was duidelijk dat van het oogenblik dat hij Teddy Mansfield de hand schudde, deze ook tot hen zou gaan behooren. Het feestje was een succes. Wat Garretson onder neemt, is dat in den regel. Het diner verliep goed en Mrs. Garretson was zeer bezorgd of Teddy Mansfield zich wel goed amuseerde. Na het diner nam Garretson ons mee naar de rookkamer en met grappen, anecdoten en vroolijk gepraat ging de tijd voorbij tot Garretson zich van het gesprek meester maakte. Hij vertelde ons van een karavaantocht door de groote woestijn en van leeuwenjachten in Midden- Afrika en toen de rook van onze sigaren dikker werd en Garretson met zijn diepe zachte stem sprak, voelde ik mij bijzonder gevleid, dat ik dezen man kende en zijn vriend en gast was. „Ik weet niet of jelui je het verhaal herinnert," ver volgde hij, terwijl hij een nieuwe sigaret opstak, „maar destijds drong het tot hier door en werd er in de kran ten over geschreven. Toch scheen de schrijver heel weinig de juiste toedracht te kennen. Het betrof des tijds den Tsarevitch, den zoon van den vermoorden Keizer van Rusland. Er was een aanslag op hem ge pleegd toen ik in St. Petersburg was; toendertijd was ik niet-officieel verbonden aan het vroegere gezant schap daar. Ik had en heb nog, als jelui wel zult weten, verschil lende invloedrijke vrienden bij den Russischen adel. Een van hen was een jonge Graaf Orloff, een van de lievelingsofficieren van den Tsaar, en door mijn vriend-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 17