Utrechtsche Hypotheekbank 4 7* Pandbrieven a 99 GEÏLLUSTREERD WEEKBLAD onder Hoofdredactie van ANTOINE VAN DEN BERG Tevens Officieel Orgaan voor de Zeeuwsche Vereenigingen in Nederland De Bank stelt beschikbaar in stukken van f 1000.-, f 500.- en f 100.- DERDE JAARGANG No. 30 28 JULI 1928 Uitgave en druk van G. W. den Boer, Lange St. Pieterstraat F 33, Middelburg, Telefoon 150, Postrekening 74988 - Aanvragen omtrent advertentiën in dit Weekblad richte men tot den Uitgever. - Stukken, bestemd voor de Redactie, te zenden aan de Redactie, Groote Markt 4, Goes, stukken betreffende de Zeeuwsche Vereenigingen aan den Heer M. P. Cornelisse, Coltermanstraat 14 rood, Haarlem. - Losse nos. a ƒ0.15 op aanvraag bij den Uitgever. - Abonnementsprijs 1.25, Buitenland 1.75 franco per post per kwartaal. - Advertentieprijs 0.35 per regel Bij contract lager tarief op aanvraag verkrijgbaar. De Provinciale Staten en de electrificatie der Middengroep; de Middelburgsche kermis uitge steld. Het resultaat van de jongste bijeenkomst der Pro vinciale Staten is in ons gewest met meer dan gewone belangstelling tegemoet gezien. En geen wonder, want in die vergadering zou een beslissing genomen wor den over de electrificatie der middengroep, de kwestie die geheel Zeeland reeds jaren in spanning heeft ge houden. Zooals men weet, stelden Gedeputeerden aan de Provinciale Staten voor om de middengroep en het platteland van Walcheren met behulp van een eigen centrale van electriciteit te voorzien. Konden de leden van het provinciale college zich daarmede niet ver eenigen, dan stelden Ged. Staten voor electriciteit te betrekken van de Société Anonyme te Vlissingen. De beslissing van de Statenvergadering mag bekend worden verondersteld. Na een uitvoerige discussie en na een hulde van den Commissaris der Koningin aan het adres van het bestuur der P. Z. E. M. (deze hulde even voor de stemming, maakte een ietwat zonderlin gen indruk) spraken de Provinciale Staten zich uit voor den bouw van een eigen centrale. Gedeputeerden zagen hun eerste voorstel dus aangenomen. Evenwel niet ongewijzigd, want het volgende amendement was voorwaarde van aanneming van het voorstel: „tenzij de Société Anonyme te Vlissingen haar bedrijf tegen UTRECHT Pandbrieven f 47.000.000. De Directie Mr A. J S. VAN LIER. Mr P. R. HOORWEG een redelijken prijs wil verkoopen of een contract voor stroomlevering met recht tot naasten wil sluiten". Alvorens dus tot den bouw van een eigen cenrale zal worden overgegaan, moet nog getracht worden tot een vergelijk te komen met de Vlissingsche centrale. Eerlijk gezegd: van deze onderhandelingen verwachten we zoo goed als niets. Reeds eerder is gebleken dat de overheid in ons gewest door dik en dun naar de eigen centrale wilde roeien en men is geneigd om de zakelijke onderhandelingen die zij tot nu toe met de Société Anonyme voerde als weinig serieus en zeer zeker als absoluut onpractisch te beschouwen. Een boute uitspraak? Voor den buitenstaander wellicht, voor iemand die de gelegenheid had de kwestie meer van nabij te beschouwen, is ze dat niet. Het is een publiek geheim dat de raad van bestuur der P. Z, E. M. ten koste van niet geringe geldelijke opofferingen het eigenbedrijf voor de middengroep wilde stichten. „Een eigen centrale moet er komen," is door een der leden beweerd. „Tenzij ze ons heel veel geld meer zou kosten dan een andere oplossing."

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 1