WffiöiPtbtis m ':r p DE SCHELDE-ZENDER 6 ONS ZEELAND VACANT1E 't Is zomer in Zeeland, vacantie breekt aan, het is met den arbeid weer even gedaan. De riem wordt weer om de valliezen gesjord, de reisbureaux komen nu handen te kort. De een zoekt de stad en de ander natuur, de een reist goedkoop en de ander reist duur. Doch hoe comfortabel men vaart of men rijdt, voor elk is vacantie een heerlijke tijd. Het eenige wat men nog hoopt en verwacht is, dat in die dagen het zonnetje lacht. Heel dikwijls vergeet men bij 't plan voor de reis de duinen van Schouwen een klein paradijs. Het oord van de vogels, van zee en van strand, het spierwitte duinende heuvelenland. Het land van de bloemen, van schoonheid en pracht, waar ieder taf'reeltje een schilder verwacht. Het ligt zoo bescheiden in zomerschen tooi. Het is er zoo rustig, zoo grootsch en zoo mooi. Al is dat mooi landje betrekkelijk klein, z'n bijnaam mag toch wel Klein-Zwitserland zijn. WILLEM TELL II. Hallo, hallo Hier is het draadloos uitzendstation de Schelde- Zender Vindt u het interessant, te hooren dat in Vlissingen den laatsten tijd nogal eens on- „Ons Zeeland" heeft zijn weg niet alleen in de huizen der Zeeuwen in Nederland gevonden, doch ook in de woningen van de provincie- genooten die in het buitenland hun werkkring hebben. Hierboven ons blad in Orleans. beheerd langs den weg staande rijwielen spoorloos ver dwijnen. Men vermoedt hier te doen te hebben met een fietsen-Landru. dat een matroos van een Zweedsch stoomschip in de Zeeuwsch Scheldestad zijn kapitein van de lijst der overlevenden wilde doen schrappen. De politie depo neerde den wilden zeevaarder in het huis van afzon dering. dat iemand uit Wolphaartsdijk van den Kanton rechter een rekening ad f 15 thuis kreeg wegens het laten werken van een leerplichtig kind gedurende den schooltijd. dat de restauratie der Groote Kerk te Goes goe den voortgang heeft. In verband met de restauratie is de wandelkerk voor de godsvruchtige samenkomsten ingericht. dat dit jaar in Ierseke voor een waarde ad 120.000 gulden oesters wordt uitgezaaid. dat de bezoekers van het Vlissingsche strand verzocht worden als dank voor het verpoozen geen stukken glas in het zand achter te laten. De meeste baadsters en baders hebben te weinig eelt onder de voeten om de schervenproef zonder nadeelige gevolgen te kunnen doorstaan. dat B. en W. van Middelburg niet te spreken zijn over de houding van het gemeentebestuur van Vlissin gen inzake de slachthuiskwestie. dat men op een morgen aan den Nieuwe Vlis- singschen weg het lijk vond van een machinist. De man was door een tram gedood. dat de Middelburgsche rechtbank een 29-jarigen winkelier uit Dreischor 6 maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf oplegde. Oorzaak brandstichting.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 6