ONS ZEELAND 7 Links: In Middelburg is Zaterdagmiddag voor de derde maal de estafetteloop rond de stad gehouden. Ook thans was de belangstelling in deze sportieve loop groot. Te 5 uur klonk het startschot. Rechts: De winnende ploeg was V. 1. O. S. opj't Zand, die den wissel beker won. De kranige loopers poseerden voor „Ons Zeeland". dat een Engelsch stoomschip op de Schelde het schip van een Goeschen schipper in de golven boorde. De drie opvarenden wisten zich met moeite aan het lot van hun boot te onttrekken. dat V. V. V. in Walcheren heel wat reclame maakte in de Belgische badplaatsen. De resultaten daar van zijn vooral op Donderdag merkbaar. dat in Westdorpe een proeftuin zal worden aan gelegd. dat men geen klachten meer hoort over onzinde lijke melk. De Keuringsdienst van waren schijnt onzen landbouwers in enkele weken het nut van hygiëne te hebben bijgebracht. dat te Domburg een schoolganger uit Tholen bij het zwemmen verdronk. dat Middelburg aanstalten maakt om het haar toebehoorend gedeelte van den Nieuwen Vlissingschen weg te verbeteren. De motor- en autobezitters zullen dan wel spoedig botje bij botje leggen voor een stand beeld van het gemeentebestuur, voorstellende de stede maagd zwevende boven een aantal gebroken auto-veren en wandelende nieren. dat de Middelburgsche kermis dit jaar, in ver band met de paratyphus, niet op den gewonen tijd wordt gehouden, Misschien in de tweede helft van September. dat te Middelburg twee gemeentewerklieden, die in een rioolput werkten, door opstijgende gassen be dwelmd werden. Een der slachtoffers is door het zwa- velwaterstofgas overleden. dat de K. L. M, van Vrijdag 10 tot en met Maan dag 13 Augustus passagiersvluchten boven Vlissingen en omstreken organiseert. dat voor het eerst na vele jaren de Veersche vis- schers 4 Augustus a.s. een zeilwedstrijd houden. Men ga dit interessante schouwspel zien. dat de weg Sas van GentBelgische grens langs het Kanaal een prachtige verbetering heeft ondergaan. dat men in Zeeland niet erg gesteld is op het instituut schoolartsen. dat de tuinbouw ook in Zeeuwsch Vlaanderen zich voortdurend uitbreidt. dat een aantal Middelburgsche padvinders een kamp betrokken hebben in Engeland. dat in Terneuzen een baggermolen het evenwicht verloor. Gelukkig ging deze standverandering niet met persoonlijke ongelukken gepaard. dat de eens beroemde hengst Artist de Laboureur te Nieuw Vossemeer, die bij aankoop f 110.000 kostte, voor minder dan f 1000 is verkocht. dat te Renesse Zondagmiddag een autobus met strandbezoekers in een sloot reed. Vijf inzittenden de den veel modder, vier anderen glaswonden op. dat 20 leden van de Middelburgsche vereeni- ging voor huisvrouwen een excursie maakten naar de kweekerij van den heer van der Have te Kapelle en naar den Keuringsdienst van waren te Goes. dat te Oostburg een 16-jarige knaap een lucifer in een benzinevat wierp. De benzine ontplofte, het vat sprong uit elkaar, de onvoorzichtige werd gedood. dat een 4-jarig Breskensch meisje uit het zolder kamertje in de dakgoot klom en daarna op de straat viel. Het kind was op slag dood. dat een bader uit Zierikzee bij het zwemmen aan het strand te Renesse in drijfzand terecht kwam en ver dronk. Zijn meisje, die met hem in het water was, wist zich te redden. dat 170 Zeeuwsche bakkers te Breskens een pret tige vergadering hielden. dat te Middelburg op 62-jarigen leeftijd overleed de heer J. C. van der Harst, oudste apotheker daar ter stede. Op het gebied der t.b.c.-bestrijding en als lid der commissie van toezicht op het M. O. heeft de overledene veel voor de stad gedaan. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu De tijd is de groote verzoener van onze smarten en onze vreugde.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 7