rv 14 ONS ZEELAND ao rt DE NACHTZAK, In vroeger tijden, toen we al lemaal nog 'n beetje ouder- wetsch waren, toen man nen en vrouwen slaapmut- ir-wl n-t-rA-M'mFÊ? S6n droegen en IanÈe ka" |jpT toenen hemden als nacht- I fj/vvKU kleeding, toen lag er des daags op ons hoofdkussen en op dat van onze broer tjes en zusjes en van vader en moeder en de lo- geé s een flinke witte enveloppe van katoen of lin nen, en op die enveloppe lazen we de woorden „Goeden Nacht", „Wel te Rusten", „Slaap Lekker" en nog andere dergelijke dingen, aan welker goede bedoeling we doorgaans niet hoefden te twijfelen. De letters waren in sierlijke krullen of Gothische ondui delijkheid keurig geborduurd. Tijd in overvloed En zooals gij weet, lezeres, bewaarden we in dat nette witte zakje de japon en de muts, de slaapsokken enz,, die we des nachts pleegden te dra gen. Dat was ordelijk. Tegenwoordig echter zijn we „modern" geworden, hebben we de nachtmuts afge schaft en dragen in plaats van een nacht japon of hemd, een pyama. We hebben daardoor toch nog een of ander instru ment noodig om deze dingen des daags in te bergen. en gebruiken daarvoor weer de aloude enveloppe, keurig gemo derniseerd nu. Voor het heerlijke witte linnen of katoen nemen we thans een fraaie cretonne vol fleurige bloemen, koo- pen een bijpassend gesp of sluitgarnituur van galalith, waarin zoo mogelijk de ini tialen van onzen naam, verder nog soms een lus of lint of knoop, en ziedaar de moderne nachtzak. VACANTIEJURKJE, No. 163. Een vlot en luchtig jurkje voor een meisje van 8 a 10 jaar. Men kan het maken van een effen lichtblauw zijde-linnen met inzet- sels van dezelfde stof, maar donkerblauw geruit. Het ceintuurtje, eveneens donker blauw, reikt alleen van voren van heup tot heup. VILTHOEDJE. Een der aardigste modellen die we dezen zomer tegenkwamen is bijgaand hoedje van beige vilt. De plooi in de zij deis zeer karakteristiek voor de tegenwoordige mode. Een lint „gros grain", in iets donkerder tint, is de eenigste garneering. CREME. 1 Liter melk, 8 eierdooiers en 150 gram suiker. Kook de melk met een citroenschil, vanille, oranjebloesem-water of caramel en de suiker. Doe de eierdooiers in een kom en roer ze met een houten lepel, giet er dan de kokende melk lankgzaam bij, steeds roerende. Ten slotte spreidt men de crème over een vuurvasten schotel en plaatst deze in den oven. Ze mag in geen geval gaan koken. als ik weet dat jij mijn naam draagt; al is het maar voor een uur. Meer vraag ik je niet, voegde hij er haas tig aan toe zelfs zal ik je geen kus geven, als je het niet wenscht. Dat wensch ik zeker niet, antwoordde het meisje gedecideerd. Maar bovendien, er is zooveel om in dit laatste uur aan te denken, zooveel om berouw over te hebben. Ik wil me ook heelemaal niet in je gedachten dringen, beloofde Clevering. Ik zal je niet storen.alleen, laat me dichtbij je mogen zijn in het gelukzalige besef dat jij mijn vrouw bent. Het meisje was zoo overrompeld, dat zij niet wist wat zij zeggen moest. Ze had het gevoel dat er een element van egoïsme, bijna van lafheid in het aan dringen van den man was, alsof hij bescherming zocht inplaats van bescherming te geven. Toch mocht ze hem wel lijden en ze was graag in zijn gezelschap geweest op haar zeereis. Hij had al dadelijk laten merken dat zij hem niet onverschillig was, maar toen hij haar zijn liefde ver klaard had, had zij hem gezegd dat het haar onmogelijk was, die te beantwoorden. Maar ze had hem niet ver teld, dat de eenige man, dien ze deze wel geven wilde, er nooit om gevraagd had.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 14