A DE SCHELDE-ZENDER I 6 ONS ZEELAND officier van de wijk, gekozen. Daarom trokken, gedu rende de beide dagen dat Monconys te Middelburg vertoefde, een twintigtal burgers onophoudelijk door de straten heen en weer, en schoten bij iedere tien passen die ze deden hun musketten af, wat onze Fran- sche staatsraad niet zonder reden een gevaarlijke lief hebberij achtte temeer omdat de heeren aan ieder huis, dat ze met hun schot vereerden, onthaald werden op een stevigen dronk. Onder een hevige regenbui scheepten Monconys en zijn reisgenooten zich in den namiddag van den 17den Juli naar Antwerpen in, waar ze den volgenden dag aankwamen. Reeds een week later kwam het gezel schap weer in ons land terug, ditmaal voor een lang duriger bezoek, dat zich tot het grootste gedeelte van de Noordelijke Nederlanden uitstrekte, maar waarbij Zeeland niet meer aan de beurt kwam. a) Journal des voyages de M. Balthasar de Mon conys, II (Lyon, 1666), blz. 109114. Hallo hallo Hier is het draadloos uitzendstation de Schelde- Zender Vindt u het interessant, te hooren dat de aanbesteding van den nieuwen rijksweg onder Rilland-Bath (raming 155.000.spoedig tege moet gezien kan worden. Misschien is de verbinding ZeelandNoord-Brabant dus het volgend jaar minder afschrikkend. dat de leden der Geref. Kerk te Oud-Vossemeer besloten voortaan op Zondagavond geen godsdienst oefening meer te doen houden. dat het rijk steun zal verleunen voor het inrich ten van een proefveld ten behoeve van den tuinbouw in Westdorpe. dat te Renesse het lijk aanspoelde van den kan toorbediende uit Zierikzee, die bij het zwemmen ver dronk. dat de algemeene rekenkamer bezwaren maakte tegen het aanschaffen van een astronomischen kijker ten behoeve van de leerlingen der H. B, S. in Terneu- zen. Het instrument kostte 684. dat men in Sluis het 50-jarig bestaan der Chr, school aldaar herdacht. dat met lucifers spelende kinderen oorzaak wa ren, dat dezer dagen te Ierseke het remmingswerk op den Dam in brand geraakte. dat 15 American girls Zeeland „deden". Ze arri veerden te Vlissingen per vliegtuig, door de onderne mende dames te Londen gecharterd. dat hengst Castor, geboren en getogen te Kloe- tinge, en toebehoorend aan den heer Lenshoek aldaar, in Den Haag tot kampioenhengst voor 1928 werd uit geroepen. De Zeeuwsche kampioen is bij thuiskomst niet eens met muziek ontvangen, dat de vorige week Donderdag dik 2000 Belgi sche badgasten zich per motorveerboot en per s.s. „Zuid Beveland" naar Middelburg begaven. dat de bewoners van Korte Heerengracht en Mo lenwater in onze hoofdstad zich enkele avonden ver maakt hebben met een in een boom nestelend poesje, dat weigerde de hoogere sfeer te verlaten. De men- schen daar boffen nog al eens eerst het circus en nu dit weer. dat morgen een aantal Zeeuwsche deerntjes en knapen in Amsterdam onze provincie gaan vertegen woordigen. Er wordt daar n.l. ter gelegenheid van de Olympische spelen een folkloristische optocht georga niseerd. Het Zeeuwsche costuum zal present zijn. dat te Goes de nieuwe bioscoop, gebouwd op den grond, waar eertijds zich het trotsche verblijf van Ja- coba van Beieren verhief, gereed kwam. dat in den gemeenteraad van Terneuz n geklaagd is over het vliegen van automobilisten door de Terneu- zensche straten. Het beste anti-vliegmiddel leek den heeren een chronometer in de handen van den inspec teur van politie. dat de heer J. W. van Oeveren, voorzitter van den kring „Schouwen en Duiveland" der Z. L. M„ be noemd is tot ridder in de Oranje Nassau-orde. dat een lid van de schietvereeniging „Eendracht maakt Macht" te Grü^skerke abusievelijk een kogeltje in het been van een schietvriend inplaats van in de puntenkaart mikte. In het Middelburgsche Gasthuis werd het projectieltje weer aan de oppervlakte ge bracht. De gevolgen van den poedel bleken niet ernstig. dat een arbeider uit 's Gravenpolder een tegen stander tegen den grond sloeg. De Kantonrechter be grootte het geval op 10. De Amerikaansche bokser Tunney die de vorige week iets dergelijks leverde, be taalde niet alleen geen boete, doch streek 100.000 dollar op. De wereld is vol tegenstrijdigheden. dat de vereeniging voor ziekenhuisverpleging op Zuid- en Noord-Beveland, die slechts enkele maanden leven ademt, al 4547 leden telt. In Goes zal men nu wel dra over den bouw van een derde ziekenhuis pie keren. dat alle leerlingen van de scholen in Ierseke dezer dagen van de gemeente een portret van de Koningin-Moeder ontvingen. dat de Middelburgsche gemeenteraad in iedere raadszitting maar weer gelden voteert voor velerlei aangename en nuttige, maar niet noodzakelijke zaken. Men zou het vermoeden krijgen, dat de finantieele toe stand van de Zeeuwsche hoofdstad zeer goed is, als. men niet beter wist. -dat de Vlissingsche boulevards-wandelaars zich Zondag vermaakt hebben met een Fransch stoomschip, dat na een aanvaring aan den grond was geloopen, dat in het Kurhaus te Scheveningen het geschil derde portret van den onvergetelijken Zeeuwschen bard Jean Louis Pisuisse onthuld is. dat nu ook in Tholen een arrestant uit het politie-bureau ontsnapt is. De vluchteling werd even wel achterhaald. Welke stad volgt thans? dat alle inwoners van Goes dezer dagen per post een pakje kauwgummi ontvingen. De bekoorlijk heid der stad is er niet door verhoogd. dat de gemeenteraad van Rilland-Bath besloot

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 6