Utrechtsche Hypotheekbank 4'hV. Pandbrieven a 997//. GEÏLLUSTREERD WEEKBLAD onder Hoofdredactie van ANTOINE VAN DEN BERG Tevens Officieel Orgaan voor de Zeeuwsche Vereenigingen in Nederland UTRECHT Pandbrieven f 47.000.000. De Bank stelt beschikbaar: in stukken van f 1000.-, f 500.- en f 100.- DERDE JAARGANG No. 32 11 AUGUSTUS 1928 Uitgave en druk van G. W. den Boer, Lange St. Pieterstraat F 33, Middelburg, Telefoon 150, Postrekening 74988 - Aanvragen omtrent advertentiën in dit Weekblad richte men tot den Uitgever. - Stukken, bestemd voor de Redactie, te zenden aan de Redactie, Groote Markt 4, Goes, stukken betreffende de Zeeuwsche Vereenigingen aan den Heer M. P. Cornelisse, Coltermanstraat 14 rood, Haarlem. - Losse nos. a ƒ0.15 op aanvraag bij den Uitgever, - Abonnementsprijs ƒ1.25, Buitenland ƒ1.75 franco per post per kwartaal. - Advertentieprijs ƒ0.35 per regel Bij contract lager tarief op aanvraag verkrijgbaar. Over oude volksvermaken en over een gelukkig initiatiefhoe Zeeland zich nog zou kunnen ontwikkelen. De aloude provinciale vermakelijkheden zijn aan het uitsterven. Hier in Zeeland treedt deze dood weliswaar langzamer in dan in overige gedeelten van ons land, doch ook wij betalen tol. Men ga maar eens na op hoeveel plaatsen in onze provincie nog geregeld naar den ring wordt gestoken en in hoeveel dorpen het vo gelschieten nog in eere wordt gehouden. Een groot cijfer zal een dergelijke telling niet opleveren. Zooals zoovele zaken uit het verleden zullen ook in de naaste toekomst de oude provinciale volksverma ken verdwijnen en plaats maken voor meer moderne en daarom vrij karakterlooze ontspanningen. Men is zich hiervan ten volle bewust, evenals van het feit, dat de verdwijning der oude vermaken ver mindering van de Zeeuwsche attracties voor den vreem deling beteekent. En daarom is het van harte toe te jui chen, dat instellingen als de vereenigingen tot het be vorderen van vreemdelingenverkeer trachten de oude volksamusementen op de been te houden. O. a. doen ze dit door het beschikbaar stellen van prijzen voor ringstekers op sommige plaatsen en door het organisee- ren van ringrijderijen op andere. Dit is heel mooi en nuttig, te meer omdat het behalve een gedachte aan het touristenbezoek een practische poging voor het behoud van een provinciale traditie inhoudt. Zou V.V.V. hare mooie taak in deze niet wat kunnen uitbreiden en met De Directie Mr A. J S. VAN LIER. Mr P. R. HOORWEG behulp van diverse gemeentebesturen ook andere oude volksspelen als gaaischieten enz. animeeren Deze vraag drong zich aan ons op toen we kennis namen van hetgeen in de afgeloopen week in Veere is geschied. Enkele inwoners van het stadje en enkele touristen-van-langen-duur zijn er n.l. in geslaagd weer een zeilwedstrijd voor visschersvaartuigen te organisee- ren, een sportieve kamp, die in vele jaren niet meer plaats vond. Dank zijn het ijvere werken van het actie ve wedstrijd-comité, de ter beschikking gestelde prij zen en de namen der organisatoren namen tal van vis- schers uit Veere aan den kamp deel, zoodat zonder eenige overdrijving van een waar succes gesproken mag worden. Ook was er belangstelling van de zijde der burgerij en van inwoners van omliggende plaatsen. Niet tevergeefs had men zich naar Veere begeven. De typische booten der visschers leverden tijdens den wed strijd op het mooie water, dat de oude stille stad om zoomt, een interessanten en schilderachtigen aanblik. Alle toeschouwers zullen wel tot de conclusie gekomen zijn, dat men getuige was van een schouwspel, vol be-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 1