m ON WND 6 ONS ZEELAND op P E pout tie DANK^y Hl>NN1e Reclame Ontmoeten we ThAIVC vele wG.191.ey.> Kauw gom fcTEKJPE •ZEEUVU'E.iJ -Bofc» A dat een landbouwer in Biervliet in aanraking kwam met de achterpooten van zijn paard. Hij moest naar het ziekenhuis worden overgebracht, dat 22 Veersche visschers deelnamen aan een zeilwedstrijd, door enkele permanente en tijdelijke in woners van Veere georganiseerd, dat in de Noordgroep vermoedelijk in December reeds de electrische lampjes zullen gloeien, „Wanneer bij ons", zuchten de midden-groepers. dat de staking te Vlissingen nu al ongeveer 11 weken duurt. Een op'ossing is nog niet in 't zicht, We vreezen dat het in de Scheldestad „buigen of bar sten" wordt. dat een milde dame aan de vereeniging tot werk verschaffing aan Zeeuwsche blinden 1000.lega teerde. dat Sas van Gent getroffen werd door het over lijden van den heer A. G, Stubbé, gemeenteraadslid en bestuurslid van verschillende vereenigingen. dat volgens geruchten de gemeente Overslag in het begin van 1929 geëlectrificeerd zal worden. Recht streeks door de P. Z, E. M. zonder tusschenkomst der gemeente. dat het driedaagsch muziekfeest te Sluis weer tot het verleden behoort. - dat de Middelburgsche politie een 19-jarig meis je en eenige jongens verbaliseerde wegens het plegen van diefstal. dat Vrijdag in Zierikzee een militair vliegtuig een noodlanding moest maken, Toestel en piloot bleven ongedeerd. dat de bijz. vrijw. landstorm te Koudekerke thans ook een vaandel heeft gekregen. De Koudekerksche da mes hebben daarvoor gezorgd. dat een werkman te Retranchement in de om geving van de Duitsche stelling een projectieltje vond. Hij was zoo onvoorzichtig om het met een hamer te bewerken. Resultaat wonden aan gezicht en handen. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu 1 Aug. Met goedkoopen trein naar den Haag en op eigen kosten doorgespoord naar Amsterdam. Dade lijk naar het Stadion. Suppoost wilde me niet doorlaten daar ik geen bewijs van toegang had. Bedacht een krijgslist. „Athleet Francais", mompelde ik met na salen klank. De man boog voor me en maakte ruim baan. Had een slechte zitplaats oo de tribune en wan delde het terrein op. Na even te hebben rondgekuierd, stond er plotseling een speer voor mijn voeten te tril len en weer wat later vloog m'n hoed in gezelschap van 'n discus door het luchtruim. Vandaar het woord „on aangename discussie". Terreinwachters sleurden me naar den uitgang, die even tevoren voor mij de ingang was. De suppoost schreeuwde echter „Athleet Fran cais" en wederom op de tribune geloodst. Een vreem deling, die me passeeren wilde kreeg een flauwte en viel boven op me. Helpers hielpen ons en mij vooral, 'n Kwartier later kon ik geen banaan betalen. Porte- monnaie gerold. Begon zoo goed Hollandsch te spreken, dat de suopoost me bij den agent beschuldigde van op lichting. Drie uur in 't politie-bureau gezeten Lies- beth telegrafïschen postwissel gezonden. Terugreis en thuiskomst niet te beschrijven. Slechts zij gemeld, dat Jossie me schepte, omdat ik voor hem niets had meege nomen. 2 Aug. Ben uit eigen beweging aan 't grassnijden gegaan, net zoo lang totdat mijn rbeumatiek begon te werken. In den kelder alvast de kolenkitten gevuld. Fiets van Liesbeth opgewreven. Durfde toen weer in de kamer te komen. Avondblad lag nog ongelezen, 'n Heele pagina over de Olympiade heb haar overgesla gen ik gruw van sport. Gegrasduind in de buitenland- sche politiek. Wat een toestand tusschen Polen en Litauen Dat vliegt elkaar straks weer naar de keel. O, die diplomaten Nu ze geen werk meer hebben aan het anti-oorlogspact van Kellogg, probeeren ze met toegewijde activiteit een stevig ruzietje op te zetten. 3 Aug. Sientje drukte me vanmorgen een papier tje in de hand. „Vier van die varkens hebben ze, mijn heer", fluisterde ze. 't Was een krantenberichtje, dat de arrestatie van pickpockets te Amsterdam meldde. Was dankbaar voor dit bewijs van medeleven. Zag even later Krimp van Duimen voorbij hinken. Gelukkige kerel, dacht ik, hij mag dan 't pootje hebben, maar hem mankeert geen zakgeld. Tenslotte twee postzegels van 71 en twee van 5 cent uit het doosje gehaald. Aan 't postkantoor wil den zij ze niet inwisselen en de directeur is nog op va- cantie. Breeduitstra bracht hulp betaalde den vollen prijs. Op den Singel nog grooter buitenkansje. Gezeten op 'n bankje, maakte m'n vriend me opmerkzaam op iets dat achter ons in het gras blonk. Met m'n volle gewicht liet ik me er op vallen. Het was 'n gulden, 't Leven is toch zoo kwaad nog niet. 4 Aug. Liesbeth heeft weer tegen me gesproken. Ze stapte op een bananenschil die in de gang lag en verbeterde het wereldrecord glijvlucht, zooals Wy-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 6