CORNS. HENNING Uw foto in boerencostuum Ateliers voor Moderne Fotografie ONS ZEELAND De aardigste herinnering aan Uw verblijf in Zeeland III MIDDELBURG VLISSINGEN 7 bo beweerde, 't Goede mensch dacht dat ik de looper voor een vuilnisbak gebruikt had, doch Jossie bleek de schuldigde .Ze heeft me wel geen excuses aangeboden, doch het ijs is nu toch tusschen ons gebroken. Wegens guurheid van het weder bij Krimp een visite gemaakt en geluisterd naar de radio-muziek. Krimp Jr. vroeg of ik het kleine verschil wist tusschen de zee en een radio-liefhebber. Ik wist 't niet. Nu, zei Krimp Jr., de zee spoe't alles met de golven weg, en een radio-lief hebber golft alles met de spoelen weg. Krimp Sr. werd giftig. 5 Aug. - Heb meer zakgeld gekregen. Uit dankbaar heid limonade probeeren te maken. Wist nog een oud recept. Eén liter water, 1 pond suiker en 10 cent ci troen-olie. Van twee tot zes uur aan het schudden ge weest, maar hoe of ik ook mijn best deed de olie bleef boven drijven. Toch zou het misschien nog wel iets goeds zijn geworden, maar de flesch vloog uit mijn handen. 6 Aug. Geweldige verkiezingsstrijd in de Veree- nigde Staten. Natten tegen droger. Ik houd het met de natten. Wat kan er nu van droogte komen. Ik denk dat de natten zullen winnen. De propaganda voor hen kan zooveel innemender zijn. Intusschen hebben de Europeesche dagbladen hun oorlogscorrespondenten naar New-York gezonden. 7 Aug. In de soos viel een ernstig ongeval voor, dat ons heel wat onaangename oogenblikken bezorgde. Een hulpkellner, die met de deuren op de eerste ver dieping in de war raakte, wierp een mislukte chocolade pudding in den koker van den ventilator. We zaten allemaal vol met zomersproeten Het zou dwaasheid zijn te veronderstellen, dat een ieder en alles die deze prikkeldraadversperring tracht te nemen, daarbij zijn broekje of haar kleedje of het deftige dan wel statige zakelijke gewaad niet anders dan scheuren kan. Ik zou niet graag. En daarom voor dezen keer (U zult zeggen „Eén zwaluw maakt nog geen lente", maar. ik merk op dat dit hier niets ter zake doet) eens een klimpartij- geschiedenis zonder kleerscheuren, die wellicht eenigs- zins op een sprookje gelijkt, doch welke inderdaad slechts uit de pure werkelijkheid werd gedistilleerd. U volgt me Het gegeven is simpel en kort, het beroep op Uw ge duld uitermate bescheiden. Welaan dan. Eenige weken geleden streek in Vlissingen voor twee dagen een gezelschap van 14+1 Amerikaansche tou- risten neer. De 14+1 (ik schrijf niet 15, want veer tien hoofden van de club waren gebobbed dan wel geshingeld en slechts één kaal en mannelijk) deden Zeeland, zooals alle touristen van Engelsche familie dat doen. Ze zaten in een car, toerden door onze steden en dorpen, keken, fotografeerden, zeiden „Very nice", sl.'epen of zwegen, aten, dansten en dronken, baadden en zwommen, kochten „smart Sealand-things", waren Markt C 14 Badhuisstr. 63 vroolijk en verwonderd. Alle 14 plus de 1. Van de meeste dezer handelingen in Zeeland was ik getuige ook van het vertrek, toen ze als kirrende vogeltjes, begeleid door een bas, naar de andere streken van Europa fladderden. Als men journalist is, dan vraagt men. (Toegegeven dat het wel eens een beetje dwaas is). Ook ik vroeg, en over het verblijf in Zeeland kreeg ik van de 14 1 zulke vleiende en waardeerende op merkingen te hooren, dat mijn Zeeuwsche hart het ryth- me aannam waarover een uitstekend Jazz-pianist zich niet zou behoeven te schamen. De girls en hij, die De Haan had kunnen heeten, werkten hun trip door Europa teneinde, en ik vermoed de „Voordat ze den Oceaan weer oversteken zullen de Zeeuwsche indrukken vervluchtigd zijn, op den ach tergrond verdrongen door al het mooie dat Duitschland, Frankrijk en Zwitserland te bieden hebben. Zeeland zal in de zee van mooie herinneringen onder de golven verdwijnen. Het Zeeuwsche hart charlestonde alles behalve. Gebleken is dat ik me vergist had. Nadat de trip door Europa beëindigd was, had ik de gelegenheid opnieuw te vragen. Aan de 14 1. En weer luidde de meening „Zeeland is zoo mooi, zoo geheel anders dan alle andere landen. Jullie hotels zijn zoo keurig, het eten zoo verzorgd, het volk zoo vriendelijk. Zoo very very nice. Wij allen hebben aan de Zeeuwsche dagen vvel de mooiste herinneringen." Ik herhaal „Het was niet één stem, die aldus be toogde, het waren er 15". ik geef toe, dat het een beetje op een sprookje lijkt, dit alles. Maar echt is het. Zeeland, de Zeeuwsche hotelhouders, V. V, V., onze steden en dorpen passeeren dus ditmaal de versperring zonder iets van gewaden en colbertjes aan het prikkel draad te offeren.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 7