ONS ZEELAND 13 De laatste zakdoek-sjaals zijn gemaakt van ge- brodeerde jersey. Zij worden strak om de schouders der sportrobes gedragen en opgehouden door zilveren ringen.... Dezen winter zullen we veel goud- en zilver-jersey toegepast zien aan hoeden, speciaal in een fraaie tint „granaat". Brood met kalfslever-gehakt. Hak 1 K.G. kalfs lever met 500 gram varkensvleesch (vet en mager) en stamp het mengsel vervolgens in een vijzel. Voeg er vleeschgelei bij, een likeurglas madeira, 3 eieren, waarvan het wit eerst geklopt wordt, zout en peper. Neem nu een casino broodje, snijdt daar van aan den boven kant de korst weg, hol nu het broodje ge heel uit en vul 't met het vleesch en lever mengsel. Ten slotte wordt de weggesne den korst weer op haar plaats gelegd en het brood in den oven gezet. Gevulde tomaten. Na de tomaten gerei nigd te hebben, snijdt men er het kapje af en holt ze met een lepel uit, zoodat al leen 't harde gedeelte van het vruchtvleesch overblijft het sap van de vrucht met de pitjes wordt opgevan gen en op een zacht vuur gezet met wat boter, peterselie, ui, peper en zout en twee heele tomaten. Men maakt vervol gens van vet spek, ge kookte ham, vleesch- resten of resten van gevogelte, champion- snippers, sjalotten en knoflook 25 minuten in boter gekookt, en in bouillon gedoopte broodkruimels een ge hakt. Enkele minuten op het vuur zetten met boter en met een wei- nig (vooraf gezeefd) tomatensap overgie ten. Toevoeging van zout en peper naar smaak. De uitgeholde tomaten worden nu met het gehakt gevuld en op een geboterde schotel in den oven gezet na ze vooraf belegd te hebben met kluitjes boter en bestrooid met broodschraapsel. Evenmin als iemand, die nieuwe kleeren aan heeft, maar overal zal gaan zitten, uit angst dat hij ze vuil zal maken, zoo zal ook de mensch, die zijn goeden naam wil behouden, zich wel wachten op plaatsen te komen of daden te verrichten, waardoor die naam be nadeeld zou kunnen worden. Japon No. 174. Kastanje bruine crêpe de chine met witte pastilles. Kraagje en manchetten zijn wit, de zoomen afgemaakt met een bruin steekje. Merk waardig is het taille stuk van witte crêpe de chine, voorzien van een ceintuur met vaste plooitjes. De split op de borst is afgedekt door een strook, die door twee gleuven in het voorpand gehaald is. De rok heeft al leen van voren stolp plooien. Japon No. 175. Een voorbode van het overgangsseizoen. Het is 'n japon van zwarte rips en rood fluweel. Zooals de teekening laat zien, is de halve mouw en het halve lijfje steeds rood of zwart, alleen in den rok zien we een gelei delijke overgang der twee kleuren. Om de taille zijn twee banden in goud gebrodeerd onder de bovenste verdwijnt 't ceintuurtje, dat van de roode stof is ge maakt. De matrozenkraag ondergaat een wederge boorte men ziet hem in mousseline of tulle en valt van achter af, soms tot aan den rokzoom. Speciaal aan avondrobes is hij gegarneerd met broderie of zelfs paillettes, de robe zelf is dan onversierd Gebrodeerde handschoenen. zijn zeer in de mode op 't oogenblik, zelfs bij een tailleurcostuum. Het laatste nieuwtje echter zijn geheel effen hand schoenen, die om de polsen een gefronsde strook zil verkant hebben. Zulks staat even goed op zwart als op een kleur. Sjaals van her melijn. avondman tels zijn doorgaans heel chic, maar be schutten niet altijd voldoende tegen koel te. Daarom lanceert Parijs nu groote vier kante sjaals van her melijn (of imitatie gevoerd met zilver- lamee.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 13