ONS ZEELAND 15 Adamson strijd tegen zijn betere „ik' Als de strijd vanavond moest komen, welaan dan! Als het hem boven in de duisternis opwachtte, nu, hij zou klaar staan! Hij stond op, rommelde in een la en vond een stuk kaars. Hij stak die aan en ging de kamer uit, met den hond achter hem aan. Het licht fhkkerde, terwijl hij de breede trap op ging het schijnsel wierp' groteske, dansende schadu wen om hem heen. Buiten was de storm wat bedaard, maar de wind brulde, jammerde en gierde nog. Zijn angst benam hem bijna den adem, toen hij de trappen opging. Maar, hij kon niet meer terug. Toen hij aan de deur van zijn slaapkamer gekomen was, bleef hij een oogenblik staan zijn hand omklemde de revolver zijn adem stokte. Hij wist dat het binnen was! Hij zette de tanden op elkaar en duwde de deur open de kandelaar hield hij voor zich uit. Hij bleef als versteend staan in verpletterende schrik Een ijselijke angstkreet stootte hij uit. Uit het mid den van de kamer staarde een afschuwelijk grauwbleek gezicht hem aan, de angstaanjagende gelaatsuitdruk king was als beschenen door een zwak, bijna bovenna tuurlijk lichtschijnsel. Eindelijk dan toch was het in vrees verwachte oogenblik gekomen, waarnaar hij aan den anderen kant toch ook wel verlangd had. Hij be vond zich met het oog in oog. Het koude zweet brak hem uit. Met een bovenmenschelijke kracht hief hij de revolver omhoog en vuurde schot na schot naar dat vreeselijke wezen, dat hem aanstaarde, aanstaar de, zonder te willen verdwijnen. Eindelijk scheen het te wankelen en ineen te stor ten. Toen, met een schreeuw, viel hij voorover op den grond Den volgenden morgen hoorde de oude Simpson, toen hij binnenkwam, den hond boven droevig huilen. Hij ging naar boven en vond Seebohm dood voorover liggen; zijn armen uitgestrekt, een stuk kaars in de eene hand, een revolver in de andere een menigte glasscherven om hem heen. En boven hem hing de deur van de spiegelkast open het houtwerk vol kogel gaten en de groote spiegel aan stukken. „Genadige hemel!" riep Simpson uit. „Hij heeft op zijn eigen spiegelbeeld geschoten!" Seebohm had zijn vijand gevonden en den strijd verloren. HISTORISCHE CRIMINEELE GEVALLEN EN AVONTUREN. IV. Een avonturier in den loop der achttiende eeuw: Frederik von Trenck. Frederik von Trenck, die in 1726 in Koningsbergen het levenslicht aanschouwde, is een type, dat geheel in

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 15