DE SCHELDE-ZENDER ONS ZEELAND 5 ten die in onderlinge correspondentie met mij geleeft hebben, oock nu gesmaedt worden, om mijnentwil. En t gene mij niet weinig smert, is dat d'eere Godts en sijne kercke, om mijnentwil smaedheijt lijdt. Doch 't eenige dat mij troost is dat ick onnoosel ben aen die gruwelicke lasteringen, die mij met soo veel gewoel en schijn van waerheijt te laste worden geleght. Ick heb mij niet genoegh konnen verwonderen dat Soetebier tot soo een overgegevene valsheijt is ge bracht van soo omstandigh soo een schelmstuck tegen mij te fingeeren 4) met omstandigheden die ick geloof, dat met voordacht sijn gepractiseerd, als van schoe nen in den vijver etc., die ick geloof, dat soo daer in sijn van hem selfs daerin sijn geworpen. En 't kon wel sijn, dat hem quansuijs de raed van vluchten is gegeven met hope om niet alleen weer- geroepen, maer oock een belooninge van sijn valsheijt te krijgen en dat mogelick met mijn gewesen meid door Louijssens volk tot soo een valsheijt is omge kocht, om soo al de werelt soo een indruck te geven, en waerlick als ick sulcke saken moet sien, soo weet ik niet wat godloosheijt meer in het landt kan ge schieden en 't sou mij niet verwonderen, dat ick be schuldigt wierde van alle gruwelen die onder de sonne gebeuren, dewile dat soo waer sou sijn als 't gene waervan ick beschuldigt worde. 't Is buijten alle twijfel, dat verschelde predikanten welcker statigheijt duijsent sou bedrieghen nu sich ten hoogsten verblijden en dat den valsen Louijssen en die door hem verblindt sijn, dit tot een triumphe dient, alhoewel ick niet vertrouw geschied te sijn son- der dat daer gelt heijmelick toe is gespendeert2) door hem of iemant van de sijnen, doch Jannes en de oude viouw sijn buijten twijfel geïntimideert,3) omdat men voorgaf, dat ick selfs contrari4) seide. Doch voort is 't ik moet nu dragen en worde niet gelooft, al sprack ick duijsentmael deselve waerheijt. Doch al ist, dat mijn charpe na den lichame nu hangt aen de willegen, ick ben na de ziele evenwel soo vroo- lick als ooit ben geweest, versekert sijnde dat soo mij een ramp ontmoet, ick als een martelaar dat sal dra- ghen. Al ruckt Godt geen Daniël meer lichamelick uijt den kuijl der leeuwen, noch drij jongelingen uijt den bi andenden oven, ick merck nu evenwel dat Godt in een plaets van treuren en in 't midden van 'd uijterste smerten aen sijn kinderen noch wel blijtschap kan gunnen. B Voorwenden, verdichten. 2) Beschikbaar gesteld en gebruikt. Vrees aangejaagd. J) In tegenspraak met zich zelf. (Wordt vervolgd). i i Hallo, hallo Hier is het draadloos uitzendstation de Schelde- Zender Vindt u het interessant, te hooren Een gedeelte van de Chr. Gem. Zangvereeniging „Hoop op Zegen" te Vlissingen maakte de vorige week een uitstapje naar Brugge en naar enkele Belgische badplaatsen Het gezelschap te Sluis. dat de vorige week Donderdag 3320 personen en 35 auto's uit de Belgische badplaatsen met de booten van den veerdienst Breskens-Vlissingen over staken. Doel van dezen uittocht uit België was de Middelburgsche markt. dat in Schoondijke van 7 tot 11 September een tentoonstelling van ooft en tuinbouw zal worden ge houden. dat Hulst het volgende jaar den 750sten ver jaardag zal vieren. dat de heer P. F. Fruytier te Hontenisse de vo rige week den dag herdacht, waarop hij 40 jaar ge leden tot lid der provinciale staten van Zeeland werd benoemd. dat een vrachtrijder uit Kapelle een lid der zwakke sekse mishandelde. De kantonrechter taxeerde deze overtreding der etikette op 10.Er worden wel eens duurdere klappen verkocht. dat de baggermolen, die eenigen tijd geleden in Terneuzen den bodem van de haven opzocht, weer aan het daglicht is gebracht. dat het comité van actie ter verbetering van den toestand in de klompen-industrie in Zeeuwsch- Vlaanderen aan den minister van binnenlandsche za ken en landbouw een adres zond, waarin wordt aan gedrongen op een maatregel ter voorkoming van ver dere vermindering van het houtgewas in die streek. dat de Belgische regeering uitlevering verzocht van den inbreker die onlangs aan de Middelburgsche politie-handen ontsnapte en in een schoorsteen in onze hoofdstad werd teruggevonden, dat te Vrouwepolder op 65-jarigen leeftijd over leed de heer C. Glerum. De thans overledene was 30 jaren als gemeente-veldwachter te Vrouwepolder werkzaam. dat de verbetering van den weg die van Mid delburg over Koudekerke, Biggekerke en Zoutelande naar Westkapelle voert op 550.000.- wordt ge raamd. dat de politie te Wolphaartsdijk bij haar in spectie-tocht naar rijwielbelastingplaatjes tegen een

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 5