4\ 6 ONS ZEELAND Wat de zee op'Zomersche dagen zoo al aanspoelt. D'uitscher op liep. Deze bleek een fiets te hebben verduisterd. Bovendien was hij in het bezit van meer gouden horloges dan een normaal mensch op zak pleegt te dragen en van een breekijzer. Hij verklaarde alles gevonden te hebben. Sommige menschen zijn bovenmatig gelukkig in die zaken. dat de passagiersvluchten der K. L. M. boven Walcheren ook dit jaar weer uitstekend geslaagd zijn. Heel wat Zeeuwen gingen dezer dagen de lucht in. dat een Vlissingsche knaap, die naar een der daar liggende oorlogsschepen om eten kwam, in het water peddelde. Een kloek matroos droeg er zorg voor dat het waterig jongmensch voor de maatschappij behouden bleef. dat het Goesche carillon weer eens een nieuw repertoir is aangemeten. Het speelt nu 24 keer in een etmaal „Sei nun gnadig", en evenveel keeren ,,Rust mijn ziel". dat de Vereeniging „Ziekenhuisverpleging op Walcheren" al 5000 leden heeft. dat 70 Zigeuners trachtten bij Sas van Gent in ons land te komen. De politie wist dit evenwel te beletten. Vermoedelijk was ze de meening toe gedaan, dat de Olympiade ons al genoeg vreemde lingen heeft opgeleverd. dat een loteling uit Waarde, eenigszins onder den invloed van zijn gewichtige dagtaak, te Schore een wandelaar afroste, Het slachtoffer was geen militair. dat tot burgemeester van Wolphaartsdijk is be noemd de heer van Bleywijk Tierens Verhagen. De raadsleden zijn zeer verheugd dat het gewoonte is om den burgemeester gedurende de gemeenteraadszit tingen aan te spreken met „mijnheer de voorzitter" en niet met den naam. dat in de afgeloopen week de bij de Goesche radio-distributie aangeslotenen voor het eerst waar voor hun contributie kregen. dat de vreemdelingen die Middelburg bezoeken herhaaldelijk worden lastig gevallen door bedelende kinderen uit Arnemuiden. dat in Vlissingen van 4 tot 10 Augustus wel geteld 3503 gewone en 1985 zeebaden genomen zijn, Is 't een getalletje dat de paratyphus te Middelburg zoo goed als verdwenen is. dat de appeloogst in Zeeland dit jaar zeer ge ring zal zijn. dat te Souburg een 4-jarig jongetje azijnzuur dronk en aan de gevolgen overleed. dat een 6-jarig knaapje te Arnemuiden zijn 3-jarig broertje met een schot hagel uit een buks ern stig verwondde. dat een Goesche koe bij het zien van het abat toir zich los rukte en de beenen nam. Hetgeen nog zoo dwaas niet was. Na een dollen tocht door de stad, werd het verstandige dier overmeesterd. dat het bericht volgens hetwelk te Domburg een jongetje uit Tholen verdronken zou zijn, onjuist was. Wie was de snoodaard? dat het zwembad te Middelburg weer is open gesteld. De zindelijkheid in de hoofdstad kan opnieuw betracht worden. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu 8 Aug. Met Jossie en Wybo wegens vacantie- verveling naar Vlissingen gefietst. Ik geloof dat Wybo iets te veel van de wegwedstrijden gelezen heeft hij had het tenminste voortdurend over verhooging van tempo, wieltje houden en gedecideerd de leiding ne men. Tien kilometer voor onze bestemming plofte, tot groot vermaak van Jossie, zijn band, zoodat we hem gemakkelijker konden volgen. Aan 't strand onze boterhammen opgegeten en onze flesschen leeg ge dronken en na voldoende koude te hebben doorstaan, naar de „Schelde" gefietst om te kijken of er bij het openen der poorten geen relletje voorviel. Werk willige aangeklampt en hem gevraagd, waarom of hij niet staakte. „Daar heb ik zeven redenen voor," zei hij. Ik zocht naar mijn notitie-boekje. „M'n vrouw

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 6