Utrechtsche Hypotheekbank 4% Pandbrieven a 997//. GEÏLLUSTREERD WEEKBLAD onder Hoofdredactie van ANTOINE VAN DEN BERG Tevens Officieel Orgaan voor de Zeeuwsche Vereenigingen in Nederland De Bank stelt beschikbaar in stukken van f 1000.-, f 500.- en f 100.- DERDE JAARGANG No. 34 25 AUGUSTUS 1928 Uitgave en druk van G. W. den Boer, Lange St. Pieterstraat F 33, Middelburg, Telefoon 150, Postrekening 74988 - Aanvragen omtrent advertentiën in dit Weekblad richte men tot den Uitgever. - Stukken, bestemd voor de Redactie, te zenden aan de Redactie, Groote Markt 4, Goes, stukken betreffende de Zeeuwsche Vereenigingen aan den Heer M. P. Cornelisse, Coltermanstraat 14 rood, Haarlem. - Losse nos. a ƒ0.15 op aanvraag bij den Uitgever. - Abonnementsprijs ƒ1.25, Buitenland 1.75 franco per post per kwartaal. - Advertentieprijs ƒ0.35 per regel Bij contract lager tarief op aanvraag verkrijgbaar. Echte of nagemaakte hoerenover de werkloosheid in Zeeuwsch-Vlaanderen; de staking te Vlissingen. Het Zeeuwsche costuum is dezer dagen in de provin ciale pers nogal druk besproken. De „Middelburgsche Courant" verscheen n.l. met een artikel over de folklo ristische vertooningen, die men van tijd tot tijd hier en ook wel buiten de provincie organiseert, en waarbij het Zeeuwsche costuum gedragen wordt door meisjes en jongens die niet tot den boerenstand behooren. De „Middelb. Crt." vond dit een misbruik maken, en het blad noemde de vertooningen onwaar. De vreemde lingen, voor wie de dansen en spelen zijn opgevoerd, meende het blad, weten niet beter of het zijn echte boerinnen en boeren. Door zulke vertooningen wordt de vreemdeling dus bedrogen, en als hij dit bemerkt zal het ons tourisme niet ten goede komen. De ,,Goesche Courant" bleek een andere meening toegedaan. Dit blad deed uitkomen, dat men van een opzettelijk bedrog niet spreken mag, en dat, zoo de vreemdeling al eens een enkelen keer een „aangeklee- de" boer voor een „echte" heeft aangezien, zulks nog geen nadeelen zal opleveren die kunnen opwegen tegen de vele voordeelen welke de „vertooningen in Zeeuw sche dracht" Zeeland bezorgen. Zoo de „Middelb. Crt." haar zin krijgt, aldus de „Goesche", zouden de gevolgen zich dra doen bemerken. Twee opvattingen, zooals men ziet, die bijna lijn recht tegenover elkaar staan, de eene is gekant tegen het dragen van de Zeeuwsche kleeding door hen, die UTRECHT Pandbrieven f 47.000.000. De Directie Mr A. J S. VAN LIER. Mr P. R. HOORWEG het niet iederen dag doen, de andere ijvert voor pro paganda in de nationale dracht, de eerste helt over naar idealisme en getuigt van piëteit jegens ons cos tuum, de tweede is afgestemd op de zakelijkheid, op de beteekenis van de reclame, waarmede we in dezen tijd meer rekening moeten houden dan over het alge meen in ons gewest nog gedaan wordt. Thans onze meening. Wij gelooven dat de vertoonin gen, zooals deze tot nu toe geschiedden (en mits men het tourisme als een zakelijk element opvat) geheel door den beugel konden. De leiders ervan waren ver antwoordelijke mannen, die wisten wat ze aan het Zeeuwsche costuum verschuldigd zijn en ze waakten tegen de overdrijving welke noodwendig schadelijk had moeten worden. Een streek, die vreemdelingen tot zich trekken wil, kan niet zonder propaganda; hoe meer reclame hoe beter zelfs, als ze maar in stijl is en bij den vreemdeling het verlangen opwekt om het voorgestelde in de werkelijke omgeving te gaan zien. Het lijkt ons niet noodzakelijk, dat de propagandisten „echte" boeren en boerinnen zijn („echt" kan juist een bezwaar vormen omdat „namaak" in sommige ge-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 1