DE SCHELDE-ZENDER 4 ONS ZEELAND Een der oude poortjes aan de Oude Haven te Zierikzee. Echter wat de rechters belangt, dat moet mij indif ferent3) wesen, men disputeert4) nu le. of ick hier sal blijven of overkomen. 2e. of ick van de reste buijten de moort nu niet gepurgeert"') ben, waerop morgen mogelick sententie") sal sijn. Oock ben ick tegenwoordigh mij soo weinigh meer aen die wereltsche sacken, alhoewel van groot ge- wischt sijnde, gelegen latende, dat ick mij, als van we- reldsche heil ontbloot siende, aen Godt alleen mij be- vele en die Godt, die ick alhoewel in onvolmaektheit hier gedient hebbende, sal mij om Christi wille gun nen, dat ick hem oock volmaeckt hier boven sal dienen. Ja dat is maer alleen mijn wens en begeerte om ont bonden te sijn en al sien ick tegemoete hoe geweldigh en listigh mijn vianden mijn quaadt hebben gebrou wen, niet twifelende of sij sullen mij in mijn uijterste en schandelickste ruijne sien. Het deert mij daerom niet hier te sijn, maer soo ick hier niet was, sou dit evenwel seker kunnen ver- sekert sijnde, dat mijn valsche beschuldigers haer sel- ven maar niet mijn sullen dooden, ten ware na den lichame, dat ick niets estiniere. Gelieft beide Ooms Costenoble te groeten en her telick te bedancken over de moeite om mijnentwil aan gewent. Ick hoop dat Godt haer lichamelick sal doen dragen dien hoon die sij om mijnentwil moeten dragen van mijnen boosaerdigen, valsche vianden, of oock van die, die door haer sijn verblindt. Godt wil het alles len beste keeren, en laet ons aan Sijne handt onderwerpen, en bidden dat Hij maer ons Vaderlandt en sijne vervallene kercke wil bewaren. Ick blijve na toewenschingen van alle heil aen UEd. en al de vrienden Mejuffrou, U verplichtste dienaer, JACOBUS DE CLIEVER, Predikant te Calishoek. Hage, den 17 Juli 1687. Wordt vervolgd). 4) vaststelt. 2) verdediging, ■j onverschillig. 4) spreekt of onderhandelt. 5) gezuiverd. 6) uitspraak. 1 Hallo, hallo Hier is het draadloos uitzendstation de Schelde- Zender Vindt u het interessant, te hooren dat 30 Augustus te Middelburg door boerenzo nen in de Abdij een ringrijderij zal worden gehouden. 97 deelnemers meldden zich aan. Ter gelegenheid van dit rij-feest komt een extra-trein van den Haag naar Zeeland. -dat in den Goeschen polder een rijtuig met vier inzittenden van den weg in de sloot geraakte. Twee per sonen kwamen met den schrik vrij, een werd aan het hoofd gewond, van den ander werden de ribben beschadigd. Het zijn niet alleen auto's, die niet altijd den goeden weg houden. dat men in Ierseke weer een begin heeft gemaakt met de verzending van oesters. Dit dorp zal spoedig behalve door zijn oesters bekendheid verwerven door den eersten particulieren vlieger, die over een eigen vliegtuig beschikt. Ierseke in de lucht! dat Aardenburg overhoop ligt met de P.Z.E.M. over den bouw van een transformatorenhuisje. dat een meisje uit St. Philipsland tijdens het fietsen het stuur van de fiets van haren begeleider vast hield, terwijl deze op zijn beurt het stuur van het vrouwelijke rijwiel omklemde. De gevolgen waren een val, bewusteloosheid, wonden. Men ziet veel derge lijke onvoorzichtige trapfietsers in onze provincie. dat de 900.000ste bezoeker van de Nenyto te Rotterdam een inwoner van Goes bleek. Beroemdheid schuilt in een klein hoekje. dat in den beroemden zomer van 1911 het water in de Ierseksche Moer 46 c.M. beneden zomerpeil is geweest. Dit jaar echter al 47 c.M. We behoeven niet te vragen hoe weinig regen we dezen zomer hebben gehad.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 4