HERVONDEN GELUK ONS ZEELAND 17 vielen een nieuwe hoed, een mooie mantel, een paar blinkende laarzen op. Maar was er toevalligerwijze een heer, die ook bij Annelize's kantoor werkzaam was, in haar gezelschap, dan zag ze dadelijk hoe pijn lijk dit voor Erik was. Was het omgekeerd en liep Erik in gezelschap van een jonge dame, wat, dat zij hier opgemerkt, zelden gebeurde, dan brandde de ijver zucht in 't hart van de bekende onbekende Annelize. Zij hielden van elkaar. Dat zagen ze beiden helder in. Een gelukkig toeval hielp hen. Op zekeren dag ont moetten zij elkander weder, doch nu was Erik in ge zelschap van een aan hen beiden bekenden heer. Zij werden aan elkaar voorgesteld. Dat was wat anders. Ze bloosden, lachten en. deden als heel oude bekenden. Nu behoorden ze bij elkaar. Na een poosje spraken ze af, samen naar de bioscoop te gaan. Erik bestelde een loge. Den geheelen dag waren ze in span ning. Eindelijk ging het dan komen. Eindelijk zouden ze elkaar van nabij kennen. Annelize's hartje joeg, ze werd beurtelings warm en koud, en kon haast niet tot den lang verwachten avond geduldig zijn. Welke lucht- kasteelen bouwde ze al niet. Zelfs haar bruidsjapon h: d ze reeds in 't hoofd. Eindelijk, 't was half acht. Erik stond op straat te wachten. Hand in hand gingen ze de bioscoop binnen. Einde lijk vonden ze elkaar, nadat ze elkaar jarenlang voor bij geloopen waren. Verrukt keken ze elkaar in de oogen. Dicht tegen elkaar aan zaten ze stil in de don kere loge. Erik boog zich om Annelize's kleine handen te kus sen, die stil, als witte bloemen in haar schoot lagen. Haar handschoenen vielen op den grond, hij bukte zich dieper om ze op te rapen. Toen maakte zich een on uitsprekelijke gewaarwording van hem meester. Het liep hem koud over den rug. Stil, in het donker, keek hij van ter zijde naar Annelize, zijn geliefd meisje. Kon het mogelijk zijn Daartegen doet niemand wat. Men neemt tegen een dergelijke lucht voetbaden. Maar zij verstoort elke harmonie tusschen twee verliefde harten. Doch ook met Annelize had een verandering plaats. Zij rimpelde haar neusje en probeerde ongemerkt weg te sluipen. De film duurde oneindig lang. ,,Ik heb hoofdpijn", zei ze nog voor dat het uit was, en stond op. Goddank, dacht Erik en bracht haar zonder een woord te zeggen buiten. Bij de tramhalte namen ze koel en gansch in de vormen afscheid, niets werd gezegd, niets werd af gesproken. Erik ging in een café en dronk twee gloeiend heete koppen koffie, om zijn teleurstelling weg te schroeien. Annelize schreide zich thuis in slaap. Na afloop van de voorstelling ruimde de suppoost van het bioscoop-theater de zaal op. Hij haalde zijn laarzen uit den hoek der loge, waar zij den geheelen avond gestaan hadden. ,,Een prachtig idéé", dacht hij het is een echte weldaad in andere schoenen te stap pen, als men zich den geheelen avond de voeten gloeiend warm gestaan en geloopen heeft. Zoo'n bios- cooploge is toch voor alles goed. door J. P. B a 1 j Peinzend zat Ina Donkers op haar eenzaam, klein kamertje in één der volksbuurten van Amsterdam. Het De schilderachtige molen aan den weg Kapelle-Biezelinge was 4 uur des namiddags en de schemering daalde reeds over de stad. Als grauwe schaduwen zag ze uit het raam van haar vertrekje nog de schoorsteenen der huizen, die de nauwe binnenplaats, waar zij op uitkeek, insloten. Hier en daar werd reeds licht opgestoken en in het huis recht tegenover haar zag ze de kleine, flikkeren de lichtjes van kaarsen, die een Kerstboompje een fan- tastischen aanblik verleenden. Kerstdag Hoe heel anders dan vorige jaren zou deze dag thans voor haar worden. Wat een dag van vreugd was dat steeds voor haar geweest in haar jeugd, toen ze nog een onbezorgd leventje had, bij haar ouders in Gouda, waar haar vader een goede ge meentebetrekking bekleedde. En ook in later jaren was Kerstdag altijd een dag van geluk voor haar ge bleven, dien zij gezellig in huiselijken kring door bracht. Totdat voor enkele jaren de breuk met haar ouders kwam Zij had de liefde van een flinken, jon gen kerel versmaad, om met een ander in Amsterdam een nieuw leven te beginnen. Spijt had ze daar niet bepaald van gehad, de eerste paar jaar had ze geluk kig geleefd, hij was goed voor haar geweest, en zelden dacht ze nog aan haar vroeger tehuis. Maar op Kerst dag herinnerde alles haar weer aan de vroolijke uur tjes, die ze vroeger bij den Kerstboom placht door te brengen. De laatste maanden was het geluk haar echter on-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 17