\m \pm i DE SCHELDE-ZENDER 4 ONS ZEELAND MN De heer Joh. de Bloude, knecht en chauffeur van het ziekenhuis te Noordgouwe, herdacht onlangs zijn 25-jarig dienstjubileum. Op den herdenkingsdag werd de jubilaris en zijne echigenoote feestelijk in het Ziekenhuis ontvangen door het Dagelijksch Bestuur en het personeel van deze inrichting. De Voorzitter complimenteerde den jubilaris en bood hem namens het Bestuur een enveloppe aan. De zusters gaven hem een fraaien stoel als souvenir toewenschinge van alle heil en zegen uwen U. E, per soon en familie. Mijnheer, U. E. verobligeerste 2) dienaer en verdruckte martelaer Jacobus de Clyver, pred'. op Calishoek. Hage, den 18 Juli 1687. De volgende brief had geen adres ik weet dus niet aan wie hij bericht was, doch vermoedelijk ook aan een zijner bloedverwanten te Middelburg. Wcierdigste Heer Ick blive noch in giselinge en sal Maendagh toe komende sententi hebben of Dhr. Fiscaal of Dhr. Rentmeester Godin mijn partie sal konnen sijn en bijgevolge hier of te Middelburg te rechte sal worden gestelt, waer mij niet aen gelegen late al soo wel 't mij in Zeelandt gemackelicker sou gevallen hebben om requeste op de getuigen te konnen doen, en soo 't mogelick ware hun valscheit ende bewegende oor- saeken daervan te ontdekken. Echter wat rechters ick sou hebben, daer is mij niets aen gelegen, oock niet wie sich partie stelt, want niettegenstaende mij Dhr. Fiskael Vrijdag voorleden verhaelde dat vele in- ditien en getuigenissen tegen mij waren, selft van die, die mijn zout en suer dickwijls hadden gegeten, soo ben ick evenwel versekert, dat sij den onnooselen valschelick beswaren, niet twifelende of sijn door geld ofo beloften daertoe gebracht, 't sij van Louijssens of iemandt van de sijne en ick heb dickwils vreemde gedachten gehadt, waer om over omtrent twee jaren den ouden Soetebier (zijnde een groot vriendt van Van Dort) sijn sone dickwils niet wel bejegende, om dat contra Louijssens getuigenisse der waerheijt hadde gegeven, niettegenstaande sijn soon veel vrientschap van mij heeft genoten en ick ook veel tijds getracht hebbe, hem van het quaat geselschap en hair doen af te trecken. Doch nu leer ick dat men dickwijls ser penteneieren uitbroed en dat tafelvrienden, de ge- luckige maer bij wonen. Wat de andere belangt, ick kan licht beseffen, dat door vreeze de waerheijt niet hebben staende durven houden, en uijt hoop en be loften van mijner vianden gunst te verkrijgen tegen hair beter weten mij hebben willen beswaren, dewile de roep daer ginck, dat ick selft, soo een schrickelicke moort gedaen te hebben, had bekent, en sij bijgevolge vreesden voor falsarissen van al de werelt aengesien te worden, en soo sijn sij soo vervoerd om te ont kennen, dat sij weten waer te sijn, en te voren voor eerlicke lieden hebben verhaelt, en om te seggen 't geen sij weten anwaer te sijn. En ick merck wel, als mijn vervolgers die mij 't onrechte haten, dat konnen te wege brengen, (gelijk ick over 2 jaren en naderhandt, in verscheidene stael- ties heb bevonden, dat de valste en schricklickste on- waerheden tegen mij sijn uitgespogen, en naderhandt door Godts goedheijt ontdekt), dat sij niet sullen rus ten, tenzij dat sij mij na den lichaeme op 't schande- lickste sullen geruijneert hebben. f Wordt vervolgd). verklaring of bewijs van tegenwoordigheid. 2) zeer verplichte. Hallo, hallo Hier is het draadloos, uitzendstation de Schelde- Zender Vindt u het interessant, te hooren dat tot gemeente-secretaris van Philippine be noemd is de heer P. J. L. van Hoek te Halsteren. dat eenige Schouwenaars met de politie kennis maakten, toen ze een aantal waterleidingbuizen in de sloot wierpen. Enkele bladen concludeerden uit deze werperij verzet tegen de verplichte aansluiting, wij slechts baldadigheid. Men is op Schouwen niet meer afkeerig van leidingwater. dat Kruiningen met Krabbendijke, Rilland-Bath en Waarde gaat onderhandelen om te komen tot een steenkolengasvoorziening voor gemeenschappelijke re kening. dat de Goesche kermis dit jaar heel wat meer belangstelling ondervond dan in 1927. Als het den landbouw goed gaat.... rollen de dubbeltjes. dat bij Tholen een sloep, waarop zich 40 per sonen bevonden, aanstalten maakte tot zinken. Een en ander kon op het laatste nippertje voorkomen worden. dat in een arbeidersgezin te St. Annaland, voor zien van 13 kinderen, bij drie spruiten diphtheritis ge constateerd werd. dat tegen een ingezonden-stukken-schrijver in een Zeeuwsch-Vlaamsch nieuwsblad door de Middel- burgsche rechtbank 25.- boete subs. 25 dagen af zondering is geëischt. De Zeeuwsche redacteuren zou den van plan zijn, de rechtbank in een extra-nummer te huldigen. dat te Zierikzee een werkman, bij het graaf werk voor de waterleiding, onder instortend gesteente terecht kwam. Zijn beide beenen braken,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 4