MONEY PLEASE ONS ZEELAND 7 Leerlingen van het Zeeuwsche instituut voor opleiding tot bedelen gedurende de les uren in 't grauwe zwerk en 'n woud is in geen velden of wegen te bespeuren. Maar ik ben niet critisch ge zind vandaag en laat het kind galmen. Liesbeth is met Jossie en Wybo naar Domburg stoere Zeeuwen deinzen voor de woede der elementen niet terug. Ik echter ben geen stoere Zeeuw en liet ze zonder wroeging vertrekken. Vreemde emoties door stormen mij. Begin te begrijpen hoe prettig zich een alleenheerscher moet gevoelen. Ik besef nu de be- teekenis van het Engelsche spreekwoord ,,My home is my castle", en weet nu waarom de kapitein op de commando-brug nooit zee-ziek, maar steeds lekker als kip is. De regels van het huis deren me niet meer. Ik heb me in den salon-fauteuil met een courant en een pijp tabak laten neerstrijken, 'n Mensch moet dan wel filosofeeren of hij wil of niet. In Griekenland, vertelt mijn courant, in Grieken land, waar ze jarenlang een magnifiek koningshuis hadden, hebben ze de monarchistische partij bij de verkiezingen verpletterd en in de republiek Albanië, waar eerst zelfs geen prins van Wiedewied Bonbon veilig was, zeuren ze nu om een staatshoofd met een kroon. Vreemd, zeer vreemd Je pijp zou er van uitgaan, wanneer de filosofie geen redding bracht en je toefluisterde, dat niet in het bezit, maar in het begeeren het geluk vertoeft. 23 Aug. Liesbeth heeft tabak- en sigaren-asch in den salon gevonden. Vóór de bui losbarstte een goed heenkomen gezocht in taveerne „Stortebecker". Vond de vrienden vergaard om 'n heeten groc. ,,En dan spreekt de kalender van hondsdagen" grinnikte mr. Mierick van Peuteren. Ieder lachte, behalve Breeduitstra. Gevraagd wat hem scheelde. Hij was 's morgens schaakmat gezet door een kunstschilder, aan wien hij een huis had verhuurd. Voorzichtig had hij den artist er op gewezen, dat hij hem reeds hon derd gulden huur verschuldigd was, doch verre er van te ontstellen, had zijn schuldenaar hem tien gul den te leen gevraagd om dit eeuwfeest te vieren. 24 Aug. Weer omgeslagen, 'n Hittegolfje in zak formaat. Heb in de leeszaal wat gebladerd in Shack- leton's poolreizen dat gaf eenige verkoeling. Thuis viel het niet moeilijk om hetzelfde resultaat met an dere middelen te bereiken. Wybo was heden iets neerslachtig had een onderwijzer in de stad ge signaleerd eind der vacantie in 't zicht. Met postdirecteur een Singeltje omgeloopen en in de schaduw van een kastanjeboom, 's werelds wel en wee behandeld. Ons gezamenlijk verheugd over het welslagen van het Kellogg-plan tot uitbanning der oor logen. Eerst leek het een fiasco te worden, doch toen het uitgemaakt was, dan den vechtlustigen vrij heid van handelen werd gelaten om een ander in de haren te vliegen, bleek de animo algemeen en onver deeld. 25 Aug. Van Beppie met eerste post brief ont vangen uit Dordrecht, dat ze van plan was om volgens afspraak morgen weer thuis te komen. Van tante mocht ze (echter nog een week blijven zelf wilde ze ook graag en wanneer dit thuis goedgekeurd werd, verzocht ze het gunstig bescheid per keerende post te melden. Keurig gesteld briefje Voor alle zekerheid er een telegrammetje aan gespendeerd. Met Jossie naar kermis te Goes geweest. Eerst het anker uitgeworpen naast de oliebollenkraam en toen Jossie zijn amusement laten zoeken in een zweef-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 7