m\m EN PCEDEL5 %v/ADtmatój&5 8 ONS ZEELAND molen, 't Kwam faliekant uit. 'n Volgend jaar keeren we het program om. Overigens aardige kermis. In den draaimolen zat het bestuur van de P. E. Z. M. Nu de Raad van Advies deserteerde, kan het zich uit leven. Thans kan men er alles van verwachten, zei Krimp van Duimen reeds gisteren, behalve natuurlijk electriciteit, zooals Breeduitstra interrumpeerde. 26 Aug. De vrijwilligers-colonne van „Eerste hulp bij ongelukken" is heden uitgerukt naar Wolfaartsdijk. Vrijdagmiddag hebben naar alle notabelen per paard den nieuwen burgemeester afgehaald, doch verschei dene kunnen er niet meer afkomen. Volgens de laat ste berichten moeten ze in een zeer uitgeputten toe stand verkeeren. Net vernomen dat Marietje Baron, de Olympische kampioene, in Hansweert komt zwemmen sic transit gloria mundi 27 Aug. Neef Wouter met zijn vrouw op visite gehad. Waren wegens de goedkoopte twee maanden in Belgische badplaatsen geweest. Stonden op het punt amphibieën te worden tusschen vingers en tee- nen ontwikkelen zich reeds zwemvliezen. Op straat aangeklampt door een kind, dat haar moe der was kwijt geraakt en me vroeg of ik geen juffrouw zonder klein meisje gezien had. Kon gelukkig beves tigend antwoorden. 28 Aug. Liesbeth miste vanmorgen een gouden broche, die zij gisteren gedragen had. Terstond Sien- tje in de keuken een kruisverhoor afgenomen wel tranen maar geen broche. Daarna papiermand, vuil nisbak en gootsteenputje geïnspecteerd. Vervolgens eau-de-cologne genomen en aangifte bij de politie ge daan. Tot 's avonds gedrukte stemming in huis, net zoo lang tot Liesbeth het verlorene onder haar kin vond. Bij de politie hiervan kennis gegeven. De com missaris vond het jammer die was juist den dief op het spoor. PARIJS. Mooie stad van louter schoonheid, paradijs van kleur en pracht, mooi-Parijs, wat ben je heerlijk overdag en in den nacht. Alles leeft voor elegance, voor de schoonheid en den schijn, menschen, dingen zijn geboren voor de charme, voor de lijn. Mooie stad, waar ik des avonds louter licht en liefde zie. koninklijke stad der vreugde, helgekleurd Paris-la-Nuit. Groote stad met grootsch verleden uit den rijken koningstijd, droeve Place de la Concorde, groote plaats, door bloed gewijd, waar de roode guillotine duizenden heeft omgebracht, Louis Seize, Antoinette, trotsche adel, zonder macht Eifeltoren hemeltoren, slanke naald, zoo hoog en vrij, hemelsprookje uit de verte, technisch sprookje van dichtbij. Vlindervrouwtje, midinetje, trippelkindje van 't trottoir, zonnestraaltje in den metro, bloempje van den boulevard schooner dan de schoonste schepping, helderder dan 't mooiste lied, haar figuur, haar mond, haar oogen, 't glimlacht al Vergeet mij niet. Stad van de vreugde, stad van het licht, veel, zeer veel is al op U gedicht. Stad van den glimlach, stad van den zoen, laat mij nu daar dit liedje bij doen. Stad van de spreektaal, vloeiend gevoerd, die ik bewonder, die me ontroert. Ville de la Seine, pleine d'amour, reine souriante, bonheur du jour. Ville Lumière, phare divin, loin, en Zélande, je me souviens. WILLEM TELL II (Vervolg). „Het is een geluk voor jullie, dat de Heks je niet gevonden heeft, want dan kon je er gerust op rekenen, dat je, voordat de zon zou ondergaan, gebraden en wel op een schotel lag," zeide Pijl, „want er zijn er al heel wat verongelukt hier in het bosch, en nog nooit is het ons gelukt, om de heks te vinden, of liever haar woning te vinden, want je moet weten, dat de Koning van het kristallen Paleis al meermalen er op uitgetrokken is met z'n soldaten om de Heks te vinden en haar gevangen te nemen, of als dit niet zou lukken, om haar te dooden, maar vreemd, nog nooit hebben wij het pad kunnen vinden dat naar de hut leidt, steeds weer stuiten we op ondoordringbaar struikgewas, en eens kwamen we bij een groote steen hoop terecht ik geloof dat de Koning dan ook erg verbaasd zal staan, als hij hoort waar jullie vandaan komen. Al pratende kwamen ze zoo langzamerhand aan den rand van het bosch en ziet.daar lag temidden van de heerlijkste weiden, tuinen en kleine boschjes een prachtig oud kasteel, omringd door een groote gracht, vol eenden en zwanen. Het leek zelfs alsof het kas teel in een meer lag. Heerlijke geuren stegen op van Vervolg op bladz. li

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 8