BANK VOOR ZEELAND li li Alle Bank- en Effectenzaken Spaarbank - Deposito GOES ONS ZEELAND 17 Juist toen de locomotief met de drie wagens den Millwood tunnel zou inrijden, een drie honderd meter voor den ingang, had de gevreesde ontmoeting plaats met donderend geraas botsten de goederenwagens op het voorste treingedeelte. De heldhaftige remmer en de twee mannen op de locomotief hadden plots eikaars lichten uit de duisternis zien opduiken en ze hadden geweten dat de ontzettende botsing niet meer te ver mijden was. De geweldige schok werd over een grooten afstand gehoord. De wagens werden hoog tegen elkaar opgegooid, vulden den tunnel op, terwijl de locomotief heelemaal naar het andere eind werd opgeduwd over een afstand van twee honderd meter. Wonderlijk ge noeg werd hij niet uit de rails geslingerd en hij kwam pas tot stilstaan doordat de luchtrem beschadigd werd. De machinist werd wonder boven wonder alleen maar door elkaar geschud, de stoker Lockwood echter werd van de machine afgeslingerd en zwaar gekwetst. Smith ging dadelijk van de machine af, den tunnel binnen om den stoker te zoeken. Hij vond hem tien a vijftien mijlen den tunnel in, toen probeerde hij op te staan. Hij had zich schijnbaar alleen aan het gezicht gewond. De remmer werd door den schok van de treeplank af geslingerd; het geluid van het kraken der versplin terde wagens klonk in den zwarten tunnel in zijn ooren als of de wereld verging. Hij was voor 't oogenblik verdoofd, maar toen hij bij kwam lag hij op zakken, die uit zijn eigen goederenwagen met de remmen ge vallen waren. Hij werkte zich tusschen de overblijf selen uit, probeerde met inspanning van al zijn krach ten overeind te komen. Hij slaagde er in blokhuis No, 4 te bereiken om te zeggen, dat ze de treinen van Eastwood moesten op houden, daar de overblijfselen van den trein hoog op gestapeld lagen, letterlijk tot aan de zoldering van den tunnel, en er alle rails versperden. Hij kon niet door den tunnel heen komen en kon dus niet vertellen hoe 't met de mannen op de locomotief gegaan was, deze wisten ook niets van hem. De stoker klom over den tunnel heen en ging ook naar blokhuis No. 4 om den baanwachter te waarschuwen. Daar vond hij den rem mer in tamelijken welstand. De drie mannen van den trein waren spoedig weer vereenigd tot hun eigen niet geringe verbazing. Zij hadden alle drie den dood van aangezicht tot aangezicht gezien, hadden oogenblik- ken doorleefd, waarin zij met fatale zekerheid wisten, dat er geen ontkomen meer voor hen was; oogenblik- ken, die tot aan het eind van hun leven onuitwischbaar in hun herinnering zouden blijven gegrifd, maar, waar van de beklemmende angst zou worden verzacht en ten slotte weggedoezeld door het gevoel van eindelooze dankbaarheid voor het wonder dat hun levens gespaard had doen blijven. Kantoor Groote Markt 21 Telefoon 74 (2 lijnen) Het Gothische huis aan de Kade te Goes. Zooals bekend koestert men in de Ganzestad het plan om het mooie gebouw te doen restaureeren en om het tot museum in te richten. Hoe onbeduidend de meeste „zorgen" zijn bemerken wij eerst, als de echte, de gróóte zorgen komen. Vernederingen te ondergaan is dikwijls veel smartelij ker dan wezenlijke rampen te moeten verduren.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 17