Utrechtsche Hypotheekbank 47» Vo Pandbrieven 997»°/. GEÏLLUSTREERD WEEKBLAD onder Hoofdredactie van ANTOINE VAN DEN BERG Tevens Officieel Orgaan voor de Zeeuwsche Vereenigingen in Nederland De Bank stelt beschikbaar: in stukken van f 1000.-, f 500.- en f 100.- 8 SEPTEMBER 1928 DERDE JAARGANG Uitgave en druk van G. W. den Boer, Lange St. Pieterstraat F 33, Middelburg, Telefoon 150, Postrekening 74988 - Aanvragen omtrent advertentiën in dit Weekblad richte men tot den Uitgever. - Stukken, bestemd voor de Redactie, te zenden aan de Redactie, Groote Markt 4, Goes, stukken betreffende de Zeeuwsche Vereenigingen aan den Heer M. P. Cornelisse, Coltermanstraat 14 rood, Haarlem. - Losse nos. a ƒ0.15 op aanvraag bij den Uitgever, - Abonnementsprijs ƒ1.25, Buitenland ƒ1.75 franco per post per kwartaal. - Advertentieprijs ƒ0.35 per regel Bij contract lager tarief op aanvraag verkrijgbaar. Onze gunstige zomer een nieuwe tramlijn in Zeeuwsch-Vlaanderen waarom geen Koninginnefeesten „Als het den mensch goed gaat, dan hoort men hem niet", luidt een gezegde. „Maar o wee, zoodra het leven niet loopen wil, zooals hij het zich had gedacht", voegen wij daar aan toe. Men neme den zomer slechts als voorbeeld. Als dit jaargetijde meer water en meer koude oplevert, dan men van een normalen zomer pleegt te verwach ten, zijn de grieven niet van de lucht. Vacantie-gangers schrijven booze ingezonden stukken in de bladen over verregende uitstapjes, caricaturisten bespotten de warmte, die achterwege bleef, journalisten verzinnen grapjes, waarin regen- en dikke overjassen een voor name rol spelen, landbouwers, hotel-directeuren kla gen steen en been. Men herinnere zich het vorige jaar. Dit jaar is de zomer vrijwel niet in de bladen gesig naleerd geworden, hetgeen, gezien de hierboven aan gehaalde menschelijke eigenschap, alleszins te ver klaren is. De zomer was een te ware zomer om voor publieke bespreking in aanmerking te komen. De mensch heeft waarschijnlijk voor zich zelf geconsta teerd, dat 1928 toch een prachtig jaar was, doch daar bleef het dan bij. Men zal het ons evenwel niet ten kwade duiden, dat we van den algemeenen regel af wijken. Het schitterende seizoen dient hier te worden herdacht. Waarom Wel, omdat het Zeeland zooveel UTRECHT Pandbrieven f 47.000.000. De Directie Mr A. J S. VAN LIER. Mr P. R. HOORWEG goed deed. In de afgeloopen reis-maanden kwamen meer vreemdelingen een paar dagen in ons gewest doorbrengen dan in een nat jaar het geval geweest zou zijn. Onze badplaatsen trokken, de meeste hotels wa ren er bijna steeds geheel vol, het hotel-bedrijf maak te een periode van nagenoeg ongekenden bloei door. Dit is ongetwijfeld belangrijk, doch belangrijker nog is hetgeen de zomer den land- en tuinbouw bracht. De zon, die schier onafgebroken scheen, en het regen buitje, dat altijd juist op tijd kwam, deden de veld vruchten zwaar en krachtig uit de aarde opschieten en ze bezorgden den landbouwers oogsten welke meer dan voortreffelijk genoemd mogen worden. „Zoo'n zo mer komt slechts één keer in 20 jaren voor", hoorden we dezer dagen iemand, die in landbouwzaken een deskundige is, zeggen. „De landbouwers en allen die bij den landbouw betrokken zijn hebben reden tot groote vreugde". Als het den landbouw goed gaat, dan gaat het de rest der bevolking in een landbouw-streek niet slecht. Verwacht kan dus worden, dat Zeeland dit jaar van den gunstigen zomer de rijke vruchten zal plukken.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 1