6 ONS ZEELAND Versje van een tienjarige dichteres. DE SCHELDE-ZENDER Het onderstaande versje is geschreven door de 10- jarige Johanna Constantina Cleve, dochter van den ge neesheer J. D. M. Cleve en Vrouwe de Stoppelaar. Reeds op haar 7de jaar maakte zij verzen. Geboren 4 Dec. 1802, overleed zij te Leiden den 14 Februari 1822. Zij heeft twee bundeltjes verzen nagelaten Jeugdige dichtproeven, 1813, en Lentebloemen, 1817. Het hier medegedeelde versje heeft tot strekking te wijzen op het groote genot, dat het buitenleven ver schaft in tegenstelling met het minderwaardige van de kermispret. De buitenplaats Het Park, waar Constantia bij de familie Waterlander logeerde, ligt op het terrein van het vroegere overbosch van het kasteel van West- Souburg, waar eens Marnix van St. Aldegonde heeft gewoond. De voorgevel is vernieuwd, de achtergevel en het inwendige van het huis vertoonen nog den vroege- ren bouw. Nadat de plaats in bezit is geweest van de familie Paspoort, kwam het in eigendom aan de fam. Fak Brouwer. Thans behoort Het Park aan Mevr. de Wed. P. Fak BrouwerOgterop. Vóór eenige jaren trof men er nog een fraai geschilderd schoorsteenstuk in aan, een jacht voorstellende. Aardig is het te vernemen, dat op een halsband van een der honden den naam van den toenmaligen eigenaar van het buiten „Waterlander" geschilderd stond Het fraaie tafereel, waarvan een gelijke voorstelling voor komt in het kasteel Mooiland bij Kleef, zal wel het werk zijn geweest van den bekenden vogelschilder Aart Schouman, 17161792, die in Middelburg vele wand- en schoorsteenstukken, helaas voor het meeren- deel verdwenen, heeft vervaardigd. Ter gedachtenis aan mijne Zeeuwsche vrienden voor het gul onthaal aldaar genoten. Kom, Zangster, zoudt ge niet eens zingen, Op Middelburg's bevolkten wal Ja, stem de snaren van het speeltuig, Zing 't kermisfeest en 't vreugdgeschal Kom wandel eens door al de kramen, Lees op elk aangezigt de vreugd Ei, hoor daar ginds Paljas eens zingen, Omringd van heel de Zeeuwsche jeugd. Hoor daar weer 't Jodenvolkje roepen „Tien stuivers 't pondje mang'len maai Ginds schreeuwt een wijf in 't broederskraampje, „Komt dames, eet wat zij zijn gaar Hoe krielt de markt van jonge lieden, Men spoedt om strijd naar 't kermisfeest, Daar denkt men ware vreugd te vinden, Hoezeer ze er nimmer is geweest Neen zangster Zoek haar niet in steden, Neen, zoek haar in geen kermisfeest Op 't eenzaam land is hare woning, Ze ontvlugt de stad het allermeest, O ja, gij vindt de ware vreugde Op 't heerlijk Park, zoo bloeijend schoon, Daar heeft zij trouwe en ed'le vrienden, Daar sticht zij zich een' groenen troon. Kom, zangster ga eens door de dreven, Zeg, vindt ge daar de vreugde niet Ja, ze is er bij den held'ren vijver Ge hoort ze in Filomeele's lied, Ge vindt ze op ieder zodenbankje, Ge ziet ze in gindsche rozenlaan In Waterlanders J gulle braafheid Lacht u de vreugde vriend'lijk aan. Leg dan de vreugd van 't buitenleven En die der kermis op de schaal En zie dan of die eerste vreugde Niet lager dan de laatste daal' Mijn Vrienden 'k dank U voor de vreugde, Die gij mij schonk op 't heerlijk land Ik nam ze met mij in de muren En daar ook leidde mij haar hand, Wilt me altijd uwe vriendschap schenken, 'k Zal dankbaar ook aan U gedenken Oogstmaand 1813. Medegedeeld door M. d, M. De heer Waterlander was vermoedelijk wijn handelaar, met wien de heer Mr. G. N. de Stoppelaar zich later associeerde onder de firma Waterlander en De Stoppelaar. 1 Hallo, hallo Hier is het draadloos uitzendstation de Schelde- Zender Vindt u het interessant, te hooren dat de paratyphus te Middelburg thans geheel geweken is. De aanbevolen voorzorgsmaatregelen be hoeven niet langer getroffen te worden. dat de vorige week het klooster te Rilland-Bath 25 jaren bestond. Ter gelegenheid van dit jubileum is een receptie gehouden, die druk bezocht was. dat de vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer in Zuid- en Noord-Beveland aan de gemeenteraden een verzoek om subsidie heeft gezon den. We hopen dat alle dorpen een sommetje voor deze nuttige vereeniging ter zijde zullen leggen. dat tusschen Middelburg en Vlissingen ter hoogte van het vliegveld eén autobus van den dienst Wol- phaartsdijksche VeerVlissingen in vlammen opging. Den volgenden dag reed dezelfde bestuurder op den Sloe-dam een Belgisch motorrijwiel met duo aan. Pech- week. dat Minister Kan morgen een bezoek zal bren gen aan de Oranjezon, waar hij de werken gaat be zichtigen, die door Middelburg in werkverschaffing worden uitgevoerd. dat in Sluis een dierenbeul aan het werk is ge weest. De eigenaar van een aantal eenden bemerkte op zekeren morgen dat verschillende zijner dieren vree- selijk toegetakeld waren. Zoo was één eendenhals van den kop tot aan den romp van de huid ontdaan. dat circa 2500 betalende bezoekers de boeren- ringrijderij te Middelburg bijwoonden. Voor V. V. V. in de hoofdstad een mooi succes. dat men nog druk in onderhandeling is over ver betering van den weg tusschen Scherpenisse en Stave- nisse. Hopenlijk worden de gemeenten het over de kosten eens.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 6